КИЇВ. Глави українських церков ініціюють вдосконалення механізмів державно-конфесійного діалогу зі столичною владою | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 193 відвідувачів

Теги
Мазепа Доброчинність молодь Церква і медицина Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну Священний Синод УПЦ церковна журналістика краєзнавство шляхи єднання Президент Віктор Ющенко українська християнська культура монастирі та храми України церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація УПЦ КП забобони комуністи та Церква Предстоятелі Помісних Церков конфлікти постать у Церкві автокефалія педагогіка Церква і політика розкол в Україні Києво-Печерська Лавра секти Митрополит Володимир (Сабодан) Католицька Церква діаспора Церква і влада УГКЦ Ющенко церква та політика вибори іконопис Патріарх Алексій II милосердя Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Глави українських церков ініціюють вдосконалення механізмів державно-конфесійного діалогу зі столичною владою

  12 листопада 2008Керівники церков і релігійних організацій, які є членами Київської міської ради Церков і релігійних організацій при Київському міському голові, звернулись до столичної влади з ініціативою щодо вдосконалення державно-конфесійних відносин. Про це сьогодні повідомив Інститут релігійної свободи.

У зверненнях, спрямованих до мера Л.Черновецького, відзначається позитивний досвід діяльності та організації внутрішньої роботи «міжконфесійних консультативно-дорадчих інституцій всеукраїнського рівня, що засвідчили на протязі останніх кількох років свою ефективність у вирішенні багатьох проблем державно-церковних відносин та налагодження міжконфесійної співпраці у соціальній сфері». Керівники конфесій звертають увагу, що ефективність роботи цих міжконфесійних органів «здебільшого пов'язана з тим, що актуальні питання, які вносяться до порядку денного зустрічей глав Церков і релігійних організацій, проходять попереднє обговорення та опрацювання на рівні уповноважених представників конфесій». Як приклад вказується організація роботи Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

«Враховуючи зазначений позитивний досвід, - наголошується у зверненнях, - для кращої підготовки засідань та оптимізації діяльності Київської міської ради Церков і релігійних організацій при Київському міському голові необхідно утворити робочу групу (Секретаріат) Ради. При цьому запропонувати кожній конфесії - члену Ради делегувати до складу цієї робочої групи свого представника для попередньої підготовки питань на засідання Ради, а також залучити представників Київської міської державної адміністрації з метою забезпечення її роботи».

На переконання глав українських Церков і релігійних організацій «втілення зазначеної пропозиції щодо удосконалення діяльності міжконфесійної ради у місті Києві дозволить попередньо узгоджувати проблемні питання, знаходити шляхи до порозуміння та консенсусу до моменту винесення цих питань на розгляд членів Ради». Духовні лідери сподіваються, що їх ініціатива буде розглянута вже на найближчому засіданні Київської міської ради Церков і релігійних організацій при Київському міському голові.

Звернення спрямували глави та уповноважені представники Української Православної Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Об'єднань євангельських християн - баптистів, Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської - п'ятидесятників, Об'єднання іудейський релігійних організацій України та інші.

 

Інститут релігійної свободи