УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 140 відвідувачів

Теги
Патріарх Алексій II вибори Археологія та реставрація забобони Президент Віктор Ющенко діаспора Католицька Церква секти 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України педагогіка Ющенко шляхи єднання Священний Синод УПЦ церква та політика Церква і влада Церква і медицина комуністи та Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков конфлікти іконопис краєзнавство постать у Церкві Мазепа Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика церква і суспільство Церква і політика молодь УГКЦ українська християнська культура Доброчинність розкол в Україні Києво-Печерська Лавра милосердя Вселенський Патріархат Голодомор автокефалія УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулося перше засідання робочих груп УПЦ та УПЦ КП з підготовки до діалогу

  02 жовтня 2009У п'ятницю, 2 жовтня, в Києво-Печерській Лаврі відбулося засідання робочої групи УПЦ, на яку покладено відповідальність за підготовку діалогу з представниками УПЦ КП, і робочої групи УПЦ КП, на яку покладено відповідальність за підготовку діалогу з УПЦ. Висновки зустрічі викладено в Протоколі №1, розміщеному на офіційному сайті УПЦ.

Зокрема в підсумковому документі учасники зустрічі констатували, що позитивним і обнадійливим є «факт створення робочих груп з підготовки діалогу, метою якого є подолання розділення Українського Православ'я і відновлення Богом заповіданої церковної єдності». Учасники робочих груп сподіваються, що за підсумками їхньої діяльності такий діалог буде започатковано, коли відповідне рішення буде прийняте Синодами, що створили робочі групи.

Сторони зазначили, що можливість налагодження безпосереднього діалогу між УПЦ та УПЦ КП задля подолання існуючого церковного розділення з'явилася внаслідок певних заходів, ужитих обома конфесіями. Зокрема цьому сприяло «Звернення Священного Синоду та єпископату УПЦ КП до архієреїв, духовенства та вірних Української Православної Церкви (в складі Московського Патріархату)»; зустріч представників УПЦ КП з Митрополитом Київським і всієї України Володимиром, Предстоятелем УПЦ, під час якої було передане це Звернення; відповідь на Звернення Священного Синоду УПЦ; а також позитивна оцінка зусиль УПЦ, спрямованих на подолання розділення Православної Церкви в Україні, яка була дана Архієрейським Собором РПЦ в червні 2008 р. Ця можливість, наголошується у Протоколі, має бути використана.

Також у документі відзначено, що завданням робочих груп є підготовка діалогу між УПЦ та УПЦ КП, а тому вони не ставлять собі за мету розв'язання тих питань, які мають стати безпосередньо предметом діалогу. (До речі, на тому, що зустріч робочих груп свідчить про початок не діалогу, а підготовки до нього, наголосили у своїх заявах для преси голови обох комісій - архієпископ Митрофан і представник УПЦ КП Димитрій (Рудюк)).

«Діалог має здійснюватися в дусі миру та порозуміння. Сторони діалогу повинні прагнути вирішувати мирним шляхом усі конфлікти, що виникають», - зазначено в Протоколі.

Одним із пунктів Протоколу робочі групи постановили внести на затвердження Синодів пропозицію про застосування під час підготовки до діалогу та самого діалогу практики міжконфесійних та міжрелігійних діалогів, яка склалася в Православній Церкві - під час спільних засідань, у матеріалах і документах, які стосуються підготовки до діалогу та самого діалогу, вживати назви та титули так, як вони прийняті у кожної зі сторін. Ця практика, наголошується в документі, однак, не означає визнання цих назв і титулів.

Окреслюючи напрямки, за якими будуватиметься робота з підготовки до діалогу, сторони зазначили, що корисним у цьому разі стане вивчення практики проведення подібних діалогів: це дозволить урахувати позитивний досвід подолання церковних розділень.

Також було відзначено, що підготовка до діалогу відбувається на підставі взаємної доброї волі сторін, без будь-якого зовнішнього тиску чи втручання. Враховуючи, що православні віруючі є важливою складовою українського суспільства, сторони наголосили, що корисними в цьому разі стануть громадські ініціативи, спрямовані на подолання розділення в Українському Православ'ї, у тій мірі, в якій вони не суперечать Переданню Православної Церкви. Започаткування діалогу, відзначили учасники засідання, є також корисним і для суспільства, оскільки він покликаний сприяти суспільному порозумінню та конфесійному миру, подоланню ворожнечі та конфліктів.

Як позитивний попередній досвід співпраці представників УПЦ та УПЦ КП було відзначено спільну роботу в напрямках викладання в школах «Основ християнської етики», духовної опіки осіб, які перебувають в місцях позбавлення волі та опіки військовослужбовцями. «Цей досвід засвідчив користь такої співпраці, - йдеться у документі, - оскільки вона дозволяє краще свідчити про православну позицію в суспільно-важливих питаннях». Зокрема саме завдяки консолідованій позиції УПЦ і УПЦ КП вдалося досягнути істотного зрушення у питанні викладання в школах «Основ християнської етики».

У цьому контексті Протокол також констатує наявність позитивного досвіду співпраці представників УПЦ і УПЦ КП у рамках Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Наради представників християнських Церков. Консолідована позиція від імені ВРЦіРО та Наради дозволила вирішити такі важливі проблеми, як повернення громадам права набувати землю у постійне користування і встановлення тарифів на газ для опалення храмів на рівні цін для населення.

Члени обох робочих груп відзначили корисним і необхідним у рамках діалогу налагодження співпраці у питаннях уніфікації української богословської та богослужбової термінології. Пропозиції про конкретні шляхи і форми співпраці в даному питанні було вирішено винести на розгляд наступних засідань робочих груп.

Задля плідної підготовки до діалогу, вивчення всіх богословських, еклезіологічних, канонічних та історичних аспектів, які мають до нього відношення, учасники зустрічі вважають корисним проведення круглих столів, конференцій, зустрічей з даних питань, до участі в яких залучати представників обох сторін. Спільні засідання робочих груп мають проводитися на паритетній основі почергово у кожної зі сторін, якщо інше не буде визначено головами робочих груп. Головам груп у робочому порядку доручено визначати дату та проект порядку денного кожної наступної зустрічі.

Зрештою, як засвідчено в Протоколі, «учасники засідання звертаються до Пастиреначальника Христа Спасителя з проханням благословити їхню працю, щоб вона була звершена на благо Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви та побожного українського народу».

Читайте також ЗАЯВИ ДЛЯ ПРЕСИ, зроблені головами обох робочих груп після завершення робочої зустрічі.

Архієпископа Білоцерківського і Богуславського Митрофана>>>

Митрополита Димитрія (Рудюка)>>>