УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 49 відвідувачів

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Церква і політика забобони Вселенський Патріархат вибори краєзнавство секти 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України УГКЦ Києво-Печерська Лавра іконопис діаспора Мазепа українська християнська культура розкол в Україні церковна журналістика Патріарх Алексій II Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква Доброчинність шляхи єднання церква та політика Голодомор Католицька Церква педагогіка церква і суспільство Священний Синод УПЦ Ющенко милосердя Церква і медицина автокефалія конфлікти Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко молодь


Рейтинг@Mail.ru


МОСКВА. Православні татари провели конференцію в МосквіУ Москві на подвор'ї Оптиної пустині відбулася конференція православних татар, що зібрала близько сорока учасників. Як пояснив духівник татарської православної громади отець Даниїл Сисоєв, останнім часом багато татар приходять у православ'я, і це має для них інколи драматичні зовнішні наслідки. Одноплемінники від них відмовляються, вважаючи, що перехід у православ'я - це обрусіння та зрада національних традицій.

Татарська православна громада існує в Москві близько трьох років. Її основні завдання - опікуватися над новонаверненими, допомагати їм увійти в православне життя, пояснювати оголошеним, що перехід у православ'я - це питання пошуку істини, а не перехід в іншу культурну традицію.

Отець Даниїл запропонував створити групи підтримки, які опікуватимуться неофітами у духовному й соціальному житті, допомагати їм, починаючи від найелементарнішого - допомоги самотньому хворому. Сам отець Даниїл щосереди в церковній школі Оптинського подвор'я в Москві проводить катехізаторські лекції для новонавернених.

В один з четвергів кожного місяця на Крутицькому подвор'ї вже протягом чотирьох років проводяться молебні про заблудших (куди ходять православні різних національностей, які моляться за своїх заблудших близьких). Ці молебні проводяться з благословення Патріарха Олексія двома мовами: богослужбовою татарською (кряшенською) і церковнослов'янською. Там же, починаючи з 1996 року, щотижня отець Даниїл проводить бесіди з основ віровчення.

Більшість членів татарської православної громади - це представники різних татарських етнічних громад. Серед них найбільш численними є татари-мішарі, казанські татари, кряшени й касимівські татари. Мусульмани називають кряшенами всіх представників цієї громади, іноді підкреслюючи тим самим небажання називати християн татарами. У свою чергу, кряшени - члени громади - діляться на прихильників визнання багатокультурного татарського народу та прихильників твердого дистанціювання від цього поняття. Іншими словами, кряшени виконали завдання інкультурації православ'я в тюркське середовище.

Кряшенський досвід може бути використаний у створенні єдиної православної місії для тюрксько-угрського простору. «Створення блоку християн Кавказу - ось, що може допомогти вирішити багато не лише духовних, але й соціально-політичних проблем у «гарячому» регіоні, а також загасити ксенофобські настрої, що піднімаються в останні роки в Росії», - вважає отець Даниїл.

Говорячи про плани громади, отець Даниїл зазначив, що її члени беруть діяльну участь у житті парафії споруджуваного в Москві храму пророка Даниїла, на території якого планується зведення комплексу будинків для місіонерського центру зі школою, Татарського та Азербайджанського культурних центрів, парафіяльного видавництва й благодійної їдальні для бідних.

Під час дискусії на конференції обговорювалося питання про створення російсько-татарського альманаху «Татарський благовісник». Учасники проаналізували підсумки останньої відкритої дискусії з мусульманами. Наступний диспут з послідовниками ісламу на тему «Сучасний стан людства з погляду православ'я та ісламу» відбудеться в Татарському культурному центрі 27 січня.

Підсумовуючи роботу конференції, її учасники вирішили здійснити паломництво в Ростов Великий до мощей святого царевича Петра Ординського та у Боровський монастир до мощей преподобного Пафнутія Боровського, запросивши з собою й мусульман.

 

Благовіст-Інфо