УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 114 відвідувачів

Теги
Священний Синод УПЦ шляхи єднання милосердя Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти автокефалія Вселенський Патріархат Церква і влада УГКЦ Мазепа Ющенко Голодомор забобони педагогіка церква і суспільство церква та політика вибори Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація Церква і політика Доброчинність церковна журналістика УПЦ КП 1020-річчя Хрещення Русі секти діаспора Католицька Церква комуністи та Церква молодь українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні іконопис монастирі та храми України постать у Церкві Президент Віктор Ющенко краєзнавство Церква і медицина Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ-СЕРБІЯ. Митрополиту Амфілохію (Радовичу) — одному з найвизначніших сучасних богословів — присвоєно ступінь почесного доктора богослов'я МДА22 січня у Великій актовій залі Московської духовної академії (МДА) відбулося вручення диплома почесного доктора богослов'я Honoris Causa видатному сербському богослову, митрополитові Чорногорському і Приморському Амфілохію (Радовичу). Ступінь був присуджений рішенням Ученої Ради МДА, яке затвердив Святійший Патріарх Московський і всієї Русі Олексій II.

У присутності професорсько-викладацької корпорації і студентів диплом вручав ректор Московських духовних шкіл архієпископ Верейський Євгеній.

Митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій (Радович) є одним із найвизначніших сучасних православних богословів світового масштабу. Його богословські праці відомі в усьому світі, однак російською мовою виданий тільки невеликий збірник робіт.

Владика Амфілохій народився в день Різдва Христового, 7 січня 1938 року в невеликому селі Баре Радовича в родині нащадків воєводи Міни Радовича, одного зі знаменитих чорногорських вождів XIX століття, і був хрещений з ім'ям Рісто (Христос).

Закінчивши в рідному селі середню школу, він вступив у Бєлградську духовну академію святого Сави і, одержавши в 1962 році диплом, продовжив навчання на філософському факультеті Бєлградського університету за фахом класична філологія. На духовне життя владики Амфілохія виплинули отець Іустин (Попович) та афонський старець Паїсій.

Після закінчення навчання в Бєлграді майбутній митрополит продовжив навчання в Берні (Швейцарія) і Римі. Сім років свого життя він провів у Греції, де прийняв чернецтво і в Грецькій Православній Церкві був висвячений на священика. Тут, у Греції, він захистив докторську дисертацію, присвячену святителеві Григорію Паламі ( грецькою мовою). Один рік ієромонах Амфілохій провів на Святій Горі, звідки його направили на викладання у Свято-Сергієвський інститут у Парижі, а з 1976 року став викладачем на кафедрі православної педагогіки в Бєлградській духовній академії святого Іоанна Богослова.

30 грудня 1991 року ієромонах Амфілохій був возведений у сан митрополита Чорногорського і Приморського, Зетсько-Брдського і Скендерійського.

Владика володіє російською, грецькою, італійською, німецькою і французькою мовами, є членом Союзу письменників Сербії та Чорногорії.

Бібліографія:

«Таємниця Святої Трійці за вченням святителя Григорія Палами», «Значення Літургії», «Синаїти та їхній вплив на духовне життя Сербії XIV століття», «Духовний рух Філокалії в XVII і початку XIX століття», «Духовне значення храму святого Сави в Бєлграді (на Врачарі)», «Преподобний Рафаїл Банатський», «Повернення до чистоти душевної», «Основи православного виховання»; «Святосавський просвітительський переказ і просвітянство Досифея Обрадовича», збірник віршів «Агнець Спаситель», «Історичний огляд тлумачень Старого Завіту». У перекладі митрополита Амфилохия із сербської мови на грецьку опубліковані наступні добутки: єпископ Микола (Велимирович): «Кассиана»; архімандрит Иустин (Попович): «Житіє святих Симеона і Сави». У перекладі з грецької на сербську опубліковані: схимонах Паїсій: «Старець Арсеній Каппадокийський»; Іоанн (Зізулас), митр.: «Від маски до особистості»; «Премудрості Соломонові», «Древній патерик», «Проповіді святителя Григорія Палами». Його перу належать інші численні наукові праці, нариси і проповіді, опубліковані в журналах «Светигора» та «Євангельський будівельник».

Митрополитові Амфілохію (Радовичу) за допомогою духовенства і народу вдалося відновити багато церков і монастирів, збудувати нові. Зросла кількість священиків і монахів. З 1992 року в Цетині починає видаватися журнал Чорногорсько-Приморської митрополії «Светигора». Видавництво «Светигора» здійснює активну видавничу діяльність. З 1992 року в Цетині відновила своє існування Духовна академія, закрита комуністами 1945 року. У 1998 році розпочало свою роботу радіо «Светигора».

У 1993 році митрополію вперше в історії відвідали Патріархи - Варфоломій Константинопольський, Олексій II, Святійший Патріарх Московський і всієї Русі, який разом зі Святійшим Сербським Патріархом Павлом освятив фундамент храму Воскресіння Христового в столиці Чорногорії Подгориці. 1993 року, знову ж уперше в історії, у Чорногорсько-Приморській митрополії на Цетині та в монастирі Острог відбувся позачерговий архієрейський Собор СПЦ. Духовно-місіонерська служба митрополії відкриває духовні центри та магазини духовної літератури. Створено кілька церковних хорів по всій Чорногорії. Почато відновлення знаменитого монастиря Подмаїне, який понад 150 років був у запустінні, монастиря святого архангела Гавриїла поблизу міста Тіват і багатьох інших. Усе це робиться багато в чому завдяки архіпастирським старанням преосвященного Амфілохія, митрополита Чорногорського і Приморського.

Сайт МДА