КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ. Уперше в єпархії відкрито православний літній табір із символічною назвою «Шанс» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 132 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ. Уперше в єпархії відкрито православний літній табір із символічною назвою «Шанс»

  06 July 2008З благословення архієпископа Кам'янець-Подільського і Городоцького Феодора, у живописному куточку села Бакота на початку червня розпочав свою роботу православний літній табір «Шанс».

Діти з багатьох парафій міста Кам'янця-Подільського мають можливість відчути в цій напрочуд гарній місцевості всі переваги літнього відпочинку. Крім щоденної праці та культурних заходів, вони знайомляться з основами християнської моралі й етики.

Духівник табору священик Олексій Зощук, клірик Свято-Георгіївського кафедрального собору, зазначив: «Нині наше суспільство переживає особливий час, коли, перебуваючи на периферії свідомості, віра в Бога знову повертається в людські серця. Радісно спостерігати, що дедалі більше людей відвідує храми Божі. У зв'язку з цим перед Церквою постало особливе завдання чуйного виховання втраченої духовності. Ретельнішої уваги в цьому плані потребує підростаюче покоління, від якого залежить майбутнє. Церква використовує різні методи, які могли б поліпшити духовний стан молоді. Одним із таких методів є організація літнього відпочинку. Як свідчить досвід, саме під час відпочинку можна покращити духовне здоров'я молодого покоління, оскільки невимушена обстановка та безпосередність спілкування в неформальних умовах роблять дитину більш здатною до живого сприймання моральних істин».

Вирішенням саме цього питання й займаються вихователі православного табору під керівництвом отця Олексія. Начальник табору Микола Почапинський вміло підготував табір до роботи, максимально наближений до природних умов, уклав Статут, правила й підготував весь необхідний інвентар.

Мета табору - не лише організація активного відпочинку, а найголовніше - духовно-моральне виховання підростаючого покоління. Ввечері на дітей чекають вогнище, безмежне зоряне небо й щирі духовні розмови. Біля вечірнього багаття проходять загальні збори всіх учасників табору, обговорюються організаційні моменти минулого дня, визначаються завдання на день наступний. Церковні піснеспіви, християнські канти, розмови зі священиком - усе це залишає незабутні враження в душах підлітків.

Діти в захваті від піших прогулянок до Бакотської затоки, відвідування скельного монастиря, водних прогулянок по Дністру на поромі «Хотин», спортивних ігор. Труднощі наметового містечка їх не лякають. Діти успішно адаптувалися, засвоїли розпорядок дня, ознайомилися з планами роботи табору.

Своїми роздумами та побажаннями підлітки діляться з вихователями Р. Периною, С. і А. Смольницькими, В. Ковальчук. Сама поведінка вожатих і священика, які духовно окормляють табір, має неабиякий виховний вплив на дітей. Одна з дівчат зазначила у своєму відгуку: «Наші вожаті допомагають нам стати на шлях істинний, вчать позбавлятися шкідливих звичок і підтримують у всіх добрих починаннях. Завдяки їхнім старанням я тепер щонеділі ходжу до церкви. Стати кращими нас закликає і девіз табору "Стань кращим!"».

Із розмов з дітьми, вихователями, інструкторами стає зрозуміло, що табір для юних відпочиваючих не минає безслідно. Ще не закінчилася перша зміна, а вже багато дітлахів просяться на другу. Дорослі відзначають позитивні змін, які відбулися з дітьми за час, проведений у таборі.

«Уся наша діяльність проходить під безпосереднім омофором владики Феодора. Звісно, він фізично не може простежувати все внутрішнє життя табору. Але це й не потрібно. Владика задає, скажемо так, генеральний вектор нашої роботи. Виправляє його за "відхилення вліво та вправо". Благословляє, на що варто звернути увагу в той чи інший проміжок часу. І найголовніше: ми відчуваємо, що владика молиться за нас. Інакше не було б жодного "Шансу"», - розповідає начальник табору Микола Почапинський.

День народження табору «Шанс» - 15 червня 2007 року. Молитвами владики, небесним предстательством святого великомученика Георгія Побідоносця, святого Амвросія, сповідника Кам'янець-Подільського, - саме цією духовною міццю та допомогою творився і підтримується зараз православний табір. І навіть недоречно говорити про «випадки допомоги». Абсолютно все: створення, подолання безлічі труднощів - було б немислиме без такої духовної підтримки. Можна зізнатися: не маючи ні коштів, ні досвіду, ні знань, створювати практично на порожньому місці те, чого ніколи не було (мається на увазі православний табір), можна лише вірою та молитвами.

Прес-служба Кам'янець-Подільської єпархії