ДОНЕЦЬК-СЕВАСТОПОЛЬ. Святими місцями: слухачі молодіжного православного клубу Свято-Володимирського храму міста Донецька здійснили паломницьку поїздку до Севастополя | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 251 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ДОНЕЦЬК-СЕВАСТОПОЛЬ. Святими місцями: слухачі молодіжного православного клубу Свято-Володимирського храму міста Донецька здійснили паломницьку поїздку до Севастополя

  23 жовтня 2008У середині жовтня слухачі молодіжного православного клубу Свято-Володимирського храму міста Донецька на чолі з настоятелем храму Георгієм Гончаренком здійснили паломницьку поїздку на святу кримську землю - у легендарне місто Севастополь, присвятивши її великому ювілею цього року - 1020-річчю Хрещення Русі.

Із самого початку існування Христової Церкви віруючі люди відвідували святі місця. Паломництво відбувалося цілими родинами, включаючи маленьких дітей. І світлим прикладом цьому, як відомо зі сторінок Священного Писання, може служити святе сімейство. Знаючи, як позитивно впливають на душу зовсім маленької або й уже дорослої людини паломницькі поїздки, парафіяльна громада Свято-Володимирського храму постійно організовує благодійні паломницькі поїздки для слухачів недільних шкіл: дорослої, юнацької та дитячої.

Окрім тривалих паломницьких поїздок, дитяча недільна школа та молодіжний православний клуб часто виїжджають для відпочинку та знайомства із природою рідного краю в мальовничі місця нашої області. Час, проведений у такій поїздці, назавжди запам'ятається і маленькій дитині, і отрокові, і підліткові, і, звичайно, позитивно викарбується в їхніх душах.

Православна подорож почалася зі святого місця Криму - печерного Інкерманського Свято-Климентівського монастиря, де почивають мощі святого Климента - римського єпископа. За проповідницьку діяльність і праведне життя Климент був висвячений апостолом Петром у єпископи Рима. Святий Климент проповідував віру в Христа та охрестив велику кількість людей (у день понад 500 осіб), серед яких були й каторжники, і вільні люди, що жили в окрузі. Він заснував 75 храмів.

У 988 році в Херсонесі, куди проліг подальший шлях прочан, прийняв хрещення великий князь Володимир та одержав у дар главу святого мученика Климента Римського. Таким чином, священномученик у своїх мощах був свідком хрещення князя Володимира та супроводжував його до міста Києва, де чесна глава святого Климента знаходиться й донині - у печерах Києво-Печерської Лаври, являючи диво мироточення.

Минуло близько 9 століть, і тепер уже до Херсонесу привезли святі мощі князя Володимира. Частку їх, яка зберігалася у Малій Церкві Зимового палацу, було передано Херсонеському монастирю. Це є промислительним, адже сам Володимирський собор був зведений на місці, де колись прийняв хрещення правитель Русі. Тому Свято-Володимирський Херсонеський собор є православною святинею, храмом-пам'ятником, який увічнює прийняття християнства князем Володимиром.

Прочани почули дуже цікаву, насичену історичними фактами розповідь екскурсовода про давнє місто Херсонес і побачили його древнє городище, античний і середньовічний зали музею, відвідали собор святого рівноапостольного князя Володимира.

Закінчилася поїздка до Криму захоплюючим катанням на катері по Чорному морю з оглядом севастопольських бухт і знайомством із військовими кораблями, що також нагадало прочанам про славну історію нашої Батьківщини.

Прес-служба Донецької єпархії