УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 139 відвідувачів

Теги
Католицька Церква Ющенко Києво-Печерська Лавра педагогіка Священний Синод УПЦ УПЦ КП автокефалія Вселенський Патріархат монастирі та храми України розкол в Україні молодь милосердя комуністи та Церква церква та політика Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура Доброчинність Голодомор секти УГКЦ постать у Церкві вибори церковна журналістика Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа шляхи єднання Церква і влада іконопис Предстоятелі Помісних Церков діаспора Президент Віктор Ющенко Церква і політика Церква і медицина краєзнавство конфлікти Патріарх Алексій II церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Міжнародна наукова конференція «1020-річчя шкільної освіти в Україні: традиції, сучасність та перспективи» зібрала педагогічну громадськість та представників духовенства

  24 квітня 2009У четвер, 23 квітня, в Києві відбулася Міжнародна наукова конференція «1020-річчя шкільної освіти в Україні: традиції, сучасність та перспективи»

Захід пройшов на базі Київського міського педагогічного університету імені Б.Д.Грінченка під патронатом Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук, Інституту історії Національної академії наук України, Товариства «Знання» України, Головного управління освіти й науки виконавчого органу Київради.

На конференції прозвучали доповіді, що порушили цілий спектр різноманітних проблем з історичної, дослідницької, концептуальної та правової тематики в контексті багатовікового розвитку системи освіти в Україні. Зокрема велася мова про минулий і сучасний досвід, перспективи та умови співпраці Церкви й держави у педагогічній галузі, про необхідність відродження духовної складової у навчальному процесі загальноосвітньої школи.

Конференція пройшла під головуванням ректора КМПУ імені Б.Д. Грінченка В.О.Огнев'юка та проректора з наукової роботи цього ж навчального закладу Л.Л.Хоружої. У її роботі взяли участь відомі фахівці у сфері педагогічної діяльності: президент Академії педагогічних наук України Кремень В.Г., академік-секретар АПН України, доктор педагогічних наук, професор Сухомлинська О.В., завідувачка відділу моніторингу досліджень соціально-економічних трансформацій, заслужений діяч науки й техніки України Балакірєва О.М., директор авторської школи «Міленіум» (СШ № 318 м.Києва), заслужений працівник освіти України Порох Л.С. та інші. До участі в конференції були запрошені представники конфесій, що входять до складу Ради Церков України. Від Української Православної Церкви з доповідями виступили члени Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Андрій Ткачов та ігумен Лонгин (Чернуха).

Тема конференції, якщо підходити до неї з усією прискіпливістю фахівця з історії педагогіки, в певній мірі спірна, адже ми не маємо прямих свідчень про те, що саме 1020 років тому зародилася освіта в Україні у вигляді перших шкіл. Та організатори заходу вказали на те, що ця дата насправді є символічною, адже саме стільки років тому на Київській Русі разом з її Хрещенням почало зароджуватися нове розуміння людини та всесвіту на основах християнської віри. Саме Хрещення Русі стало могутнім поштовхом для розвитку освіти та формування менталітету народу, що цінує та поважає знання як інструмент для духовного зростання людини.

У резолюції конференції, яку буде направлено до Міністерства освіти та науки України, відбилися основні думки та пропозиції, що прозвучали під час заходу. Зокрема, про необхідність подолання в освіті наслідків тоталітарної, агресивної педагогіки, про пошуки шляхів виховання вільної, творчої особистості в умовах виклику сучасності, про введення в освітній процес духовного складника, що базується на засадах релігійного світосприйняття та християнської етики.

Ігумен Лонгин (Чернуха)

Автор: Игумен Лонгин (Чернуха)
   
Ігумен Лонгин (Чернуха)

Ігумен Лонгин (Чернуха)