УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 76 відвідувачів

Теги
церква і суспільство Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Церква і влада комуністи та Церква педагогіка Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа УГКЦ монастирі та храми України Церква і медицина 1020-річчя Хрещення Русі вибори Голодомор Церква і політика церква та політика УПЦ КП молодь українська християнська культура розкол в Україні краєзнавство Археологія та реставрація секти іконопис Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ шляхи єднання Президент Віктор Ющенко милосердя конфлікти Доброчинність церковна журналістика автокефалія Предстоятелі Помісних Церков забобони Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Вселенський Патріархат діаспора постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


УНІАН: Християнську етику вивчатимуть з першого класуУНІАН, Антон Зікора, 19.02.2007

Цього року Великий піст, що розпочався у понеділок, проходить на тлі проведення у 106 київських школах експерименту щодо вивчення курсу «Християнська етика в українській культурі». Вперше в історії незалежної України підготовлено підручник з християнської етики для першокласників, а Київський міський педагогічний університет імені Грінченка вже готує підручники для 2–4-х класів. З Еллою Бєлкіною, проректором з наукової роботи Київського педуніверситету, одним з укладачів цих посібників, ми розмовляємо в перший день посту. 

– Які нормативні документи сьогодні є основою для процесу, в якому ви берете активну участь?

– По-перше, існує безліч міжнародних нормативно-правових актів, підписаних Україною. Це Конвенція у боротьбі з дискримінацією у сфері освіти Організації Об`єднаних націй, ряд рекомендацій ПАРЄ. По-друге, існують нормативно-правові акти України: Закон України про свободу совісті і релігійні організації, Указ Президента «Про остаточне подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу РСР у сфері релігії». Ну і, по-третє, існують спеціальні нормативно-правові документи для столиці. Всі ці документи передбачають введення подібного курсу.

– З якого класу краще починати християнське виховання?

– Існує думка, що заняття християнського виховання необхідно починати з п`ятого класу. А якщо з п`ятого класу вже пізно? Якщо у п`ятому дитина курить, випиває і лається матом?.. На мій погляд, викладання потрібно починати з першого класу.

– Чому саме Ваш університет став розробником і програми, і підручника з предмету «Християнська етика»?

– Ми отримали розпорядження забезпечити супровід, підготовку кадрів і видання підручника для першокласників відповідно до наказу головного управління освіти КМДА про організацію експерименту у вивченні курсу «Християнська етика в українській культурі». І це не випадково.

Справа в тому, що ми  накопичили значний досвід у розробці підручників з найрізноманітніших дисциплін. Ми одержали «Гран-прі»  на форумі «Світ книги-2004» за кращий підручник 2004 року, наші підручники знають у Європі. Один з них представили Єврокомісії з освіти, то там не повірили, що в Україні можуть створювати такі підручники.

– Чи є ті, хто виступає проти «християнської етики»?

– Ми проводили анкетування в одному з районів Києва. І отримали дивовижні результати. З 112 опитаних батьків  97% виявилися готовими «активно підтримати» вивчення християнської етики, 3% ставляться до цього предмету позитивно. Жоден не висловився проти.

– Християнську етику викладатимуть священики?

– Ні, це повинні робити викладачі. У молодших класах, як відомо, більшість занять веде один педагог. У 5-6 класах викладається предмет етика, цей самий вчитель, після відповідної підготовки, може викладати і предмет «Християнська етика». І таку підготовку проводимо ми у вигляді щомісячних семінарів.

– На Ваш погляд, скільки років потрібно викладати християнського виховання?

– Це має бути наскрізний курс. Не можна почати виховний процес з першого класу і  кинути, скажімо, в п`ятому або шостому. Тільки системне навчання  дає результат.

– Яка ситуація з християнським вихованням загалом у країні?

– У Києві КМДА підтримує і фінансує наш проект. У багатьох областях – Львівській, Донецькій, Тернопільській, Закарпатській – у школах також викладають подібні курси. Правда, викладають без підручників і програм. Минулого року таких шкіл було близько тисячі. Сьогодні це десятки тисяч шкіл. Процес невідворотний і розвивається сам собою.
 

 

УВАГА! Редакція "Православ'я в Україні" залишає за собою право не погоджуватися зі змістом статей, які оприлюднюються у розділі "Моніторинг ЗМІ". Статті публікуються в редакції першоджерела. 

 

ВНИМАНИЕ! Редакция "Православия в Украине" оставляет за собой право не соглашаться с содержанием статей, публикуемых в разделе "Мониторинг СМИ". Статьи публикуются в редакции первоисточника.