УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 179 відвідувачів

Теги
шляхи єднання забобони церковна журналістика педагогіка секти вибори автокефалія Президент Віктор Ющенко Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II молодь 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві комуністи та Церква розкол в Україні українська християнська культура Церква і медицина Католицька Церква діаспора Священний Синод УПЦ краєзнавство церква та політика Церква і влада УПЦ КП церква і суспільство іконопис УГКЦ Києво-Печерська Лавра Доброчинність Археологія та реставрація Ющенко Предстоятелі Помісних Церков конфлікти милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа монастирі та храми України Церква і політика Голодомор


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): У Львові обговорили, як не посадити себе на гачок релігійних сект«ЗІК» (Львів), 16 березня 2007 р.

У Львові сьогодні обговорювали проблему сект. Зважаючи на актуальність цієї проблеми не лише у Львові, але й у всьому світі, особливо плідно її дослідили науковці з Польщі та Франції. За повідомленням кореспондента ЗІКу, на міжнародній науково-практичній конференції у Палаці мистецтв йшлося про секти та європейські цінності, а також про питання захисту від деструктивних сект.

«Явище сект є медіальним. Сьогодні ЗМІ корегують діяльність сект. Це свідчить про те, що журналісти переважно сприймають секти як загрозливе явище. В результаті цього, той, хто сприймає, отримує сенсаційний набір відомостей, щоб притягнути увагу слухача, читача. Але насправді це спрощення проблеми: часто дуже великий спектр таких рухів зараховують до однієї категорії шляхом узагальнення. Тобто, якщо одна секта небезпечна, то й інші є такими. Краще керуватися при оцінюванні секти здоровим глуздом», - заявив ЗІКу Петро Томаш Новаковский, доктор педагогічних наук, старший викладач Католицького університету Іоанна Павла II м.Любліна.

Але не слід забувати про ті злочини, які відбулися в результаті діяльності сект, додає гість із Польщі. Секта протиставляє себе суспільству. Її прихильники вважають суспільство ворогом, з яким треба боротися. Вони кидають виклик традиційній діяльності церков. Отож, треба мати добре укладене релігійне знання і сильний моральний хребет, щоб не посадити себе на гачок їхніх доктрин.

Якщо згадати про ситуацію у Польщі, то у польське законодавство була спроба ввести параграф про психоманіпуляції у результаті впливу сект, але вона зазнала фіаско.

Довідка ЗІКу.

За матеріалами, наданими громадською організацією «Спілка захисту сім'ї та особистості», Європейська федерація центрів щодо дослідження та інформації про сектантство провела комплексну оцінку культової практики та соціально-психологічних особливостей функціонування релігійної організації «Посольство благословенного царства Божого для всіх народів».

Щодо цієї релігійної організації вона зробила цікаву характеристику: її релігійна практика здійснюється на догматичному підґрунті, притаманному більшості харизматичних культів; вільне, з відривом від контексту, упереджене тлумачення на свою користь біблійних текстів та історії християнства взагалі; авторитарна роль лідера та жорстка ієрархія відносин в організації; маніпулятивна експлуатація членів організації, побудована на їх недостатній інформованості, слабостях або проблемах тощо; ознаки комерційного культу з функціонуванням відкритих та прихованих бізнес структур.

Виявляється, у діяльності цієї релігійної організації є ознаки, що свідчать про негативний вплив на психічне здоров'я учасників молитовних зборів. Використання керівниками релігійної організації технік психологічного та психічного впливу під час молитовних зборів суперечить чинному законодавству.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.