УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 209 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України Католицька Церква Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти Ющенко Предстоятелі Помісних Церков секти УГКЦ вибори постать у Церкві Голодомор іконопис Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь українська християнська культура церква та політика краєзнавство Священний Синод УПЦ церква і суспільство шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка комуністи та Церква милосердя Президент Віктор Ющенко розкол в Україні Церква і медицина діаспора УПЦ КП Церква і політика Вселенський Патріархат Археологія та реставрація Доброчинність церковна журналістика Мазепа забобони Києво-Печерська Лавра автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): У Львові розробляють модель Народної школи для дорослих«ЗІК» (Львів), 18 березня 2007

В Українському Католицькому Університеті обговорили розробку моделі Народної школи для дорослих у Галичині. Реалізовуватимуть її через розвиток неформальної мережі цих освітніх осередків задля протидії соціальному виключенню у сільських громадах України. Організатором акції «Відкритий простір» на тему «Народна школа для дорослих у сучасній сільській громаді», що відбулася 17 березня, став Західноукраїнський ресурсний центр мирянського лідерства (ЗУРЦ). Про це повідомив кореспондент ЗІКу.

Завдання проекту - дослідити навчальні потреби дорослих сільських мешканців, заохотити їх до навчання, використовуючи при цьому європейський досвід навчання дорослих для підготовки місцевих спеціалістів у галузі навчання дорослих в Україні, а також розробити програмну та організаційну концепцію народної школи на Заході України.

Як повідомив ЗІКу Левко Мовчан, координатор навчальної програми Західноукраїнського ресурсного центру, дискусія відбувалася за принципом: ті, хто прийшли, - саме ті, хто мали прийти. Цільова аудиторія, яку запршували на цей «Відкритий простір» - сільські голови, депутати сільських рад, вчителі, представники громадських організацій та управління освіти.

Станом на сьогодні, ЗУРЦ займається пошуком джерел фінансування проекту і проводить консультації з усіма зацікавленими у його реалізації інституціями.

Довідка ЗІКу.

Проект «Галицька Народна Школа для дорослих як середовище для громадянської освіти у сільській місцевості» ґрунтується на європейській та українській традиціях навчання дорослих, які підкріплено сучасними методиками та міжнародним партнерством. Автором концепції народних шкіл був данський священик і громадський діяч Миколай Фридерик Северин Ґрундтвіґ. У 1842 році у Німеччині відкрився перший Народний університет. Народні школи, які створювалися з власної ініціативи громад, ставали джерелом знань та інформації про економічні та суспільні зміни, які відбувалися у період переходу суспільства від тоталітарної системи до демократії і ринкової економіки.

У кінці XIX - на поч. XX ст. просвітництвом у форматі народних шкіл для дорослих займалися українські товариства «Сільський господар» і «Просвіта», відомі приклади освіти, організованої у формі шкіл для дорослих у сільських громадах Галичини, Буковини та Волині. Сьогодні ніхто не зможе заперечити того величезного позитивного впливу цих організацій на свідомість, громадянську позицію і економічний стан цілих поколінь українських селян.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.