УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 75 відвідувачів

Теги
милосердя УПЦ КП Церква і медицина монастирі та храми України педагогіка Католицька Церква Церква і політика розкол в Україні УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ Церква і влада автокефалія українська християнська культура Мазепа шляхи єднання краєзнавство конфлікти іконопис комуністи та Церква вибори Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика Києво-Печерська Лавра діаспора Вселенський Патріархат Ющенко молодь секти постать у Церкві Президент Віктор Ющенко церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Голодомор забобони Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


«Музейний простір України»: Звернення колективу Національного науково-дослідного реставраційного центру України до української інтелігенції«Музейний простір України», 11.01.10

Співвітчизники! 

Допоможіть врятувати реставраційну справу в Україні!

Звернення колективу Національного науково-дослідного реставраційного центру України до української інтелігенції

Ми, фахівці найстарішого провідного реставраційного закладу держави – Національного науково-дослідного реставраційного центру України (ННДРЦУ), б’ємо на сполох й скликаємо на допомогу небайдужих! 

Національний заклад культури опинився перед загрозою припинення функціонування через можливу втрату приміщень у м. Києві, що може призвести до повної руйнації реставраційної справи в країні та негативно вплинути на збереженість унікальних пам’яток історії та культури Музейного фонду України. 

09.11.09 Господарський суд міста Києва за позовом Київського музею російського мистецтва прийняв ухвалу щодо порушення провадження в справі №11/528 про виселення ННДРЦУ із займаних ним приміщень по вул. Терещенківській, 9-б (двоповерхова будівля, 540 кв.м) та 9-в (столярна майстерня, підвал, 48 кв.м). Вперше у світовій музейній практиці один державний музейний заклад виселяє інший, незважаючи на те, що факт катастрофічної ситуації з приміщеннями Центру добре відомий позивачеві. 

За вищезазначеними адресами Реставраційний центр працює з 1938 року – з часу створення закладу. 

За 71 рік фахівці ННДРЦУ відреставрували і тим самим повернули до життя для Київського музею російського мистецтва близько тисячи унікальних творів, які стали прикрасою цього музею. Серед них такі видатні твори, як «Дівчинка на тлі персидського килима», «Моління про чашу» М.Врубеля, «Суд Соломона» М.Ге, «Ярмарок у Полтаві» В.Маковського, «Портрет Єлизавети Петрівни» Ф.Антропова, «Ніч на Дніпрі» А.Куїнджі, «Христос на Генісаретському озері» В.Поленова, «Афінський акрополь» І.Айвазовського, «Миколай Мирлікійський позбавляє трьох невинно засуджених» І.Рєпіна та багато інших. 

До того ж Центр постійно співпрацює з музеями Києва, надає методичну, практичну реставраційну допомогу музейним закладам України. 

У 1988 році Реставраційний центр було виселено з двоповерхової будівлі на території Києво-Печерської лаври у зв’язку з переданням її православній церкві Московського патріархату. 

На сьогодні склалася критична ситуація і з розміщенням наукових та реставраційних підрозділів Центру, які втратили приміщення по вул. Андріївський узвіз, 30-а внаслідок рішення Апеляційного суду не на користь національного закладу культури. 

Відсутня підтримка й ДП «Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» щодо надання в оренду п’ятого поверху в будинку по вул. Івана Мазепи, 28. На клопотання ННДРЦУ щодо оренди другої частини цього поверху отримано категоричну відмову, тому що «підприємству економічно невигідно вільні площі здавати в оренду бюджетним установам». 

Національний науково-дослідний реставраційний центр України – це єдиний державний реставраційний заклад зі статусом національного (з 1994 р.), який не має власного приміщення, що суперечить п.2 Указу Президента України від 11.10.94 «Про національні заклади культури» щодо майна національних закладів культури, яке має перебувати в загальнодержавній власності. 

Кожна хвилина зволікання у збереженні за Реставраційним центром існуючих на сьогодні приміщень призведе до припинення функціонування національного закладу, діяльність якого спрямована на порятунок музейних цінностей. 

Співробітники ННДРЦУ, виконуючи надзвичайно високу місію щодо збереження національного історико-культурного надбання – пам’яток Музейного фонду України, звертаються з проханням допомогти «відстояти» приміщення, у яких розташовані наукові та реставраційні відділи по вул. Терещенківській, 9-б, 9-в, та надати можливість юридично оформити орендні відносини між Київським музеєм російського мистецтва та Реставраційним центром. 

Зважаючи на критичну ситуацію, що склалася з приміщеннями Центру, єдиною на сьогодні реальною пропозицією і дійсно державним підходом до вирішення наявних проблем є виділення/будівництво окремої будівлі для ННДРЦУ площею 7 тис.кв.м на території «Культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» по вул. Івана Мазепи, 28–30. Таке рішення зробило б реальною реалізацію програми збереження та відродження духовної спадщини українського народу.

З повагою і надією на підтримку від імені співробітників Національного науково-дослідного реставраційного центру України:

Стрєльнікова Світлана Олександрівна, генеральний директор ННДРЦУ, заслужений працівник культури України
Откович Мирослав Петрович, завідувач Львівської філії ННДРЦУ, народний художник України, заслужений діяч мистецтв
Безкровний Анатолій Павлович, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів олійного живопису, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії, заслужений працівник культури України
Бичко Тетяна Анатоліївна, художник-реставратор станкового олійного живопису вищої кваліфікаційної категорії, заслужений працівник культури України
Корвацька Ольга Олексіївна, художник-реставратор графічних творів вищої кваліфікаційної категорії, заслужений працівник культури України
Горишняк Ганна Костянтинівна, завідувач науково-дослідного відділу реставрації стародруків, рукописів та документів, художник-реставратор графічних творів вищої кваліфікаційної категорії, кавалер ордена княгині Ольги III ступеня
Яценко Ганна Сергіївна, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів графіки, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня
Волощук Ганна Герасимівна, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів темперного живопису, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії
Когут Людмила Володимирівна, художник-реставратор станкового темперного живопису вищої кваліфікаційної категорії
Гайчук Тамара Сергіївна, художник-реставратор графічних творів вищої кваліфікаційної категорії
Коваленко Тетяна Володимирівна, завідувач науково-дослідного відділу реставрації творів з кераміки та скла, каменю та гіпсу, художник-реставратор вищої кваліфікаційної категорії
Яценко Світлана Олександрівна, художник-реставратор графічних творів вищої кваліфікаційної категорії

 

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.