УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Редакційна колонка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 69 відвідувачів

Теги
молодь постать у Церкві педагогіка Голодомор Церква і влада Мазепа Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі вибори іконопис комуністи та Церква милосердя Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура секти церква і суспільство Вселенський Патріархат краєзнавство Ющенко Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков забобони конфлікти монастирі та храми України УПЦ КП церковна журналістика Церква і медицина Церква і політика церква та політика розкол в Україні Києво-Печерська Лавра діаспора Доброчинність автокефалія УГКЦ шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


Кінець, і Богу славаОлександр Андрущенко

От, з Божою допомогою, ми й завершили роботу над черговим друкованим проектом нашого інформаційного порталу. В книгу ввійшли короткі інформаційні повідомлення зі стрічки новин Інтернет-Порталу «Православ'я в Україні». Окремо - це просто новини, а зібрані в одне видання вони допоможуть читачеві уявити цілісну картину життя й діяльності Української Православної Церкви за рік.

«Слово до читача»

У розділі «Додатки» розміщені всі офіційні документи, які були прийняті Церквою у минулому році: пастирські послання й звернення до перших осіб країни Блаженнішого Митрополита Володимира, журнали засідань Священного Синоду і його звернення до органів державної влади, офіційні заяви канцелярії Київської Митрополії та управління справами УПЦ.

Читачі зможуть прочитати інтерв'ю Предстоятеля й архієреїв Української Православної Церкви, які відзначили в минулому році ювілейні дати; матеріали про нові єпископські хіротонії; публікації, присвячені святкуванню 40-ліття архієрейського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира; текстову версію прес-конференції Предстоятеля з приводу візиту делегації Української Православної Церкви у Францію в рамках «Днів Києво-Печерської Лаври в Парижі»; бесіду ієрархів Української Православної Церкви з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммамбергом, а також з Президентом України Віктором Ющенко.

Журналісти нашого порталу не претендують на те, щоб укласти повний літопис життя православної громадськості України за рік - це, у принципі, й неможливо. Зібрані тут матеріали - лише характерні штрихи до образу Церкви, що відображають її роль і місце у сучасному світі.

«Велике спасибі...»

Важливо також зазначити, що ця книга вийшла в світ завдяки самовідданій роботі єпархіальних кореспондентів інформаційного порталу «Православ'я в Україні», тісному співробітництву нашої редакції з Видавничим відділом Київської Митрополії, Інформаційно-просвітницьким центром Києво-Печерської Лаври, а також Синодальними відділами Української Православної Церкви.

Дякуємо за допомогу й підтримку керівника Місії духовної освіти архімандрита Іларія (Шишковського), її співробітників Олену Головіну, Олександра Кривоноса й Сергія Кононенко. Завдяки їм, протягом року кращі матеріали «Православ'я в Україні» з'являлися на сторінках центрального друкованого органу Київської Митрополії «Церковної православної газети».

Дуже допомогли в роботі над книгою єпархіальні кореспонденти. Їхні інформаційні повідомлення про життя православних громад з різних куточків нашої країни й лягли в основу «Літопису».

Особливу подяку за труди на ниві православної журналістики висловлюємо протоієреям Олександру Авдюгіну (Луганська єпархія), Володимиру Корецькому (Тульчинська), Георгію Звєрєву (Полтавська), Георгію Гуляєву (Донецька), Володимиру Боєчко (Івано-Франківська), Віктору Онипко (Херсонська) і Михайлу Онищенко (Волинська); священикам Іоанну Мєшкову (Сумська єпархія), Сергію Лебедєву (Одеська), Володимиру Плисюку (Ровенська), Андрію Драненко (Харківська); протодиякону Анатолію Беденко (Криворізька), дияконам Віктору Яценко (Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними силами й іншими військовими формуваннями), Владиславу Демченко (Вінницька єпархія), Георгію Скубаку (Дніпропетровська) і Тарасію Андрусевичу (Львівська).

Дякуємо за співпрацю з нашим порталом журналістам Тамарі Рябковій (Луганська єпархія), Галині Бойко (Білоцерківська), Вікторії Сидоровій (Чернігівська), Катерині Громовій (Донецька), Лесі Прокопович (Синодальний відділ добродійності й соціального служіння УПЦ), Оксані Жаборинській (Львівська єпархія), Максиму Сидоренко (іподиякону Блаженнішого Митрополита Володимира).

Хочеться подякувати й фотографам, чиї знімки прикрасили нашу книгу: архімандриту Олександру (Драбинку), послушнику Києво-Печерської Лаври Василю Новикову, співробітнику прес-служби УПЦ Максиму Брусниці.

Висловлюємо подяку керівнику прес-служби УПЦ Василю Анісімову за творчі професійні зауваження й побажання, а також за допомогу в підготовці окремих публікацій.