ЮВІЛЕЙ. Архієпископ Іонафан (Єлецьких): Як усе починалося… | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 234 відвідувачів

Теги
милосердя конфлікти Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Церква і медицина Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) молодь автокефалія УПЦ КП Церква і влада УГКЦ краєзнавство забобони іконопис педагогіка монастирі та храми України вибори Археологія та реставрація секти церква та політика церковна журналістика Доброчинність Голодомор Ющенко розкол в Україні Церква і політика Католицька Церква Мазепа Києво-Печерська Лавра діаспора церква і суспільство постать у Церкві шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі українська християнська культура Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Архієпископ Іонафан (Єлецьких): Як усе починалося…

  11 березня 2008Сердечно вітаю усіх співробітників порталу «Православіє в Україні» з першою круглою датою - 10-річчям життя цього сучасного чудового інформаційного проекту! Сайт «Православіє в Україні» - це безсумнівний успіх усієї нашої Української Православної Церкви!

Не так давно в Інтернеті з'являлися оцінки стану «релігійних ресурсів», у яких міститься згадка про сумського «предтечу» ювіляра - порталі «Православіє в Україні».

Так, Вахтанг Кіпіані у статті «Релігійні ресурси Інтернету» (kipiani.org) пише: «Найбільші православні деномінації - Російська та Українська Православні Церкви - широко представлені у «всесвітньому павутинні». Звинувачені деякими у відсталості, вони зуміли прийняти «цивілізаційний виклик». Сайтів налічуються тисячі. Практично усі єпархії, монастирі, храми та парафії представлено в мережі. Але ж є ще сотні особистих сторінок віруючих інтернетчиків. І щораз вражає, коли парафія із забутого Урюпинська віщає: «Заходьте до нас, ми тепер теж долучилися до інформаційної революції». Офіційні сайти РПЦ (www.russian-orthodox-church.org.ru) і УПЦ (www.orthodox.org.ua) є прикладом усім іншим... Не знаю причин, але більшість українських архієреїв, як здається, з деякою підозрою ставиться до можливостей кіберпростору. Відомо лише двоє владик, які невпинно опікуються розвитком «православного Інтернету»: це архієпископ Херсонський і Таврійський Іонафан (Єлецьких) (нині керуючий Тульчинської єпархії) і архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко, УАПЦ).

Під крилом владики Іонафана виросли досить непогані з точки зору виконання та наповнення сайти, такі як: «Православна Таврія» (www.orth.kherson.ua) і сторінка Сумської єпархії УПЦ, якою раніше він керував (www.ukr-orthodox.sumy.ua) (прообраз порталу «Православіє в Україні» - авт.)».

Якщо говорити «про початки», то пам'ять повертає мене до тих часів і подій, коли десять років тому в Сумах дві людини - ваш покірний слуга, правлячий архієрей Сумської єпархії УПЦ, і молодий вихованець останнього, уродженець Конотопу ієрей Георгій Коваленко, взялися до здійснення «зухвалого» на ті часи інформаційного проекту: створення офіційного Інтернет-видання Української Православної Церкви.

Чому мені, у ті роки керуючому справами УПЦ, спало на думку негайно реалізувати цю ідею?

Читачі старшого віку ще пам'ятають, що наша канонічна УПЦ на той час була фактично у багаторічній інформаційній блокаді: державні засоби масової інформації - газети, телебачення - ревно «трудилися» винятково на користь розкольників, тиражуючи всілякі небилиці про нашу Церкву. Доходило навіть до того, що Предстоятеля УПЦ, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира могли роками не бачити на каналах телебачення або не чути по радіо мільйони православних в Україні. Тільки єдина газета, київська «Незалежність», довгі роки насмілювалася публікувати статті та документи, у яких виражалася позиція УПЦ (авторами тих публікацій були журналіст Василь Анісімов і публіцист під літературним псевдонімом «Марк Горський». Перший нині - керівник прес-служби УПЦ, а другий - архієрей УПЦ).

Необхідність «пробити» державну інформаційну блокаду, розповісти правду про УПЦ і зробити її доступною користувачеві Інтернету, працювати на інформаційне випередження, подаючи матеріали у світські ЗМІ, - от які завдання поставив перед Церквою той складний час.

Ідеєю організації загальноцерковного електронного ЗМІ я поділився з Митрополитом Володимиром та отримав на це не тільки його святительське благословення, але й короткий текст офіційного вітання Предстоятеля УПЦ для головної сторінки нашого майбутнього сайту. Таким чином, біля витоків народження Інтернет-порталу «Православіє в Україні» стояв безпосередньо Блаженніший Митрополит Володимир.

«Охрестив» церковний Інтернет-сайт автор цих рядків. Коли постало питання, під яким ім'ям зареєструвати наш офіційний веб-ресурс, я вирішив не мудрувати, а просто назвати його «Православіє в Україні», підкреслюючи ту думку, що православ'я, як віровчення святих отців, не має національного «забарвлення» і що воно було, є і буде існувати у незалежній Україні.

Як я згадував, у Сумську єпархію із Глухівської разом зі мною прибув молодий послушник Георгій Коваленко, якого я висвятив на диякона, а пізніше - на ієрея. Він «загорівся» ідеєю створення інформаційного проекту, і я доручив йому вирішити технічні та юридичні питання, пов'язані з відкриттям церковного сайту.

Справа була для нас новою. Зараз отець Георгій - маститий журналіст, а тоді йому доводилося працювати буквально одним пальцем, набираючи текст на клавіатурі. Я ж мав деякий досвід набору тексту, оскільки свого часу освоїв машинопис, коли працював над кандидатською роботою у стінах Ленінградської духовної академії. Мій послух керуючого справами УПЦ допомагав оперативно розміщувати інформацію про головні події у церкві. Пізніше мене перевели для служіння до Херсону. Туди ж переїхав і отець Георгій Коваленко. Якийсь час він виконував послух секретаря Херсонської єпархії, а потім я благословив йому трудитися в Київській єпархії, передавши йому всі справи Інтернет-сайту «Православіє в Україні». Такою є коротка передісторія заснування електронних ЗМІ в УПЦ.

Нині колись скромний сумський Інтернет-сайт став різнобічним та авторитетним порталом «Православіє в Україні». Його читацька аудиторія збільшується. Сайт відвідують світські журналісти та миряни, священики та архієреї, друзі та недруги... І сам цей факт є явним свідченням прояву інтересу до життя УПЦ, до її труднощів, успіхів і подальшої долі.

У цьому є безсумнівна заслуга і нинішнього керівника порталу отця Андрія Дудченка, і усіх його наставників, помічників та колег. І я тішуся з того, що Господь-Вседержитель мудрим і далекоглядним благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира донині множить благі починання порталу «Православіє в Україні» у нелегкій справі усебічного висвітлення усіх реалій буття Української Православної Церкви у всій його розмаїтості та без усякої небезсторонності. Допомагай Боже!

Іонафан, архієпископ Тульчинський і Брацлавський
Київ-Тульчин