ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Георгій Коваленко: «Потрібно обговорювати проблеми та виклики, що постали сьогодні перед Церквою» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 113 відвідувачів

Теги
Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура церква та політика секти діаспора постать у Церкві УПЦ КП Церква і медицина Мазепа молодь іконопис Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі Президент Віктор Ющенко Ющенко монастирі та храми України милосердя церковна журналістика комуністи та Церква забобони Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква автокефалія Голодомор вибори Археологія та реставрація конфлікти церква і суспільство Патріарх Алексій II розкол в Україні краєзнавство педагогіка Вселенський Патріархат шляхи єднання Доброчинність Церква і влада Києво-Печерська Лавра Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Георгій Коваленко: «Потрібно обговорювати проблеми та виклики, що постали сьогодні перед Церквою»

  11 березня 2008Ви стояли біля витоків сайту «Православіє в Україні». Розкажіть, що спонукало Вас взятися за цю справу? І як усе починалося?

Ідея з'явилася ще навесні-влітку 1997 року, коли в Інтернеті почали виникати перші православні російськомовні сайти. Один з них навіть називався «Православіє в Росії». От і виникло бажання створити сайт «Православіє в Україні». Ідеєю я поділився зі своїм правлячим архієреєм архієпископом Сумським і Охтирським Іонафаном, на той час керуючим справами УПЦ. Владика моє починання підтримав, і розпочалася робота.

Було зрозуміло, що слід створювати офіційний сайт не лише Сумської єпархії, але й усієї Української Православної Церкви. У цьому нам допоміг і досвід третьої людини, яку можна вважати фундатором православного Інтернету в Україні. Це Іван Васильович Сало, тоді голова Сумського відділення Нацбанку. У нього вже був Інтернет-сайт - перший у Нацбанку. Саме програмісти цієї організації і допомогли зробити пілотний дизайн та створити наш сайт за запропонованою структурою.

Коли сторінка була готова, ми наповнили її інформацією про Церкву, Предстоятеля, єпископат, єпархії, історію, святині тощо.

Першим веб-майстром цього проекту, що продовжив роботу програмістів з Нацбанку, а згодом створив і новий дизайн сайту, а також навчив мене писати теги та власноруч створювати Інтернет-сторінки, був Олександр Височанський.

Однак вже тоді стало очевидним, що сайт не може існувати без щоденного оновлення та стрічки новин. І тут на допомогу прийшов Святослав Речинський, тоді прес-секретар Блаженнішого Митрополита Володимира.

Коли всі матеріали були готові, ми разом з архієпископом Іонафаном поїхали до Владики на прийом, аби отримати благословення на запуск сайту у всесвітню мережу. Блаженніший уважно продивився усі матеріали і дозволив відкрити нашу «мережеву книгу» для користувачів Інтернету та вважати її офіційним Інтернет-ресурсом УПЦ.

Було це 11 березня 1998 року.

Якого результату від створення сайту Ви очікували? Чи справдилися Ваші сподівання?

Звичайно, важко було тоді уявити, що саме цей проект врешті-решт визначить напрямок мого служіння у Церкві...

А тоді була Інтернет-ейфорія. Здавалося, що за декілька років Інтернет увійде до будь-яких сфер життя людини. Ним будуть користуватися всі. Але минуло 10 років, однак того, на що ми сподівалися, не сталося. І хоча мережа розвивається, ми не думали, що за 10 років кількість користувачів УАнету не перебільшить 20% населення.

Ще я завжди сподівався, що прийде час, коли офіційний сайт УПЦ буде підтримуватися не дистанційно (із Сум чи Херсона), а безпосередньо з Київської Митрополії. І я нині тішуся з того, що ця надія стала реальністю. Із «Православія в Україні» вийшло два проекти: офіційний сайт УПЦ  (orthodox.org.ua), де головним редактором є секретар Предстоятеля єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр; і окремий Інтернет-портал «Православіє в Україні» (orthodoxy.org.ua) на чолі зі священиком Андрієм Дудченком і справжнім авторським колективом, регіональними кореспондентами і ювілейними віртуальними :) урочистостями з нагоди 10-річчя.

Яким би Ви хотіли бачити портал «Православіє в Україні» в майбутньому?

Позбавившись (в позитивному сенсі цього слова) від тягаря відповідальності офіційного сайту, хотілося б, аби портал «Православіє в Україні» став майданчиком для спілкування православних (і не тільки), місцем, де обговорюються проблеми і виклики, які стоять перед нашою Церквою і кожним християнином. Також ми вітаємо і різноманітну інтерактивність, організацію постійних веб-конференцій з цікавими людьми, розміщення більшої кількості компетентних та своєчасних коментарів, нових сервісів.

Чи доцільно давати на порталі новини про схизматичні церковні угруповання (розкольників)? Якщо так, то які?

Варто обговорювати проблему розколу, в т.ч. і з розкольниками. А новини про себе вони й самі дають. Також треба приділяти увагу проблемі окормлення української православної діаспори, активно реагувати на виклики сучасного секулярного світу.

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть найкращі.

orthodoxy.org.ua та orthodox.org.ua :)

Чого, на Ваш погляд, бракує православному УАнету сьогодні?

Не вистачає діалогу в найширшому розумінні: всередині Церкви, з тими, хто відокремився від Церкви, зі світом, насамкінець, діалогу між людьми. А якщо такий і відбувається, то йому бракує культури ведення дискусії. І ще дуже б хотілося, аби ця полеміка була поза політикою, в т.ч. і церковною.

Православний УАнет відчуває дефіцит христоцентричності та уважного ставлення до кожного відвідувача.

Автор: Протоиерей Георгий Коваленко
   
Так створювався сайт. Фото з архіву редакції

Так створювався сайт. Фото з архіву редакції