УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 88 відвідувачів

Теги
конфлікти милосердя Києво-Печерська Лавра УГКЦ забобони Священний Синод УПЦ монастирі та храми України постать у Церкві церковна журналістика Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II вибори іконопис розкол в Україні автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина УПЦ КП Церква і влада краєзнавство Мазепа Доброчинність Католицька Церква церква і суспільство молодь секти шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і політика Президент Віктор Ющенко педагогіка церква та політика Ющенко Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква діаспора українська християнська культура Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Архієпископ Августин (Маркевич): «Портал „Православіє в Україні” є зразковим ресурсом»

  11 березня 2008Портал «Православіє в Україні» давно співпрацює з архієпископом Августином. І не тільки у тому, що стосується Львівської єпархії, яку очолює владика. Один з головних «постачальників» якісних та цікавих новин - Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, головою якого є наш співрозмовник. Сьогодні владика Августин вітає редакцію і читачів порталу з ювілеєм.

Владико Августине, яким джерелам інформації Ви надаєте перевагу?

Джерела інформації - важливий чинник сьогоднішнього дня. Залежно від ситуації та від обставин, я користуюся як друкованими виданнями (газетами, журналами), так і іншими засобами масової інформації, у т.ч. і Інтернет-простором, який має перевагу перед іншими в оперативності та доступності.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Гадаю, зразковим не може бути комерційний Інтернет-проект, бо в такому випадку завжди присутня тенденція, яка, зазвичай, заважає вільному, щирому висвітленню різними авторами власних позицій, оцінок та висловленню сміливих думок. Інформаційний портал має сприяти формуванню неупередженого погляду на подію або явище, бути своєрідним «каналом чесних новин» (не плутати з «5-м каналом» українського телебачення!) та повинен спонукати читача мислити. Апостоли і євангелісти, якщо їх діяльність розглядати з точки зору журналістики, були натхненними публіцистами, що завзято відстоювали свої позиції і сміливо інтерпретували події у світлі власних переконань. Разом з тим, для мене особисто дуже важливою є інформативна складова сайту. Отже, якщо, можливо, хтось віддає перевагу гарному оформленню, певному адмініструванню тощо, то я вважаю зразковими сайти, які оперативно та всебічно висвітлюють різноманітні події, але намагаються максимально об'єктивно, без сарказму чи роздратування подавати полярні точки зору на явище чи ситуацію. Мені подобається www.sedmitza.ru, www.pravoslavie.ru, www.mospat.ru, www.patriarchalexii2.ru; сайти Помісних Православних Церков: www.orthodox.pl, www.cerkiew.pl, www.pravoslavlje.org.yu, www.spc.yu. Також читаю www.bogoslov.ru, www.risu.org.ua, переглядаю інформацію і на офіційних порталах інших конфесій.

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть кілька найкращих.

Майже щодня я відвідую православні сайти нашої Церкви www.orthodox.org.ua, www.orthodoxy.org.ua та www.pravoslavye.org.ua. Також періодично буваю на сторінках окремих єпархій і монастирів, деяких сайтів громадсько-церковного спрямування. Іноді доручаю своїм помічникам відстежувати цікаві статті та новини. Гадаю, в Україні зразковим ресурсом в Інтернеті є портал «Православіє в Україні». Це щиро і без підлабузництва.

 

Які, на Ваш погляд, сильні і слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Портал «Православіє в Україні» має певні переваги: оперативність у поданні інформації, широкий огляд подій церковного життя на теренах України, зокрема в єпархіях. Треба зазначити, що редакція порталу знайшла можливість активно співпрацювати з дописувачами на місцях, відтак новини є актуальними, своєчасними, цікавими. Водночас вважаю, що треба бути поміркованими і остерігатися провокативних матеріалів, суперечливі ж супроводжувати коментарями, підкріпленими офіційною церковною позицією. Серед позитиву слід зазначити й те, що сайт практично щодня оновлюється. Хочеться окремо сказати, що «Православію в Україні» надають перевагу перед іншими православними сайтами завдяки намаганню подавати матеріал у світлі «добрих новин», тобто немає тенденційності, роздратованості, агресивності. Але редакції треба попрацювати над питанням пріоритетів. Іншими словами, розділити новини більш важливі для життя всієї Церкви, як от: рішення Архієрейських Соборів і Священного Синоду, висвітлення певних церковних заходів всеукраїнського масштабу - та новини культурного характеру: повідомлення про видання збірок християнських поетів, творчі вечори, вихід у світ чергового номеру регіональної газети чи журналу тощо.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Розумію, що це складно, але хочеться, аби сайт ще оперативніше «вивішував» новини. Було б добре, щоб і у вихідні дні оновлювався рядок новин, адже саме у суботу і неділю є більше часу в користувачів. Тим паче, що новини п'ятниці і суботи найактуальнішими будуть у суботу і неділю, а не у другій половині дня понеділка чи у вівторок. Є також окремі пропозиції щодо дизайну: можливо, корисно було б додати певні баннери, запровадити традицію регулярних інтерв'ю та веб-конференцій з архіпастирями, пастирями, богословами та активними і цікавими мирянами. Для молодого покоління священнослужителів та усіх зацікавлених корисно було б також друкувати актуальні проповіді і повчання досвідчених майстрів гомілетики та творчі доробки відомих богословів. Хотілося б бачити на порталі більше матеріалів, які примушують замислитися над сьогоденням і спрямувати погляд у вічність, куди завжди має дивитися християнин.