УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 66 відвідувачів

Теги
церква і суспільство автокефалія Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ Церква і медицина милосердя шляхи єднання комуністи та Церква Голодомор церква та політика секти УГКЦ монастирі та храми України церковна журналістика педагогіка Католицька Церква Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Ющенко краєзнавство розкол в Україні молодь українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Президент Віктор Ющенко Церква і політика постать у Церкві Києво-Печерська Лавра забобони Археологія та реставрація Доброчинність Вселенський Патріархат УПЦ КП діаспора конфлікти вибори 1020-річчя Хрещення Русі


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Єпископ Антоній (Паканич): «Взаємодія із читачами — сміливий і необхідний крок у редакційній політиці сайту»

  11 березня 2008Ректор Київської Духовної Академії єпископ Бориспільський Антоній, голова Богословсько-Канонічної комісії Української Православної Церкви, який був одного разу і гостем нашої редакції, привітав колектив сайту із ювілеєм і відповів на ряд питань.

Владико Антонію, яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

Потрібно віддати належне усім, хто сьогодні працює у сфері православної журналістики. Останнім часом спостерігається суттєвий зріст творчого потенціалу сучасних церковних інформаційних ресурсів. Гадаю, із упевненістю можна констатувати той факт, що журналістам, які працюють у нашій сфері, вдалося посісти гідне місце серед професійних майстрів пера. Нас радує різноманітність і чудовий баланс зовнішнього оформлення та внутрішнього змісту церковних періодичних видань, веб-ресурсів, телепередач. Завжди з цікавістю читаю усі свіжі випуски «Православної газети», журнали «Фома», «Отрок.ua». Ці видання однаково ефектно вміють подать і серйозний богословський матеріал, і публіцистичні статті, радують оригінальними дизайнерськими рішеннями.

Сучасний інформаційний простір є немислимим сьогодні без веб-ресурсів, які значно виграють у плані оперативності подачі матеріалу. Для нас, як ніколи, є актуальним живе двостороннє спілкування православних публіцистів, богословів, аналітиків із широким колом читачів та Інтернет-користувачів.

Ми теж намагаємося не відставати від загальних тенденцій. На початку року відбулася презентація випуску студентського журналу «Академічний літописець», вийшла у світ оновлена версія «Трудів КДА». На цей момент редакційна колегія займається модернізацією академічного сайту kdais.org.ua.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Мені важко визначити, що означає словосполучення «зразковий сайт». Я, наприклад, не можу стверджувати, що у православному Інтернет-просторі розміщуються незразкові сайти, на тлі яких виділяється один зразковий. Кожен ресурс із нині діючих докорінно відрізняється один від одного і за зовнішнім оформленням, і в плані редакційної політики, і за технічними можливостями. Звичайно, наявна здорова творча конкуренція, але вона йде на користь спільній справі розвитку православних ЗМІ. Головне - кожному церковному порталу зберегти свою ідентичність, оригінальну тематичну спрямованість, особливості подачі матеріалу.

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

Сьогодні значно виросла кількість православних Інтернет-ресурсів. Фактично кожна єпархія має в Інтернеті своє віртуальне представництво. Хотілося б, щоб збільшувалася кількість загальноукраїнських порталів, які б поєднували єпархії, духовні школи, координували місіонерську, просвітницьку, соціальну діяльність єпархіальних управлінь Української Православної Церкви. Наразі у нас діє три основних загальноцерковних портали: pravoslavye.org.ua, orthodox.org.ua та orthodoxy.org.ua.

 

Які рекомендації з роботи в Інтернеті Ви пропонуєте своїм вихованцям і студентам?

Наприкінці минулого півріччя у нашій духовній школі було відкрито комп'ютерний клас, який освятив Блаженніший Митрополит Володимир. Учні мають можливість доступу до Інтернет-ресурсів, що стало для них суттєвою допомогою у навчанні. Гадаю, для кожного православного християнина рекомендацією з роботи в Інтернеті є слова апостола Павла: «Усе мені дозволено, але не все корисно». Наші студенти добре знайомі не лише з інноваціями у сфері технічних досягнень, але й поінформовані про небезпеки, що вони їх несуть у собі при нерозумному використанні.

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Безсумнівно, головною відмінною рисою вашого порталу є інтерактивна складова. Кожен читач може прокоментувати будь-яку публікацію, висловити власну думку, взяти участь в опитуванні. Це дуже сміливий, не простий, але, разом з тим, важливий і потрібний крок у редакційній політиці сайту. Також вважаю вдалою ідею моніторингу ЗМІ, завдяки якому можна ознайомитися з найцікавішими публікаціями різних церковних і світських видань. Що стосується слабких сторін, то хотілося б, аби новини церковного життя подавалися вами більш оперативно.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Хотілося б, щоб більше уваги приділялося теологічній проблематиці. Перед нами стоїть завдання - зробити богословську науку популярною, зрозумілою для широкого кола наших співвітчизників. Ми займаємося нею в стінах духовних шкіл, а православна журналістика повинна нам допомогти наблизити цю тонку та високу матерію до людей.