ЮВІЛЕЙ. Ігумен Кирил (Говорун): «Уже давно Інтернет перестав бути просто засобом християнської місії» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 161 відвідувачів

Теги
Католицька Церква молодь секти конфлікти Голодомор милосердя вибори українська християнська культура Вселенський Патріархат краєзнавство Доброчинність Патріарх Алексій II Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія Археологія та реставрація УПЦ КП забобони комуністи та Церква розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання церква і суспільство церква та політика церковна журналістика педагогіка Мазепа іконопис Священний Синод УПЦ УГКЦ Президент Віктор Ющенко Ющенко Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну монастирі та храми України діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Церква і політика постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Ігумен Кирил (Говорун): «Уже давно Інтернет перестав бути просто засобом християнської місії»

  11 березня 2008Викладач Київської Духовної Академії й співробітник Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архімандрит Кирил (Говорун), частий учасник різних міжнародних богословських форумів, співпрацює з нашою редакцією із самого початку своєї роботи в Києві. Отець Кирил привітав читачів і редакцію з ювілеєм сайту.

Отче Кириле, яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

Найбільш оперативне та повне джерело інформації про православне життя в Україні - це Інтернет. Уже давно він перестав бути просто засобом християнської місії, яким його розглядали на зорі епохи мережевої комунікації. Нині це є інформаційний простір, відносно якого інші ЗМІ стали вторинними. Тому з особливою втіхою можу відзначати, що Українська Православна Церква має дуже помітну присутність у цій ніші, у тому числі завдяки ресурсу «Православіє в Україні». Проте зупинятися на досягнутому не можна. Потрібно постійно нарощувати обсяги інформації про нашу Церкву у Всесвітній мережі, причому не тільки кількісно, але й якісно.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Ідеальних ресурсів, напевно, немає, однак є досить вдалі проекти. Я вважаю, що дуже успішний старт взяв ресурс bogoslov.ru. Є цікавий грецький проект rnn.gr. До речі, у «Православія в Україні» спостерігається досить позитивна динаміка розвитку.

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

Я регулярно відвідую інформаційні сайти orthodox.org.ua та orthodoxy.org.ua Вони ж, на мій погляд, і є кращими в сегменті українського православного Інтернет-простору.

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

До сильних сторін я відніс би оперативність, інтерактивність, збалансованість думок і повагу до різних точок зору, інтелігентність. На мій погляд, можна було б додати більше елементів web 2.0, більш систематично висвітлювати різні сторони церковного та релігійного життя в Україні та за її межами.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Диференціацію матеріалів за розділами: богословським, суспільно-політичним, катехітичним і т.д. Іншими словами, краще орієнтувати тих, хто шукає конкретну інформацію. Бажаю порталу стати тим, що називається one-stop place - місцем, де можна, не заходячи на інші ресурси, отримати вичерпні та оперативні дані про все, що відбувається в релігійному житті України та світу.