УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 148 відвідувачів

Теги
українська християнська культура комуністи та Церква Доброчинність церква і суспільство постать у Церкві Археологія та реставрація вибори педагогіка церква та політика Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Церква і влада Мазепа Католицька Церква шляхи єднання УПЦ КП секти забобони Вселенський Патріархат Церква і політика автокефалія Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя діаспора краєзнавство молодь Голодомор УГКЦ монастирі та храми України церковна журналістика Президент Віктор Ющенко іконопис розкол в Україні 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко Священний Синод УПЦ конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Ігор Собко: «Необхідно розуміти, для якої цільової аудиторії ми працюємо»

  11 березня 2008Керівник Дніпропетровського центру православної культури «Лествиця» привітав читачів і редакцію з ювілеєм сайту.

Отче Ігоре, яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

Інформаційних джерел, які розповідають про православне життя церкви, на жаль, в Україні дуже і дуже мало. А шкода! У багатьох церковних негараздах, і моральному зубожінні людей, і уповільненому відродженні духовності винуваті ми з вами, тобто духовенство і церковна адміністрація. Тому, окрім вашого сайту та офіційного порталу УПЦ, а також ресурсу прес-служби УПЦ, альтернативи не існує. Усі єпархіальні Інтернет-сторінки є дуже слабенькими, новини нудні, отже, іноді складається враження, що адміністратори веб-порталів не до кінця розуміють мету та призначення сучасних медіа-ресурсів, як можна їх використати, щоб читачам було цікаво і, разом з тим, вони отримали користь.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

На мій погляд, дуже зручний Інтернет-портал - це «Православ'я.ru». Йому властива оперативність подачі матеріалів, повнота викладу інформації, включно з  повідомленням новин, їхнім змістом та актуальністю. Зайшовши на цей сайт, можна побачити не тільки служіння архієреїв, відвідування парафій, соціальну та місіонерську роботу, але, найголовніше, - довідатися про роль церкви в житті суспільства та держави.

Також я відвідую  сайти «Інтерфакс-релігія» та «Православний медичний сервер». Вони для всіх людей, а не тільки для «обраних», я маю на увазі внутрішньоцерковну громаду.  

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

Насправді, перелічити не складно - їх не так і багато. Я вже відзначав три сайти, якими сьогодні представлена православна Україна: офіційний сайт УПЦ, «Православіє в Україні», і портал прес-служби «Україна Православна».

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Давайте будемо скромнішими та не говоритимемо про достоїнства, а окреслимо слабкі сторони. Гадаю, що це принесе більше користі. Все нижческазане буде стосуватися не лише Інтернет-порталу «Православіє в Україні», але й усіх єпархіальних сайтів, а саме:

- новини з'являються зі значним запізненням;

- церковні події та інші заходи недостатньо розкрито за своєю інформативністю;

- на жаль, не друкується пряма мова архієреїв, героїв матеріалу, отже, важко скласти об'єктивне враження щодо повноти події;

- необхідно розуміти, для якої цільової аудиторії ми працюємо. Відповідно потрібні новини не лише про служіння та переміщення правлячого архієрея, а й про роль церкви у сучасному суспільстві. Найчастіше ми повідомляємо інформацію, яка за значимістю повинна розміщатися тільки на єпархіальних сайтах. Упевнений, що матеріали вашого порталу мають бути цікавими усьому світові. А що стосується незначних подій - користувач Інтернету знайде їх на місцевих єпархіальних сторінках;

- заголовки новин на українських сайтах не інтригують читача. Потрібно відмовитися від церковних штампів та використовувати успішні технології, які вже випробувані професійною журналістикою.

Однак, що стосується сильної сторони на вашому сайті, - це хороший фотолітопис минулих подій і мінімальне скорочення авторського тексту.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Хотілося б бачити на сторінках вашого порталу більше новин церковно-державного значення, які розповідали б про діяльності церкви у суспільстві та значення суспільства у житті церкви, про спільні культурно-освітні та наукові проекти, про все те, що зможе гідно представити Українську Православну Церкву та українську державу у Всесвітньому Православ'ї. Одним словом, давайте працювати для людей, а не для себе.