ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Ігор Собко: «Необхідно розуміти, для якої цільової аудиторії ми працюємо» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 86 відвідувачів

Теги
УГКЦ Ющенко Голодомор Мазепа Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну іконопис Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність педагогіка краєзнавство Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ Митрополит Володимир (Сабодан) секти шляхи єднання УПЦ КП забобони українська християнська культура діаспора Католицька Церква церковна журналістика церква та політика розкол в Україні постать у Церкві Церква і медицина Археологія та реставрація Церква і політика комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі молодь автокефалія монастирі та храми України милосердя вибори Президент Віктор Ющенко конфлікти Вселенський Патріархат церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Ігор Собко: «Необхідно розуміти, для якої цільової аудиторії ми працюємо»

  11 березня 2008Керівник Дніпропетровського центру православної культури «Лествиця» привітав читачів і редакцію з ювілеєм сайту.

Отче Ігоре, яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

Інформаційних джерел, які розповідають про православне життя церкви, на жаль, в Україні дуже і дуже мало. А шкода! У багатьох церковних негараздах, і моральному зубожінні людей, і уповільненому відродженні духовності винуваті ми з вами, тобто духовенство і церковна адміністрація. Тому, окрім вашого сайту та офіційного порталу УПЦ, а також ресурсу прес-служби УПЦ, альтернативи не існує. Усі єпархіальні Інтернет-сторінки є дуже слабенькими, новини нудні, отже, іноді складається враження, що адміністратори веб-порталів не до кінця розуміють мету та призначення сучасних медіа-ресурсів, як можна їх використати, щоб читачам було цікаво і, разом з тим, вони отримали користь.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

На мій погляд, дуже зручний Інтернет-портал - це «Православ'я.ru». Йому властива оперативність подачі матеріалів, повнота викладу інформації, включно з  повідомленням новин, їхнім змістом та актуальністю. Зайшовши на цей сайт, можна побачити не тільки служіння архієреїв, відвідування парафій, соціальну та місіонерську роботу, але, найголовніше, - довідатися про роль церкви в житті суспільства та держави.

Також я відвідую  сайти «Інтерфакс-релігія» та «Православний медичний сервер». Вони для всіх людей, а не тільки для «обраних», я маю на увазі внутрішньоцерковну громаду.  

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

Насправді, перелічити не складно - їх не так і багато. Я вже відзначав три сайти, якими сьогодні представлена православна Україна: офіційний сайт УПЦ, «Православіє в Україні», і портал прес-служби «Україна Православна».

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Давайте будемо скромнішими та не говоритимемо про достоїнства, а окреслимо слабкі сторони. Гадаю, що це принесе більше користі. Все нижческазане буде стосуватися не лише Інтернет-порталу «Православіє в Україні», але й усіх єпархіальних сайтів, а саме:

- новини з'являються зі значним запізненням;

- церковні події та інші заходи недостатньо розкрито за своєю інформативністю;

- на жаль, не друкується пряма мова архієреїв, героїв матеріалу, отже, важко скласти об'єктивне враження щодо повноти події;

- необхідно розуміти, для якої цільової аудиторії ми працюємо. Відповідно потрібні новини не лише про служіння та переміщення правлячого архієрея, а й про роль церкви у сучасному суспільстві. Найчастіше ми повідомляємо інформацію, яка за значимістю повинна розміщатися тільки на єпархіальних сайтах. Упевнений, що матеріали вашого порталу мають бути цікавими усьому світові. А що стосується незначних подій - користувач Інтернету знайде їх на місцевих єпархіальних сторінках;

- заголовки новин на українських сайтах не інтригують читача. Потрібно відмовитися від церковних штампів та використовувати успішні технології, які вже випробувані професійною журналістикою.

Однак, що стосується сильної сторони на вашому сайті, - це хороший фотолітопис минулих подій і мінімальне скорочення авторського тексту.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Хотілося б бачити на сторінках вашого порталу більше новин церковно-державного значення, які розповідали б про діяльності церкви у суспільстві та значення суспільства у житті церкви, про спільні культурно-освітні та наукові проекти, про все те, що зможе гідно представити Українську Православну Церкву та українську державу у Всесвітньому Православ'ї. Одним словом, давайте працювати для людей, а не для себе.