УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 106 відвідувачів

Теги
діаспора Патріарх Алексій II УГКЦ вибори іконопис Мазепа Голодомор Археологія та реставрація постать у Церкві Церква і політика комуністи та Церква Церква і медицина педагогіка конфлікти Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП милосердя автокефалія Вселенський Патріархат Ющенко краєзнавство церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) забобони 1020-річчя Хрещення Русі секти Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра Католицька Церква Президент Віктор Ющенко молодь Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну шляхи єднання Церква і влада церква та політика церковна журналістика розкол в Україні українська християнська культура монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Владислав Петрушко: «Будь-який інформаційний ресурс повинен зберігати коректний і поважний тон відносно інших конфесій»

  11 березня 2008Доктор церковної історії, доцент Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету, шеф-редактор порталу «Седмиця.Ru» привітав читачів і редакцію сайту з ювілеєм.

Владиславе Ігоровичу, портал sedmitza.ru подає стрічку церковних новин, у тому числі про Україну. Якими джерелами про православне життя в Україні Ви користуєтеся? Наскільки вони є об'єктивними, на Ваш погляд?

Насамперед, відвідую «Православіє в Україні» та інші сайти Української Православної Церкви. Але одночасно намагаюся потрапити й на світські портали новин, а також на сайти греко-католиків і розкольницьких товариств. Окрім отримання інформації про церковно-державні та міжконфесійні відносини, це допомагає більш адекватно оцінити події в житті Православної Церкви за реакцією на них з боку інославних та світської влади.

 

Якої інформації про Православ'я в Україні, на Ваш погляд, не вистачає у вашому інформаційному просторі?

Оскільки я є не тільки журналістом, але і церковним істориком, хочу зазначити: на мій погляд, у сучасних православних ЗМІ нині надзвичайно мало хороших матеріалів, присвячених церковно-історичній тематиці та водночас пов'язаних із сьогоднішнім днем. Велику кількість проблем у нашому теперішньому церковному житті заглиблено у досить далекі часи. Або ж вони фактично повторюють ті, які вже існували та вирішувалися колись. Звернення до цих тем є досить важливим, щоб уникнути повторення історичних помилок або ж віднайти шляхи вирішення сучасних завдань. Тим часом, публікації на історичну тематику, як правило, не виходять за рамки житійно-біографічного жанру або матеріалів до ювілейних дат, тоді ж як сьогодні потрібні статті, в яких різні питання історії Церкви в Україні піднімалися б у проблемному ключі.

 

Чи впливає на Вашу оцінку достовірності інформаційного повідомлення конфесіональна приналежність джерела інформації?

Безумовно, впливає. Досить поглянути на сайт РІСУ (risu.org.ua), аби зрозуміти, що за найбільшого бажання його авторів позиціонувати себе як позаконфесійний ресурс їхні симпатії до греко-католицької церкви є очевидними. Однак вважаю цілком нормальним, що конфесійна приналежність багато в чому визначає, під яким кутом зору може розглядати подію той або інший ЗМІ. Це природно. І намагатися заперечувати такий стан речей було б, на мій погляд, нещирим. Інша справа, що, не зважаючи на власні конфесійні переваги, будь-який інформаційний ресурс повинен зберігати коректний і поважний тон відносно інших віровчень та їхніх представників.

 

Як часто Ви заходите на портал «Православіє в Україні»? Назвіть його сильні та слабкі сторони.

Заходжу регулярно, майже щодня. Сильною стороною порталу вважаю, насамперед, високу оперативність у подачі новин. Вдалим є прагнення редакції створити інформаційне поле, яке включало б у себе усі єпархії Української Православної Церкви. Подобається наявність на сайті рубрики «Цей день в історії». Що стосується слабких сторін... Скоріш за все, можу зазначити лише недолік, який є спільним для «Православія в Україні» і нашого порталу «Седмиця.Ru»: відсутність церковного календаря та вказівок пам'яті шанованих цього дня святих. До речі, у новій версії «Седмиці», яку, як ми сподіваємося, незабаром буде запущено, ми плануємо усунути цей недолік.