УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 310 відвідувачів

Теги
автокефалія секти Вселенський Патріархат комуністи та Церква Патріарх Алексій II церква та політика Мазепа Доброчинність Археологія та реставрація Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну УПЦ КП іконопис Католицька Церква педагогіка Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ церковна журналістика УГКЦ постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі діаспора розкол в Україні Президент Віктор Ющенко конфлікти забобони краєзнавство монастирі та храми України вибори Церква і політика милосердя молодь Ющенко церква і суспільство українська християнська культура шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Голодомор Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Сергій Григор'єв: «Ваш портал читаю практично щодня»

  12 березня 2008Розробник інформаційного агентства «Руська лінія» регулярно звертає увагу на події, що відбуваються в Україні. Відвідавши недавно Київ, Сергій Михайлович привітав колектив порталу «Православ'я в Україні» з ювілеєм і відповів на питання редакції.

 

- Я щиро радий наданій мені можливості привітати весь колектив редакції сайту «Православіє в Україні», а особливо його засновника протоієрея Георгія Коваленка, з ювілеєм і побажати добра.

Сергію Михайловичу, Ваша інформаційна агенція rusk.ru розміщує багато новин на українську тематику. Якими джерелами про православне життя в Україні Ви користуєтеся? Наскільки вони є об'єктивними, на Ваш погляд?

По-перше, я користуюся тільки Інтернет-ресурсами, тому що «паперові» ЗМІ є практично недоступними. Дещо можна одержати в Публічній бібліотеці (Російська національна бібліотека), але з великим запізненням.

По-друге, регулярно, тобто майже щодня, переглядаю матеріали українських церковних сайтів: «Україна православна» (pravoslavye.org.ua) і «Православіє в Україні». Тепер до цих сайтів додався і третій - «Українська Православна Церква» (orthodox.org.ua). Окрім цих ресурсів, з тією чи іншою регулярністю, приблизно раз на тиждень, переглядаю сторінку київської газети «День» (day.kiev.ua) і одеський сайт «Єдина батьківщина» (otechestvo.org.ua). Ну і, звичайно, час від часу вишукую українську тематику, тобто займаюся тим, що нині прийнято називати Інтернет-«серфінгом». Розмову про об'єктивність ЗМІ взагалі вважаю недоречною. Як сказано в одній з пісень Булата Окуджави: «Каждый пишет то, слышит».

Чи можна говорити про незаангажованість, наприклад, офіційного сайту УПЦ? На ньому публікуються документи з лаврської канцелярії за підписом Блаженнішого, і цим усе сказано. Так само і партійні сайти різних ідеологічних напрямків, які відбивають точку зору тієї чи іншої течії. Яка тут може бути неупередженість? Добре, якщо відвертої брехні немає. А об'єктивності від ЗМІ я й не чекаю.

 

Якої інформації про православ'я в Україні, на Ваш погляд, не вистачає у вашому інформаційному просторі?

Оперативної бібліотеки періодичної преси, можливо, повного збірника публікацій на релігійну тематику. Тобто, Інтернет-ресурсу не офіційного, але й не партійного. Зрозуміло, я маю на увазі приналежність не до політичної партії, а до ідеологічного напрямку.

 

Чи впливає на Вашу оцінку достовірності інформаційного повідомлення конфесіональна приналежність джерела інформації?

На оцінку достовірності, мабуть, ні. Я звик довіряти, у всякому разі, офіційним сайтам. Не так уже часто серйозні ЗМІ дозволяють собі публікувати неперевірену інформацію. Інша справа інтерпретація...

 

Як часто Ви заходите на портал «Православіє в Україні»? Назвіть його сильні та слабкі сторони.

На перше питання я відповів вище. Що стосується другого, то, гадаю, що з появою сайту orthodox.org.ua кількість офіційних сайтів УПЦ стала більш ніж достатньою. Можливо, є сенс запитати благословення у священноначалія зробити «Православіє в Україні» неофіційним сайтом за прикладом дореволюційних церковних видань, які, зазвичай, мали офіційну та неофіційну частини.