УКР РУС  


 Головна >   
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 554 відвідувачів

Теги
церковна журналістика педагогіка Ющенко Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Голодомор Церква і влада Доброчинність забобони комуністи та Церква церква і суспільство Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора українська християнська культура постать у Церкві розкол в Україні молодь Церква і медицина вибори церква та політика Вселенський Патріархат шляхи єднання краєзнавство Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України милосердя Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну іконопис автокефалія секти конфлікти Мазепа Археологія та реставрація Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ






Рейтинг@Mail.ru






ЮВІЛЕЙ. Тарас Антошевський: «“Православіє в Україні” має багато сильних сторін»

  12 березня 2008



Директор "Релігійно-інформаційної служби України" (risu.org.ua) - проекту Українського католицького університету у Львові - давній добрий знайомий редакції. Незважаючи на різні погляди на деякі явища церковного життя, два найпопулярніших релігійних портала підтримують партнерські стосунки. 11 березня директор РІСУ привітав редакцію "Православія в Україні" з ювілеєм.

 

Яким інформаційним джерелам, що повідомляють про релігійне життя в Україні, Ви надаєте перевагу? Чому?

Я здебільшого довіряю професійним матеріалам. І не має значення, де вони розміщені: у світських чи релігійних ЗМІ. Як журналіст, я звертаю увагу на те, чи автор пише об'єктивно, чи він розуміється на тому, про що пише, чи уміє він мислити і писати не «проти» когось, а «про щось» чи «когось».

 

Який інформаційний Інтернет-ресурс Ви могли б назвати зразковим?

Я не надаю жодному з існуючих українських релігійних веб-ресурсів статусу взірця. Насамперед через те, що нам, на жаль, бракує якісної роботи авторів, ми не маємо таких веб-медіа, які є закордоном. А серед найвідоміших та найпопулярніших я виділяю кілька сайтів, з-поміж яких однозначно портал «Православіє в Україні».

Для вітчизняних православних ресурсів у якості зразкових зокрема за обсягом інформації, за активністю наповнення та багатьма іншими параметрами можуть стати деякі російські православні сайти. Також варто вивчати західний досвід, де релігійні портали розповідають власне про релігійне життя, а не про мовні, політичні чи якісь інші питання, чим часто «грішать» наші веб-медіа. «ПвУ» у цьому сенсі є винятком.

 

Які українські православні сайти Ви читаєте? Назвіть кілька найкращих.

Щоденно я відвідую понад десяток православних сайтів, і не лише українських. А серед вітчизняних я буваю щодня, навіть у вихідні, на Вашому порталі, також на офіційних сайтах УПЦ і УПЦ (КП). З-поміж тих, що варті уваги, слід відзначити «Отрок» (otrok-ua.ru), «Київську Русь» (kiev-orthodox.org), «Помісність» (pomisna.com.ua), «Логос» (logos.at.ua). Дуже цікавим і корисним буває заглибитися у православні блоґи, завітати на форуми. На жаль, можна назвати і відверто негативні веб-проекти, на яких замість релігійної журналістики, матеріалів про життя власної церкви, розміщено набагато більше інформації про політичні баталії, відвертої брехні про інші конфесії чи плагіату з сайтів колег. Такі не варто навіть і згадувати.

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Серед позитивних здобутків веб-ресурсу «ПвУ» слід зазначити, що, насамперед, він є аполітичним, а це доволі рідкісне явище для сайтів УПЦ (МП). На ньому немає ворожості до інакомислячих, він щоденно оновлюється, має цікаву підбірку новин та якісний моніторинг ЗМІ, календар, пізнавальні та редакційні статті, інтерв'ю.

Також у Вас чимало хороших авторів, але їхня кількість, особливо регіональних, могла би бути набагато більшою. Мені здається, що наразі бракує власних кореспондентів, експертів. Разом з тим, хочеться, аби портал став більш інтерактивним, щоб з'явилися такі напрямки, як форум, блоґи, знайомства і багато того, що на інших порталах користується великим успіхом.

 

Що б Ви хотіли бачити на нашому порталі у майбутньому?

Дуже цікавим і корисним, на мій погляд, було б більш поглиблене та широке висвітлення інформації саме про красу української православної традиції, про свята та обряди, сакральні місця, залучення до підготовки матеріалів церковно-історичної літератури, термінологічних словників. Тобто перед Вами, як і перед нами, є непочатий край роботи.

Зичу вам усіх гараздів, і хай береже Вас Бог та благословляє й надалі хорошими ідеями, талановитими авторами і теплою атмосферою у редакційному колективі. Редакція РІСУ з великою приємністю вважає Вас своїми базовими партнерами і колегами!