УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 54 відвідувачів

Теги
забобони вибори Археологія та реставрація молодь Церква і влада Церква і медицина Президент Віктор Ющенко іконопис краєзнавство Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков автокефалія милосердя УГКЦ секти Католицька Церква Ющенко Церква і політика шляхи єднання Голодомор українська християнська культура церква та політика церковна журналістика УПЦ КП конфлікти Священний Синод УПЦ Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа діаспора Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат постать у Церкві комуністи та Церква педагогіка монастирі та храми України розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Василь Новіков: «Ваш портал, слава Богу, реально дивиться на речі»

  13 березня 2008Директор навчального центру «Знання» у Ростові-на-Дону, православний публіцист і постійний читач нашого порталу Василь Новіков привітав редакцію з десятиріччям сайту.

Василю Валентиновичу, якими джерелами про православне життя в Україні Ви користуєтеся? Наскільки вони є об'єктивними, на Ваш погляд?

В основному - сайтами orthodox.org.ua та orthodoxy.org.ua. Для того кола новин, які мене цікавлять, обидва сайти, як мені здається, є цілком об'єктивними. Адже в Україні спостерігається досить гостре конфесіональне протистояння, і в нинішньому відкритому інформаційному просторі необ'єктивність може коштувати досить дорого будь-якій стороні. Скандальна ж інформація, під час висвітлення якої автору важко зберігати нейтральну позицію, мене мало цікавить.

 

Якої інформації про православ'я в Україні, на Ваш погляд, не вистачає у вашому інформаційному просторі?

Є різна інформація: про поточну діяльність і про події. Усе-таки церква - боголюдський організм, і інформація щодо її діяльності повинна якось відкривати і той, і інший  бік її сутності. У зв'язку із цим, на тлі протистоянь і розколів хотілося б бачити більше матеріалів про те, як православ'я може зблизити «два береги Дніпра». Хоча потрібно висвітлювати, звичайно, і сумні події. Інакше буде складатися враження «райдужної картини», але все одно буде зрозумілим, що бажане видається за дійсне. Відомо також, що в українській церкві є знані богослови, регенти, композитори - хотілося б дізнатися більше про їхню діяльність.

 

Чи впливає на Вашу оцінку вірогідності інформаційного повідомлення конфесіональна приналежність джерела інформації?

Якщо чесно, у мене «не доходять руки» передивлятися ще й сайти УГКЦ, і розкольницьких формувань. Я покладаюся на чесність православних кореспондентів. Адже до їхніх обов'язків входить аналіз позиції іншої сторони. Але, як мені здається, об'єктивності журналістів нашої конфесії цілком вистачає для того, щоб сторонній спостерігач зміг скласти неупереджену картину щодо того, що відбувається.

 

Як часто Ви заходите на портал «Православіє в Україні»? Назвіть його сильні та слабкі сторони.

Сильною стороною сайту є, на мій погляд, його відносна «неформальність». Мені здається, що на пострадянському просторі люди дуже втомилися від «повчальної» та «єдино правильної» подачі інформації. І, на жаль, велика кількість православних медіа-ресурсів йде цим найпростішим шляхом, створюючи ілюзію того, що у нас все добре. Або ж прагнуть відтворити ситуацію, що була, скажімо, до 1917 року. Адже від цього, на їхню думку, повинно стати ще краще. Ваш портал, слава Богу, реально дивиться на речі. І не соромиться обговорювати питання, які ставить сьогоднішній день.