УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 60 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Протоієрей Ігор Рябко: «Над сайтом працюють не “найманці”, а люди творчі»

  21 березня 2008Отець Ігор - завідувач кафедри релігієзнавства і теології Запорізького муніципального університету, цікавий та сміливий публіцист, статті якого, зокрема, можна знайти і на нашому порталі - привітав редакцію з «днем народження» сайту.

 

Яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви надаєте перевагу? Чому?

Об'єктивним. Як на мене, це офіційний сайт УПЦ,  розсилка «Седмиця». Сьогодні в Україні не існує широкого розмаїття джерел інформації. І таких, де можна отримати достовірні факти, є не так уже й багато.

 

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Питання, мабуть, поставлено не зовсім вірно. В Інтернеті є багато ресурсів, кожен з яких має свою специфіку. І не існує якогось абстрактно ідеального сайту.  Порталом, через який мені найбільш зручно знайти саме ті сайти, що несуть потрібну інформацію, є www.hristianstvo.ru. Хочеться відзначити ресурси, які, на мою думку, є найбільш затребуваними сьогодні. Це, насамперед, http://predanie.ru. Архів лекцій в мр3 форматі, які викладено на сайті, також є актуальним. Окрім того, http://www.taday.ruhttp://www.foma.ru і подібні.

 

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть декілька кращих.

На жаль, саме серед українських сайтів вибір є не надто великим. Достойними уваги, я вважаю, є: http://orthodoxy.org.ua; www.kiev-orthodox.org; http://www.sedmica.orthodoxy.ru; http://glas.org.ua; http://otrok-ua.ru.

 

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони має портал «Православіє в Україні»?

Я думаю, що із церковних сайтів портал «Православіє в Україні» є одним із кращих, якщо не найкращим. Але ресурс має проблему, яка притаманна будь-чому, що починається зі слова «офіційний». Потрібен дублікат сайту «без краватки». І я радий, що таке рішення вже прийнято. Для мене це є свідченням того, що над ресурсом працюють не «найманці», а люди творчі, які серцем вболівають за свою працю.

 

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Є певний інформаційний і духовний вакуум, який потрібно заповнити, у тому числі й за допомогою Інтернету. Йдеться про певні юридичні, наукові та концептуальні матеріали, які повинні з'являтися на сторінках порталу та роз'яснюватися професіоналами православним віруючим та усім, хто цікавиться офіційною думкою Церкви.

1. Релігія і право. Потрібен єдиний інформативний ресурс, який би зібрав в одне ціле нормативні акти як з боку держави, так і з боку Церкви, усе, що стосується релігії. Це, насамперед, витяги з Конституції, постанови Кабміну, Президента, Верховної Ради, Вселенських і Помісних Соборів, рішення Синоду тощо.

2. Я мрію про те, що у нас в Україні з'явиться глобальний сайт, який би поєднав у собі усі єпархії. Тут можна було б отримати інформацію про кожного клірика, (електронну адресу, ICQ тощо); про  події, що відбуваються в єпархіях. Потрібно, щоб священикам різних єпархій  було надано можливість підтримувати взаємини між собою і звертатися до єпархіальних управлінь через Інтернет. Мі не повинні недооцінювати того, що в перспективі Всесвітня мережа стане засобом №1 у спілкуванні. І всі єпархії мають це зрозуміти і серйозно поставитися до створення своїх сайтів і підтримання їх у належному стані. А краще за все було б створити єдиний глобальний сайт, який би поєднав у собі усі єпархії. І кожна мала б свого Інтернет-секретаря правлячого архієрея, який би надавав належну інформацію. Я розумію, що створення такого порталу - поки що мрія, але потрібно хоча б замислитися щодо перспектив цього проекту...

3. Актуальні проблеми духовного життя сьогодні. Час від часу в культурному чи  церковному житті України з'являються певного роду провокації. Потрібна рубрика на порталі, яка б миттєво давала оцінку і коментар цим явищам. Для прикладу можна навести фільм чи книгу «Код да Вінчі», «проблему ІНН», появу нових «чудотворних ікон» або «благочестивих» починань, таких як «всенародне покаяння» та інше.

4. На допомогу місії. За усього розмаїття богословської літератури сьогодні в Інтернеті не існує посібників, які б можна було використовувати як засоби «живого» спілкування. Хотілося б, за допомогою порталу «Православіє в Україні», створити сторінку, на якій розміщувалися б цікаві історії, порівняння, власний досвід дописувачів. Ці матеріали могли б стати «емоційним інгредієнтом» в Інтернет-лекціях, веб-підручниках тощо. Кожен, хто має певні напрацювання у галузі практичної та теоретичної теології і бажає поділитися ними, мав би змогу передати свій досвід іншим.

5. Створення форуму, файлообмінників.