ЮВІЛЕЙ. Диякон Сергій Баршай: «Портал став дзеркалом, в якому відображаються актуальні грані православного життя» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 61 відвідувачів

Теги
Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Священний Синод УПЦ конфлікти Президент Віктор Ющенко педагогіка УПЦ КП молодь церковна журналістика забобони діаспора секти шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура церква та політика іконопис Ющенко монастирі та храми України церква і суспільство УГКЦ Києво-Печерська Лавра Доброчинність розкол в Україні милосердя Церква і політика Археологія та реставрація Мазепа Голодомор постать у Церкві Митрополит Володимир (Сабодан) краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі вибори Церква і влада Католицька Церква Церква і медицина Вселенський Патріархат автокефалія Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Диякон Сергій Баршай: «Портал став дзеркалом, в якому відображаються актуальні грані православного життя»

  03 квітня 2008Головний редактор телепрограми «Світ православ'я» диякон Сергій Баршай привітав колектив порталу з ювілеєм та відповів на запитання редакції.

Яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

На жаль, ринок вітчизняних православних медіа (зокрема всеукраїнських) досі залишає бажати кращого. Його розвиток відбувається дуже повільними темпами, тому особливо вибирати немає з чого. Але добре, що еволюція все-таки має місце.

Якщо називати пріоритетні джерела інформації, то це насамперед сайт Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ). Його перевага над іншими - тематична різноманітність інформації (моніторинг усіх провідних електронних ЗМІ), її актуальність і, безперечно, оперативність. Друге джерело, варте уваги, - столичний молодіжний портал «Притвор» (pritvor.kiev.ua). Характерною рисою матеріалів на цьому порталі є відносна демократичність у підборі тем і методі їх подачі. Основною перевагою є його потужна розсилка новин, анонсів і підборки матеріалів з Інтернету. І, звичайно, серед гідних джерел - сайт «Православіє в Україні», якому останнім часом вдалося стати дзеркалом актуального православного життя. Відносно непоганим є також сайт прес-служби УПЦ («Україна православна» pravoslavye.org.ua), хоча його тематичне наповнення значно слабше, ніж у вищезгаданих порталів.

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Особисто мені більше імпонують російські: Интерфакс-религия (interfax-religion.ru) - через професійність у подачі та широку тематичну палітру, журнал «Нескучный сад» (nsad.ru) - торкається найнесподіваніших аспектів людської життєдіяльності, які можуть хвилювати також християнина. Одночасно з цим цікаво подати традиційну церковну тематику вміє sedmitza.ru, яка дає більш-менш зважену й повну інформацію про міжнародне релігійне життя і робить це досить оперативно.

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть кращих.

Це запитання трохи перегукується з першим, тож змушений буду дещо повторитися: pritvor.kiev.ua і orthodoxy.org.ua. До речі, оригінальним є новий сайт ipodiakony.org.ua, створений іподияконами Блаженнішого Владики Володимира. Окрім оригінальності ідеї (явище іподиякона в Церкві), він часто містить ексклюзивну інформацію про діяльність Предстоятеля УПЦ.

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони порталу «Православіє в Україні»?

Сильними сторонами порталу є його оперативність та ілюстративність. Багато цікавих і нестандартних матеріалів можна прочитати в рубриці «Публікації». Вигідно вирізняє сайт і регулярно поновлювана рубрика «Моніторинг ЗМІ».

Серед негативних сторін я можу назвати періодичне «загравання» з представниками неканонічних церковних угрупувань України (УАПЦ та УПЦ КП), що виражається, зокрема, у некоректній термінології (застосування титулів «патріарх», «митрополит» або «єпископ» без будь-яких обмовок). Малоприємне відчуття залишає також наявність граматичних помилок у матеріалах (особливо в новинах). До речі, вважаю, що вже час порталу відмовлятися від нецікавих інформповідомлень типу: «у такому-то селі відсвяткували храмове свято», «настоятель такого-то храму отримав від єпархіального архієрея в нагороду митру», «на зборах благочинних єпархії обговорили поточні питання...» тощо. Вважаю, що таке було припустимим на перших порах функціонування сайту.

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Дуже хотілося б побачити інформацію про храми УПЦ по всіх єпархіях (назва міста/села, назва храму та його фото). Це було б ідеально! Як мінімум хотілося б таку картину споглядати принаймні по Київській єпархії.

Також завжди було б приємно подивитися свіжі цікаві фото (не обов'язково на суто церковну тематику).

Автор: Сергій Баршай