УКР РУС  


 Головна >   
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 201 відвідувачів

Теги
церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Патріарх Алексій II постать у Церкві Католицька Церква Церква і медицина Голодомор автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя 1020-річчя Хрещення Русі вибори іконопис розкол в Україні УГКЦ комуністи та Церква молодь Священний Синод УПЦ Мазепа краєзнавство діаспора церква та політика українська християнська культура Ющенко Церква і політика монастирі та храми України конфлікти Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра УПЦ КП забобони секти шляхи єднання педагогіка Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко церковна журналістика Археологія та реставрація Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


ЮВІЛЕЙ. Диякон Сергій Баршай: «Портал став дзеркалом, в якому відображаються актуальні грані православного життя»

  03 квітня 2008Головний редактор телепрограми «Світ православ'я» диякон Сергій Баршай привітав колектив порталу з ювілеєм та відповів на запитання редакції.

Яким джерелам інформації про православне життя в Україні Ви віддаєте перевагу? Чому?

На жаль, ринок вітчизняних православних медіа (зокрема всеукраїнських) досі залишає бажати кращого. Його розвиток відбувається дуже повільними темпами, тому особливо вибирати немає з чого. Але добре, що еволюція все-таки має місце.

Якщо називати пріоритетні джерела інформації, то це насамперед сайт Релігійно-інформаційної служби України (РІСУ). Його перевага над іншими - тематична різноманітність інформації (моніторинг усіх провідних електронних ЗМІ), її актуальність і, безперечно, оперативність. Друге джерело, варте уваги, - столичний молодіжний портал «Притвор» (pritvor.kiev.ua). Характерною рисою матеріалів на цьому порталі є відносна демократичність у підборі тем і методі їх подачі. Основною перевагою є його потужна розсилка новин, анонсів і підборки матеріалів з Інтернету. І, звичайно, серед гідних джерел - сайт «Православіє в Україні», якому останнім часом вдалося стати дзеркалом актуального православного життя. Відносно непоганим є також сайт прес-служби УПЦ («Україна православна» pravoslavye.org.ua), хоча його тематичне наповнення значно слабше, ніж у вищезгаданих порталів.

Який інформаційний ресурс в Інтернеті Ви могли б назвати зразковим?

Особисто мені більше імпонують російські: Интерфакс-религия (interfax-religion.ru) - через професійність у подачі та широку тематичну палітру, журнал «Нескучный сад» (nsad.ru) - торкається найнесподіваніших аспектів людської життєдіяльності, які можуть хвилювати також християнина. Одночасно з цим цікаво подати традиційну церковну тематику вміє sedmitza.ru, яка дає більш-менш зважену й повну інформацію про міжнародне релігійне життя і робить це досить оперативно.

Які українські православні сайти Ви відвідуєте? Назвіть кращих.

Це запитання трохи перегукується з першим, тож змушений буду дещо повторитися: pritvor.kiev.ua і orthodoxy.org.ua. До речі, оригінальним є новий сайт ipodiakony.org.ua, створений іподияконами Блаженнішого Владики Володимира. Окрім оригінальності ідеї (явище іподиякона в Церкві), він часто містить ексклюзивну інформацію про діяльність Предстоятеля УПЦ.

Які, на Ваш погляд, сильні та слабкі сторони порталу «Православіє в Україні»?

Сильними сторонами порталу є його оперативність та ілюстративність. Багато цікавих і нестандартних матеріалів можна прочитати в рубриці «Публікації». Вигідно вирізняє сайт і регулярно поновлювана рубрика «Моніторинг ЗМІ».

Серед негативних сторін я можу назвати періодичне «загравання» з представниками неканонічних церковних угрупувань України (УАПЦ та УПЦ КП), що виражається, зокрема, у некоректній термінології (застосування титулів «патріарх», «митрополит» або «єпископ» без будь-яких обмовок). Малоприємне відчуття залишає також наявність граматичних помилок у матеріалах (особливо в новинах). До речі, вважаю, що вже час порталу відмовлятися від нецікавих інформповідомлень типу: «у такому-то селі відсвяткували храмове свято», «настоятель такого-то храму отримав від єпархіального архієрея в нагороду митру», «на зборах благочинних єпархії обговорили поточні питання...» тощо. Вважаю, що таке було припустимим на перших порах функціонування сайту.

Що б Ви хотіли побачити на нашому порталі в майбутньому?

Дуже хотілося б побачити інформацію про храми УПЦ по всіх єпархіях (назва міста/села, назва храму та його фото). Це було б ідеально! Як мінімум хотілося б таку картину споглядати принаймні по Київській єпархії.

Також завжди було б приємно подивитися свіжі цікаві фото (не обов'язково на суто церковну тематику).

Автор: Сергій Баршай