УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 138 відвідувачів

Теги
Голодомор забобони Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина іконопис Церква і політика постать у Церкві церква і суспільство Президент Віктор Ющенко шляхи єднання молодь Мазепа Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі милосердя Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат краєзнавство педагогіка Церква і влада УГКЦ діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика Доброчинність автокефалія українська християнська культура Археологія та реставрація секти церковна журналістика вибори УПЦ КП конфлікти комуністи та Церква Священний Синод УПЦ розкол в Україні монастирі та храми України Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРКАСИ. В області триває слухання безпрецедентної судової справи проти православного священикаУ Смілянському районному суді вже місяць триває слухання кримінальної справи, яка за всіма ознаками є безпрецедентною і вже викликала широкий громадський резонанс. На лаві підсудних - на­стоятель храму села Березняки, що в перед­місті Сміли священик Олександр Гладченко. Проти нього висунуто обвину­вачення в розпалюванні міжрелігійної ворож­нечі із застосуванням фізичного насилля над представниками смілянської громади «Свідків Єгови», які торік навесні, саме у переддень Великодня, висадили свій «десант» у Березняках і організо­вано розійшлися селом з релігійною проповід­дю і друкованою полі­графічною продукцією.

Суд  намагається  ре­тельно й неупереджено розібратися в усіх деталях справи, з'ясувати мету й об­ставини приїзду до Березняків напередодні Великодня понад трьох десят­ків єговістів, а також причини, за якими літній сивочолий священик примусив заїжджих місіонерів припинити пропо­відницьку діяльність і покину­ти село, де, до речі, сьогодні мирно сусідять представники різних релігійних конфесій. Суд вже заслухав потерпі­лих, які вимагають від свого образника моральної і матеріальної компенсації на за­гальну суму понад 70 тисяч гривень.

Заслухано також свідчен­ня жителів села. Зокрема в суді виступив сільський голова Василь Кучер, який під­твердив, що акція єговістів не була узгоджена з місце­вою владою, а приїзд до Березняків величезної групи місіонерів напередодні Великодня став повною несподіванкою для жителів, які готувалися до свята. До того ж, як зазна­чив сільський голова та інші жителі, що теж дали свої показання в суді, проповідь місіонерів мала нав'язливий, образливий для почуттів православних віруючих характер, що викликало обурення з боку місцевих жите­лів, а сам голова, побачивши в селі непроханих гостей, був змушений просити їх негайно припинити зненацька розпо­чату акцію і залишити адміні­стративну територію села.

На засідання суду з Дніпропетровська приїхав і був залучений в якості спеці­аліста сектознавець Геннадій Литвинцев. Він вбачає в діях міської громади «Свідків Єгови» не лише брутальне по­рушення власного статуту, але й посягання на духовну безпеку українського суспіль­ства, яке, за переконанням фахівця, через недосконалість чинного релігійного законодавства, невідповідність європейським нормам, не за­хищене від методів, що їх застосовують у своїй діяльності єговісти. До того ж, як зазначив пан Литвинцев, «Свідки Єгови» за всіма ознаками й висновками про­відних європейських фахівців з питань релігійного життя підпадають під категорію саме тоталітарної структури, через що в деяких розвинутих краї­нах діяльність цієї організації заборонена.

Суд проходить у відкритому режимі, на ньому дозволено бути представникам релігійних громад з обох сторін, журналі­стам. Але за порядком у будин­ку суду пильнують працівники міліцейського спецпідрозділу «Грифон», аби пристрасті, що вирують під дверима, не пере­кинулися до зали.

Православні віруючі стоять біля будівлі суду з хоругвами та іконами. Люди безперервно моляться за священика і в самому залі засідань, тримаючи в руках святі ікони. Голова Всеукраїнського громадського руху «За Русь Святу і віру Православну!» Євген Максименко, який теж був присутній у суді, привіз з собою теле­грами  на  підтримку отця Олександра Гладченка з багатьох куточків України і за­рубіжжя. Така телеграма над­ійшла навіть від невеликої православної громади Китаю, де через інформаційні пові­домлення теж дізналися про інцидент і висловлюють свою підтримку православному священикові.

Протоієрей Анатолій Чортополох, Черкаси