УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 96 відвідувачів

Теги
шляхи єднання Церква і медицина вибори Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура розкол в Україні іконопис краєзнавство забобони Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Церква і політика постать у Церкві секти автокефалія педагогіка Ющенко Вселенський Патріархат Священний Синод УПЦ Доброчинність Церква і влада церковна журналістика конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП Голодомор комуністи та Церква милосердя молодь монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Католицька Церква діаспора УГКЦ церква і суспільство Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. «Свято-Катерининський храм є спадком нашої Церкви і має належати Чернігівській єпархії УПЦ»У зверненні єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій (Полікопа) називає розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації М.Лаврика про передачу Катерининської церкви у користування козацькій громаді святої великомучениці Катерини УПЦ КП немотивованим та незаконним. Єпископ просить прокурора О.Медведька «допомогти в передачі Свято-Катерининського храму в Чернігові канонічній Українській Православній Церкві».

«Голова Чернігівської обласної державної адміністрації М.І.Лаврик розпорядженням №151 від 5 квітня доручив Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» передати пам'ятку архітектури ХVІІІ століття - Катерининську церкву - в користування козацькій громаді святої великомучениці Катерини так званого «Київського Патріархату». Таке рішення немотивоване, незаконне і не враховує об'єктивних історичних обставин. Крім того, це рішення ганьбить Україну в усьому православному світі», - наголошується в документі.

За словами владики Амвросія, Катерининська церква збудована канонічною Православною Церквою, до якої належить переважна більшість віруючих Чернігівської міської громади. «У зв'язку з цим передача церкви вже призвела до протистояння конфесій, а також акцій громадської непокори. Шістдесят три дні триває акція молитовного стояння під стінами Катерининської церкви в Чернігові. Вимоги щодо скасування цього незаконного рішення підтримали депутати Чернігівської міської ради. Але з боку облдержадміністрації щодо скасування розпорядження і врегулювання конфліктної ситуації ніяких кроків не зроблено... Рішення голови Чернігівської облдержадміністрації щодо передачі Катерининської церкви іншій громаді є безпідставним і незаконним, оскільки Катерининська церква до того, як потрапила у власність держави, належала канонічній УПЦ. Відповідно до статті 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» культові будівлі й майно, які складають державну власність, передаються організаціям, на балансі яких вони знаходяться, у безоплатне користування або повертаються у власність релігійних організацій безоплатно за рішенням обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, уряду АР Крим. Згідно з указом Президента України від 4 березня 1992 року №125 «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» і розпорядження Президента України від 22 червня 1994 року №53/94-рп, зазначені державні органи зобов'язані були у встановлені строки здійснити передачу релігійним громадам у власність чи безплатне користування культових будівель, що використовувалися не за призначенням. Як повідомила президія Вищого арбітражного суду України своїм роз'ясненням від 29 лютого 1996 року №02-5/109, зазначена передача культових будівель у власність релігійних громад, які не були їхніми власниками, можлива за умови, якщо в населеному пункті немає законного претендента на ці будівлі, тобто релігійної громади тієї конфесії, якій належала будівля на момент переходу у власність держави. Звертаємося до Вас, просимо вплинути на правильність вирішення питання стосовно Свято-Катерининського храму, який є спадком нашої Церкви і має належати Чернігівській єпархії УПЦ. Просимо допомогти в передачі Свято-Катерининського храму в Чернігові канонічній Українській Православній Церкві».

Це звернення єпископ Чернігівський та Ніжинський Амвросій також направив директору державного департаменту у справах релігій І.Бондарчуку, начальнику відділу у справах релігій Чернігівської обласної державної адміністрації В.Молочку та голові громадської ради з питань духовності, культури й освіти В.Чепурному.

RISU