УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 95 відвідувачів

Теги
педагогіка Церква і влада монастирі та храми України вибори Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора церква і суспільство іконопис автокефалія Доброчинність Археологія та реставрація УГКЦ церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика розкол в Україні Церква і політика постать у Церкві Президент Віктор Ющенко молодь Мазепа Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II забобони секти шляхи єднання конфлікти краєзнавство Католицька Церква Ющенко Голодомор комуністи та Церква УПЦ КП Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. В області практично завершене формування конфесійної карти

Начальник відділу у справах релігій Чернігівської Обласної державної адміністрації Віктор Молочко вважає, що на Чернігівщині практично завершене формування конфесійної карти. За його словами, в області на сьогодні діє 774 зареєстрованих та близько 30 незареєстрованих релігійних громад 26 конфесій і напрямків (серед них парафій Української Православної Церкви - майже 400). Продовжується розвиток монастирського життя: засновано і діє 10 православних монастирів (до 1992 року не було жодного), 3 духовні навчальні заклади. Церковну службу здійснюють близько 700 священнослужителів, повідомляється в обласній газеті «Деснянська правда».

В області проводиться робота по забезпеченню релігійних потреб віруючих різних віросповідань, однак християнські конфесії значно переважають. Незважаючи на труднощі, державні органи влади передають громадам колишні церковні споруди. Віруючим передані десятки будівель, що належали до соціально-культурної сфери. Виділяються і земельні ділянки для будівництва. На сьогодні в області ведеться будівництво 30 нових культових споруд.

 

На думку начальника відділу у справах релігій, суспільство поступово структурується за релігійною ознакою і переживає період непростого, часом суперечливого релігійного відродження. Задля гармонізації міжконфесійних відносин він пропонує посилювати розвиток міжрелігійного та міжконфесійного діалогу.  Щодо створення єдиної Помісної Української Православної Церкви, то Віктор Молочко вважає, зокрема, що «держава і суспільство проявляють закономірну зацікавленість щодо її створення, проте цю надзвичайно важливу проблему мають вирішувати самі церкви».

Водночас Віктор Молочко зазначає: «Протистояння між православними церквами негативно позначається на вирішенні багатьох питань релігійного та суспільно-політичного життя. Протистояння не сприяє реалізації ідеї національної єдності, утвердженню злагоди та миру, веде до формування конфліктного мислення, виникнення суперечностей тощо. Є навіть думка, що довготривалий конфлікт у православ'ї України може привести до втрати її православності. Створення єдиної Помісної Православної Церкви позитивно позначилося б на релігійному, суспільно-політичному, культурному житті України та області...»

Вікторія Сидорова, Чернігів