УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 83 відвідувачів

Теги
краєзнавство Церква і влада Президент Віктор Ющенко педагогіка Священний Синод УПЦ Мазепа Католицька Церква Предстоятелі Помісних Церков Голодомор УПЦ КП Церква і політика секти Києво-Печерська Лавра милосердя церква та політика УГКЦ молодь Археологія та реставрація Церква і медицина діаспора 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони Ющенко комуністи та Церква постать у Церкві церковна журналістика автокефалія розкол в Україні монастирі та храми України конфлікти шляхи єднання українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат церква і суспільство Патріарх Алексій II Доброчинність вибори


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. В області практично завершене формування конфесійної карти

Начальник відділу у справах релігій Чернігівської Обласної державної адміністрації Віктор Молочко вважає, що на Чернігівщині практично завершене формування конфесійної карти. За його словами, в області на сьогодні діє 774 зареєстрованих та близько 30 незареєстрованих релігійних громад 26 конфесій і напрямків (серед них парафій Української Православної Церкви - майже 400). Продовжується розвиток монастирського життя: засновано і діє 10 православних монастирів (до 1992 року не було жодного), 3 духовні навчальні заклади. Церковну службу здійснюють близько 700 священнослужителів, повідомляється в обласній газеті «Деснянська правда».

В області проводиться робота по забезпеченню релігійних потреб віруючих різних віросповідань, однак християнські конфесії значно переважають. Незважаючи на труднощі, державні органи влади передають громадам колишні церковні споруди. Віруючим передані десятки будівель, що належали до соціально-культурної сфери. Виділяються і земельні ділянки для будівництва. На сьогодні в області ведеться будівництво 30 нових культових споруд.

 

На думку начальника відділу у справах релігій, суспільство поступово структурується за релігійною ознакою і переживає період непростого, часом суперечливого релігійного відродження. Задля гармонізації міжконфесійних відносин він пропонує посилювати розвиток міжрелігійного та міжконфесійного діалогу.  Щодо створення єдиної Помісної Української Православної Церкви, то Віктор Молочко вважає, зокрема, що «держава і суспільство проявляють закономірну зацікавленість щодо її створення, проте цю надзвичайно важливу проблему мають вирішувати самі церкви».

Водночас Віктор Молочко зазначає: «Протистояння між православними церквами негативно позначається на вирішенні багатьох питань релігійного та суспільно-політичного життя. Протистояння не сприяє реалізації ідеї національної єдності, утвердженню злагоди та миру, веде до формування конфліктного мислення, виникнення суперечностей тощо. Є навіть думка, що довготривалий конфлікт у православ'ї України може привести до втрати її православності. Створення єдиної Помісної Православної Церкви позитивно позначилося б на релігійному, суспільно-політичному, культурному житті України та області...»

Вікторія Сидорова, Чернігів