УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 74 відвідувачів

Теги
Ющенко постать у Церкві Археологія та реставрація УГКЦ вибори Вселенський Патріархат Голодомор Священний Синод УПЦ автокефалія Церква і політика милосердя краєзнавство конфлікти шляхи єднання молодь церква та політика монастирі та храми України розкол в Україні УПЦ КП забобони Церква і медицина Києво-Печерська Лавра іконопис Церква і влада педагогіка Доброчинність Патріарх Алексій II Католицька Церква діаспора українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика секти комуністи та Церква церква і суспільство Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. Вийшла книга про новомученика архієпископа Пахомія (Кедрова)

«Пахомій (Кедров), архієпископ Чернігівський і Ніжинський. Матеріали до біографії» - таку назву має нова книга про владику, який очолював архієрейську кафедру Чернігова у післяреволюційні роки. Збірку біографічних матеріалів видано до 130-ї річниці з дня народження архієпископа Пахомія за благословенням нинішнього єпископа Чернігівського і Ніжинського Амвросія. Події церковного життя ХХ століття залишаються малодослідженими, тому метою збірки біографічних матеріалів є висвітлення білих плям.

Відомості та архівні матеріали про архієпископа Пахомія (1876-1937 рр.) збирав і вивчав доцент кафедри історії та археології України Чернігівського державного педуніверситету Олександр Тарасенко. До збірки включено матеріали слідства губернського відділу державного політичного управління судового процесу Чернігівського ревтрибуналу 1922 р. над архієпископом Пахомієм та іншими священиками, яких звинувачено у контрреволюційних діях і намірах. Книга містить також проповіді владики, виголошені ним у 1921-1922 рр. у храмах Чернігова. Ці проповіді дбайливо записувала одна прихожанка, рукописи якої збереглися до нашого часу. В них архієпископ Пахомій часто звертається до теми аскетики, терпіння, страждання.

Святительство владики пов'язане виключно з Чернігівською єпархією, де він з 1911 року почав своє служіння на посаді вікарного єпископа. В 1917 році після того, як був відправлений на покой архієпископ Василій (Богоявленський), владика Пахомій став першим архієреєм, одноголосно обраним на чернігівську кафедру членами єпархіального з'їзду священиків і мирян.

Всі революційні роки єпископ Пахомій керував чернігівською паствою, був учасником Московського і Київського церковних соборів 1917-1818 рр. Він зазнав тиску і переслідувань з боку радянської влади, в 1921 намагався протидіяти антицерковним акціям у Чернігові. В 1922 р. був засуджений і висланий за межі Чернігівщини. Після повернення неодноразово заарештовувався і поставав перед судом, врешті-решт був відправлений до Соловецького монастиря, який на той час вже став концтабором. Помер владика у 1937 р.

«Вивчення цих матеріалів - наш християнський обов'язок, - вважає упорядник книги О.Тарасенко, - адже незнання призводить до втрати пам'яті, а забудькуватість - до серйозних помилок». Нова книга цінна для вивчення церковного життя Чернігова у 1917-1922 рр., вона дає читачам можливість ознайомитися з цими матеріалами, проаналізувати й зробити свої висновки, а також відчути подих тієї епохи й усвідомити, які випробування довелося пережити архієпископу Пахомію, багатьом клірикам і мирянам.

Вікторія Сидорова