УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 247 відвідувачів

Теги
милосердя Священний Синод УПЦ забобони українська християнська культура церковна журналістика Києво-Печерська Лавра УГКЦ краєзнавство Церква і влада Вселенський Патріархат монастирі та храми України УПЦ КП Церква і політика Голодомор Доброчинність церква і суспільство церква та політика комуністи та Церква Патріарх Алексій II Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі іконопис Археологія та реставрація постать у Церкві Ющенко шляхи єднання Мазепа діаспора педагогіка Церква і медицина Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков конфлікти секти молодь автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. Відбулося засідання обласної Ради церков і релігійних організацій

25 січня в обласній державній адміністрації відбулося чергове засідання обласної Ради церков і релігійних організацій. Чернігівське єпархіальне управління УПЦ представляли секретар управління отець Феодор Мандзюк і ректор духовного училища отець Олександр Доломан. Було прийнято рішення 3-4 лютого на Чернігівщині провести богослужіння в християнських храмах та зібрання церковних громад, під час яких віруючі молитимуться і говоритимуть про тверезий спосіб життя та подолання алкоголізму серед населення, а особливо - серед молоді. Учасники зустрічі звернулися до представників усіх релігійних конфесій з проханням підтримати цю ініціативу, оскільки, за їх словами, «алкоголізм та пияцтво стали суспільним лихом» у нашій країні. Звернення підтримали керівник апарату Чернігівської ОДА Володимир Приходько, котрий головував на засіданні Ради церков, та завідуючий відділу у справах релігій Віктор Молочко. У зверненні наголошується на необхідності організації системної роботи священиків і пасторів щодо профілактики алкоголізму та наркоманії, зокрема - постійної виховної та просвітницької роботи в закладах освіти. Учасники зібрання нарікали, що алкогольні напої широко рекламуються з екранів телевізорів, а вітчизняні ЗМІ та кіно пропагують далекий від християнського і взагалі благочестивого спосіб життя. Лідери церков говорили також про те, що мають значний досвід як реабілітаційної, так і просвітительської роботи, і готові працювати на благо жителів міста та області.

Ще одна проблема, про яку йшлося на засіданні Ради церков - подолання дитячої безпритульності та бездоглядності. Як повідомив представник Служби у справах неповнолітніх, кількість дітей на Чернігівщині, на жаль, зменшується. Станом на 1 січня 2007 року в області нараховувалося близько 200 тисяч маленьких громадян. Водночас кількість сиріт і дітей, які залишилися без батьківського піклування, з кожним роком зростає. Нині на кожну тисячу дітей на Чернігівщині випадає 13 малюків чи підлітків, які не мають родини, тобто перебувають в інтернатах, притулках або на вулиці. Процес створення дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей в області триває дуже повільно, незважаючи на те, що діє державна програма «Гроші ходять за дитиною» і проводяться щомісячні виплати на кожного малюка, котрий виховується в прийомній родині.

Тож на засіданні Ради церков було прийняте рішення звернути увагу віруючих людей на цю проблему, закликати їх потурбуватися про «нічиїх» дітей, аби вони також отримали батьківську любов і затишні домівки.

Нарікання членів обласної Ради церков викликала діяльність незареєстрованих релігійних громад. Деякі пастори нарікали, що час від часу на їхніх молитовних будинках з'являються образливі написи тощо. Останнім часом ситуація в міжконфесійних відносинах на теренах області доволі напружена, особливо - між Українською Православною Церквою та УПЦ КП. Загострення відбулося після рішення голови облдержадміністрації Миколи Лаврика про передачу козацької Катерининської церкви громаді УПЦ КП. Проти виступають вірні канонічної Православної Церкви. Вулицями міста пройшли кілька хресних ходів, а намети пікетувальників коло храму стоять і досі. «Наші громадяни проходять випробування свободою, це стосується також релігійних організацій, - вважає Віктор Молочко. - Однак толерантність є необхідним і важливим показником демократичності і, нарешті, високого рівня духовності суспільства. Будь-яка релігія має формувати повагу до людини, виховувати своїх вірних у дусі віротерпимості». Саме тому завідуючий відділу у справах релігій запропонував оголосити 2007 рік роком толерантності у міжконфесійних відносинах на Чернігівщині.

Вікторія Сидорова