ЧЕРНІГІВ. Шість проектів прапора міста представлено на розгляд спеціальної комісії міськради, Українського геральдичного товариства й на суд чернігівців | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Чернігівська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 78 відвідувачів

Теги
автокефалія Церква і медицина Археологія та реставрація церковна журналістика вибори Мазепа Голодомор молодь церква і суспільство Патріарх Алексій II Ющенко комуністи та Церква краєзнавство іконопис шляхи єднання церква та політика Доброчинність конфлікти постать у Церкві секти милосердя діаспора Священний Синод УПЦ Церква і влада Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні забобони УГКЦ Києво-Печерська Лавра УПЦ КП Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Вселенський Патріархат педагогіка українська християнська культура монастирі та храми України


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. Шість проектів прапора міста представлено на розгляд спеціальної комісії міськради, Українського геральдичного товариства й на суд чернігівців

  10 жовтня 2007Жодний древній прапор Чернігова до нашого часу не зберігся, як і їхні описи. Хоча відомо, що ці символи в XVІІ-XVІІІ ст. були у всіх містах України (відомі зображення на прапорах Києва, Ніжина та Львова). Істориками доведено, що наш прапор існував з 1623 року - моменту надання Чернігову магдебурзького права. Єдиний відомий нам опис міського символу зробив у 1786 році чернігівський лікар Афанасій Шафонський. Згадується, зокрема, що магістратський прапор був трикутної форми, блакитного кольору. На одній стороні написано образ Преображення Господнього, а на іншій - колишній герб міста - озброєний воїн. Кайма на прапорі жовтого кольору, по краях розміщено золота та срібна смуги й шовковий шнурок, а на древці зверху - позолочена булава й над нею - хрест.

Максимально відображують цей історичний опис два проекти прапора Чернігова, представлені творчим колективом під керівництвом кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника історичного музею Ігоря Ситого.

«Зображення Преображення Господнього на прапорі з'явилося не випадково, - розповідає Ігор Михайлович. - Адже головним храмом Чернігово-Сіверщини був Спасо-Преображенський собор, а воїном виявився святий Владислав. Зображено саме його, бо в 1623 році адміністратором Чернігово-Сіверщини був королевич Владислав - майбутній король Польщі Владислав ІV. Однак пізніше, коли поляків було вигнано з нашої землі, цей символ зберігся й почав трактуватися значно ширше. Образ святого Владислава було зображено на гербі Чернігова до 1782 року, коли за бажанням Катерини ІІ його замінив чорний одноглавий орел, що тримає в лапі золотий хрест». Під час підготовки проекту автори використали ікону XVІІІ в. та образ лицаря в обладунках.

Ще один авторський колектив, яким керував доктор історичних наук, професор ЧДПУ Сергій Лепявко, теж запропонував два варіанти прапора Чернігова зі святим Владиславом з одного боку й орлом - з іншого, адже цей символ уже є на гербі нашого міста й відмовлятися від нього, на думку фахівців, не варто.

Прапор має прямокутну або квадратну форму. Полотнище синього кольору, по краях якого йде жовта смуга. Воїн - це збірний образ захисника, небесного покровителя Чернігова; чорного орла на прапорі зображено з розправленими крилами, із золотою короною на голові та золотим хрестом у лівій лапі.

Наступний творчий колектив під керівництвом художника, заслуженого діяча мистецтв України, директора галереї «Пласт-Арт» Бориса Дідова запропонував розмістити на прапорі міста знак симаргла - міфічного чудовиська, зображення якого знаходимо на капітелі Борисоглібського собору. На думку Дідова, це досить унікальний для нас знак, більше властивий древнім культурам Персії та Ірану, де йому надають властивостей захисника, заступника. Ще один проект цієї групи містить затверджений символ міста - чорного орла. А форма прапора - ледь закруглений з однієї сторони трикутник - була традиційною за часів гетьманства, козацтва та у період середньовіччя.

Колір прапора - срібний - теж запропоновано не випадково. Адже Чернігів ніколи не був столицею, хоч завжди вважався важливим політичним центром, тому пурпурний і золотий йому не підходить. Срібний - досить рідкісний у геральдиці колір прапора. Тому було запропоновано вишукані чорно-білі варіанти. «Наш прапор повинен бути гарним і лаконічним», - переконаний авторський колектив.

Вирішальне слово залишається за депутатами міської ради, які будуть затверджувати один із цих проектів на сесії.

 

Приєднатися до обговорення цієї теми можна у такий спосіб: залишити відгуки й пропозиції в журналі галереї «Пласт-Арт», де сьогодні представлені всі проекти. Розгляд проектів триватиме до 22 жовтня.

Вікторія Сидорова