УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 84 відвідувачів

Теги
забобони УПЦ КП милосердя комуністи та Церква Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра церква і суспільство постать у Церкві Доброчинність шляхи єднання діаспора Церква і влада вибори Голодомор Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія секти монастирі та храми України молодь Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат педагогіка УГКЦ українська християнська культура церква та політика іконопис Мазепа Предстоятелі Помісних Церков конфлікти краєзнавство розкол в Україні Церква і політика Католицька Церква Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика Патріарх Алексій II Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІВЦІ–МОСКВА. Чи можна поєднати харизматизм із Православ’ям?12-14 жовтня 2006 року Місіонерський відділ РПЦ проводив науково-практичну місіонерську конференцію «Сучасні методи місіонерської діяльності» за участю представників християнського руху «Альфа-курс» з Великобританії. Метою організаторів конференції було ознайомити слухачів з сучасним місіонерським курсом «Альфа», розробленим в Англіканській Церкві, для того, щоб в подальшому в адаптованому варіанті використовувати його як один з інструментів православної місії.

Делегатом від Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ на місіонерському з'їзді був голова молодіжного братства Олександра Невського Орест Драгінда. Після прослухання доповідей, спілкування з поширювачами «Альфа-курсу», зокрема з ігуменом Євменієм (Пєрістим), та читання отриманих на конференції матеріалів у Ореста Драгінди склалося тверде переконання, що в основу курсу покладено базовий принцип харизматичного руху, який тепер пропонується прийняти і православним:

Головним у «Альфі» є швидке сходження Духу Святого на тих людей, які отримують під час курсу елементарні поняття християнства та спільно чи індивідуально моляться до Духа. Без цієї основи - сходження «Духу» (на рахунок того, чи це Святий Дух, що сходить, - сумнівів не буває) за короткий період входження адептів до «Альфи» - втрачається весь «успіх» проходження даного курсу.

Вивчаючи твори святих отців, читаючи про їхню багаторічну брань з демонами за можливість отримати освячення та стати вмістилищем Пресвятого Духа, а також про ті стани прелесті, в які впадало багато людей при невірному духовному житті, і чуючи про те, як відвідавши два-три місяці «Альфа-курс», люди, помолившись, наповнюються Духом Святим, дивуєшся... Виходить, даремно такі святі як Антоній Великий чи Серафим Саровський уходили в пустелю, можна було просто жити звичайним життям мирянина, просто помолитися і наповнитися Духом Святим... Виходить, що немає значення, хто ти - православний, латинян, баптист чи неохаризмат - Дух Святий сходить, діє і дає благодатні дари всюди однаково... Виходить, в один ряд можна поставити святого Антонія Києво-Печерського та пана Сандея Аделаджу...!? Думаю, православній людині зрозуміло, що це нісенітниця.

Для прикладу приведу уривки з книги, отриманої на конференції. Це практичний посібник для тих, хто проводить «Альфа-курс». Автор Нікі Гамбл, назва «Рассказывая другим» :

С. 32: «Примерно в три часа, когда мы пребывали в молитве, сила Божья могущественно сошла на нас. Люди кричали от радости. Другие упали на пол. Как только мы немного оправились от такого потрясения и изумления Божьим присутствием, мы сразу предались восхвалению Бога».

С. 33: «Святой Дух сошел на меня таким образом, что, казалось, прошел через меня, тело и душу. Я испытывал ощущение, подобное волне электричества, проходящего снова и снова через меня. Действительно, казалось, что проходят волны и волны жидкой любви; ибо я не могу выразить это каким-либо другим образом. Это не казалось похожим на воду, скорее на дыхание Бога. Я отлично помню это ощущение, как будто огромные крылья овевают меня, и каждый взмах этих крыльев буквально приводил мои волосы в движение, словно дуновение бриза. Никакие слова не могут выразить удивительную любовь, которая была излита в мое сердце. Эти волны проходили через меня снова и снова, одна за другой, пока, как я помню, я не вскричал: "Я умру, если это не прекратится". Я сказал: "Господь, я больше не могу переносить это", хотя я не испытывал страха смерти».

С. 35: «Одним из условий успеха Альфа-курса является наличие команды исполненных Духа людей, использующих дары, которыми они обладают, для приведения других ко Христу. Те, кто обращается ко Христу в течение курса, знают, что, эта перемена произошла в их жизни благодаря тому, что они исполнились Святым Духом».

Ці уривки говорять самі за себе. Для порівняння - уривок з книги «Практическая энциклопедия. Основы правильной духовной жизни. По творениям святителя Игнатия (Брянчанинова)» Санкт-Петербург, 2003, с. 427: «Если... кто бы то ни был, движимый, по выражению святого Иоанна Лествичника, гордостным усердием, ищет получить преждевременно сладость духовную или сердечное молитвенное действие, или какое другое духовное дарование, приличествующее естеству обновленному, - тот неминуемо впадает в прелесть, каким бы образом молитвы он ни занимался, псалмопением ли или Иисусовой молитвой».

   
Орест Драгінда

Орест Драгінда