УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 78 відвідувачів

Теги
молодь милосердя 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні постать у Церкві конфлікти УПЦ КП Археологія та реставрація Ющенко Католицька Церква Патріарх Алексій II забобони Мазепа церква та політика вибори Голодомор діаспора секти Вселенський Патріархат УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина іконопис Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Доброчинність педагогіка українська християнська культура церковна журналістика Президент Віктор Ющенко автокефалія церква і суспільство Церква і політика Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України Священний Синод УПЦ шляхи єднання комуністи та Церква Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Діти не повинні почуватися самотніми!

З ініціативи Президента України, 2006 рік був проголошений Роком захисту прав дитини. З цієї нагоди в Дніпропетровській області впроваджують у життя плани з поліпшення умов життя дітей-сиріт, а також дітей, позбавлених батьківської опіки, і дітей-інвалідів. Який би не відбувався захід у регіоні, організатори намагаються провести його таким чином, щоб він був на користь дітям. Чергові збори громадськості в діловому клубі за участю заможних людей теж мали подібний благодійний акцент.

До цього вечора збори бізнес-клубу в готельному комплексі «Парк-готель» були пов'язані винятково з виходом у світ нового міжрегіонального ділового журналу «Бізнес-клас». 13-та зустріч не стала винятком, але вона вперше мала благодійний характер. Ця зустріч, як і саме видання, була присвячена допомозі сиротам і дітям-інвалідам. Тому шеф-редактор журналу Микола Шевченко, крім традиційних відвідувачів клубу, 25 березня запросив митрополита Дніпропетровського і Павлоградського Іринея благословити цей шляхетний задум. Гостею на бізнес-вечорі стала голова Дніпропетровської облдержадміністрації Надія Деєва, яка сприяла проведенню цього заходу й стала «лицем обкладинки» чергового номера.

Владика Іриней відкрив вечір вітальним словом. Він подякував губернаторові за сприяння в проведенні подібних заходів і благословив присутніх на добру справу.

«Якщо сьогодні ми не будемо приділяти проблемам дітей належної державної та громадської уваги, завтра буде пізно, - зазначила глава області Надія Деєва. - Діти - це майбутнє держави. І потрібно, щоб воно було в нас світлим і гідним».

Вечір продовжився доброчинним аукціоном. Учасникам пропонувалося придбати цікаві предмети, принесені гостями, а також дитячі роботи. Митрополит Іриней взяв активну участь у розиграші. Перший лот, за який було запропоновано поборотися, був подарований рганізаторам владикою. Це були ікона Пресвятої Богородиці «Призри на смирення» та останнє ілюстроване історичне дослідження про Києво-Печерську Лавру. Владика, вручаючи ікону, подякував новому власнику за щедрість і співчуття до сиріт і благословив нею благодійника.

Заможні люди на цьому вечорі щедро оплачували пропоновані лоти. Всі зібрані кошти переводилися на рахунок інтернатів і дитячих будинків, а також на користь дітей-сиріт, які проходять курс лікування й реабілітації в ортопедо-хірургічному відділенні Інституту медико-санітарної допомоги інвалідам.

Статистична довідка

У Дніпропетровську мешкають понад 652 тисяч дітей до 18-літнього віку. З них 13075 - дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. На первинному обліку в управліннях і відділах освіти й науки знаходяться 10506 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. У тому числі: 1052 дитини - круглі сироти, 9454 - сироти соціальні. 6814 таких дітей перебувають під опікою в родинах. 3692 виховуються в інтернатних установах, у тому числі: 1725 - у 48 школах-інтернатах загального типу, санаторних  і спеціальних для дітей з особливостями розвитку, 1202 - у 15 дитячих будинках, 765 - у 5 школах-інтернатах для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки...

До уваги

Обстежено 2743 (!) неблагополучні родини. З цих родин силою закону забрано 238 дітей. Від живих батьків!!! 730 батьків притягнуті до відповідальності, 11495 (!) попереджені за погане ставлення до власних дітей. І це тільки те, що потрапило в поле зору.

Усиновлення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, незважаючи на пропаганду саме цієї форми уваги до дітей, бажаного результату не дає. В 2005 році в Україні всиновлення дітей, порівняно з 2004 роком, зменшилося майже на 40%, у Дніпропетровській області - на 33,4%. Майже в кожної четвертої дитини відсутні документи, необхідні для закріплення її права на житло, в 45% - документи на одержання аліментів, в 5% - документи на право пенсії через втрату годувальника.

У 65 установах профтехосвіти навчаються 2170 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки. Починаючи з 1998 року, кількість сиріт, які навчаються в професійно-технічних установах, зросла втричі й становить 6% від загальної кількості всіх учнів. Для порівняння: у цілому в Україні цей показник рівняється 1,5%. Із загальної кількості сиріт, які навчаються в професійно-технічних установах України, кожен 6-й навчається в Дніпропетровській області. У гуртожитках ПТУ проживають 879 сиріт. Державне фінансування цієї категорії молоді, яка навчається в системі профтехосвіти, вкрай недостатнє: в інтернатних установах на харчування, забезпечення одягом, лікування, оздоровлення й інші потреби виділяється 12 гривень 16 копійок на добу, у професійно-технічних навчальних закладах - від 3 до 7,5 гривень. І цей перелік, на жаль, можна продовжити...

Кажуть, статистиці вірити не можна. Цій вірити - страшно! Адже за кожною цифрою - дитяче життя.

Юрій Скубак, Дніпропетровськ