УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церковні хроніки  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 105 відвідувачів

Теги
шляхи єднання Києво-Печерська Лавра монастирі та храми України автокефалія комуністи та Церква розкол в Україні Церква і медицина молодь Археологія та реставрація Католицька Церква вибори 1020-річчя Хрещення Русі забобони українська християнська культура церква та політика конфлікти краєзнавство іконопис Ющенко Церква і влада педагогіка Президент Віктор Ющенко Доброчинність Голодомор церковна журналістика УГКЦ милосердя Священний Синод УПЦ діаспора секти церква і суспільство Мазепа постать у Церкві Вселенський Патріархат УПЦ КП Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика






Рейтинг@Mail.ru






ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Православна громадськість міста просить перенести виступ Бориса Моісеєва у зв’язку з Великим постом



У середу, 5 квітня, православні віруючі Дніпропетровська звернулися з відкритим листом до мера міста Івана Івановича Куличенка, в якому висловили обурення з приводу проведення в місті концерту «блакитної зірки» Бориса Моісеєва й попросили захистити молодь від пагубного впливу подібної акції.

Православні християни в листі зазначили, що більшість із них на минулих виборах без коливань віддали свої голоси за кандидатуру нинішнього мера, і одним із основних доводів на користь цього послужила та вагома й соціально значима підтримка, яку пан Куличенко надає Православній Церкві.

Для всіх православних віруючих період Великого посту - час особливого покаяння, відведений для міркування про духовний багаж, з яким ми підходимо до свята Воскресіння. Здавна на Православній Русі в цей час припинялися всі розважальні заходи. Важливим етапом Великого посту є останній тиждень - Страсна седмиця, протягом якої, згідно з канонами Православної Церкви, віруючі мають поводитися стримано, присвячувати вільний час молитві, душекорисному читанню, допомозі нужденним.

Віруючі наголосили, що з розумінням ставляться до реалій сьогодення, коли кожен сам вирішує, як проводити дні Великого посту, та усвідомлюють, що культурні установи на цей час не готові призупинити свою роботу. Але, на думку авторів листа, ці заклади могли хоча б внести деякі зміни у свій репертуар. У зв'язку з цим запланований візит у Дніпропетровськ відомого своєю нетрадиційною сексуальною орієнтацією співака Бориса Моісеєва православні християни сприймають як виклик не тільки православним канонам, але й нормам суспільної моралі. Як далі значиться в листі, співак на своїх концертах займається не стільки мистецтвом, скільки пропагандою способу життя, гріховність якого показана Богом на прикладі міст Содому й Гоморри. Таку поведінку православна громадськість розцінює як виклик суспільству, відверту рекламу, заклик наслідувати подібного способу життя.

На думку православних християн, творчість і сценічні витівки Бориса Моісеєва, який діє з метою романтизації й нав'язування свого порочного іміджу, в першу чергу спрямовані на молодь. Його виступи здатні спричинити зміни нестійкої психіки молоді, прищеплюють протиприродні, злочинні з погляду моралі, моделі поведінки. Ні для кого не є секретом, що блиск і багатство життя естрадних зірок мимоволі стає прикладом для наслідування багатьох молодих людей, які не мають життєвого досвіду.

Концерт запланований саме на Страсну седмицю, а цей час для всіх віруючих -дні спогаду про Хресні страждання Христа, тому заплановане содомське позорисько для віруючих рівносильне нарузі над Спасителем.

Як вважають православні християни, вони не мають морального права мовчати, роблячи вигляд, що нічого не відбувається, заспокоюючи свою совість тим, що їх це не стосується. Господь створив чоловіка й жінку не заради гріха, а заради продовження роду людського - все інше протиприродно, богопротивно, гріховно. Щоб зберегти націю, треба захищати її від подібної «творчості», що сприяє моральному розтлінню.

Християни Української Православної Церкви звернули увагу мера на те, що на початку минулого року внаслідок протестів віруючих усіх конфесій, Борис Моісеєв був змушений скасувати свої концерти в місті Обнинську, наприкінці року влада Анапи не дозволила співаку виступати перед глядачами віком до 18 років і скасувала запланований концерт. Цього року у період Великого посту також прокотилася хвиля протестів по всій Росії: 14 березня у Владивостоці й Санкт-Петербурзі, 16 березня - в Новосибірську, Єкатеринбурзі та інших містах.

Наприкінці листа віруючі підкреслили: «Ми щиро сподіваємося, що наша стурбованість буде почута, і переконливо просимо вас посприяти в тому, щоб концерт Бориса Моісеєва був скасований або, принаймні, перенесений на більш пізній строк».

Юрій Скубак, Дніпропетровськ