УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 76 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі Голодомор Археологія та реставрація забобони милосердя Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат діаспора педагогіка УГКЦ молодь іконопис автокефалія комуністи та Церква Священний Синод УПЦ постать у Церкві краєзнавство розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко вибори Ющенко Доброчинність конфлікти Церква і медицина монастирі та храми України Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика УПЦ КП Києво-Печерська Лавра Церква і політика Церква і влада церква і суспільство шляхи єднання секти Мазепа українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. «Виховання та навчання дітей – кропітка праця»

У понеділок, 31 жовтня, у Дніпропетровську, з благословення митрополита Дніпропетровського й Павлоградського Іринея та за підтримки Відділу освіти, катехізації і місіонерства Дніпропетровського єпархіального управління, відбулася перша педагогічна конференція на тему «Духовна освіта у світській школі». На заході, який благословив і відкрив правлячий архієрей, були присутні методисти обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти, директори й учителі шкіл, а також представники міського духовенства.

«Виховання та навчання дітей - кропітка праця. Діти, незважаючи на нинішній  складний час, завжди залишаються дітьми, чутливими й сприйнятливими до морально-етичного вчення, до Закону Божого. Необхідно обережно, спокійно й уміло залучати їх до джерел нашої традиції - святого православ'я», - сказав митрополит Іриней.

Завідувач єпархіальним відділом освіти, катехізації та місіонерства протоієрей Сергій Рєзников у своїй доповіді зазначив, що за час введення курсу «Християнська етика» православні педагоги єпархії досягли певних успіхів у впровадженні в освіту й виховання християнських духовних цінностей. Затверджено програму з християнської етики (1-12 класи) - авторка Олена Рогова, розроблені методичні посібники для 5-го та 6-го класів і підручник для 5-го класу, які знаходяться на розгляді в Міністерстві освіти й науки України, налагоджена спільна робота з органами освіти та Інститутом післядипломної освіти вчителів. Також доповідач розповів про роботу методичного кабінету, який був створений у листопаді 2005 року і провів у минулому навчальному році круглий стіл на тему «Християнська етика: перший досвід роботи, успіхи й труднощі», семінари «Організація роботи недільних шкіл» і «Роль батьків та вчителів у вирішенні проблем виховання», а також педагогічні читання. У червні 2006 року методичний кабінет при відділі освіти, катехізації та місіонерства Дніпропетровської єпархії організував і провів на базі Свято-Тихвинського жіночого монастиря двотижневі курси для вчителів християнської етики, які відвідали або планують відвідати відповідні курси в обласному Інституті післядипломної освіти.

На конференції з доповіддю виступив методист обласного інституту Людмила Базилевська, яка, зокрема, зазначила: «Проблема викладання нового предмету «Християнська етика» полягає в нестачі кваліфікованих кадрів і підручників з цієї дисципліни. З 1058 загальноосвітніх шкіл області викладання етики ведеться тільки у 85. У школах Західної України подібний предмет викладається вже десять років, хоча за указом Президента в шкільній програмі «Християнська етика» повинна проводитися вже другий рік. Нині учителі мають можливість викладати її за державною програмою, велика заслуга в створенні якої належить викладачеві школи №37 міста Дніпропетровська Олені Роговій. Зі 183 підручників, представлених на розгляд у Міністерстві освіти, затверджені були тільки 6 - серед них і робота дніпропетровських педагогів. Представники освіти очікують на появу нового підручника з християнської етики, обіцяного державою, і наголошують на світській спрямованості уроків духовності».

Завідувачка методкабінетом Олена Рогова та священик Георгій Ханов провели практичну частину з учнями школи №37. Відбулися комп'ютерна презентація на теми «Створення світу» і «Мама й тато, рідненькі мої» та урок за матеріалами автора книги о. Георгія Ханова «Слово про солдата». Як можливий практичний матеріал на патріотичну тематику для роботи зі шкільною і студентською аудиторією був продемонстрований фільм телестудії Центру православної культури «Лествиця» «100 кроків у небеса». Представники Церкви сподіваються, що такі заняття допоможуть людині знайти дорогу до Бога та подолати моральну кризу в суспільстві.

Владика благословив педагогів гідно й відповідально нести покладений на них хрест учителів і наставників юних душ, побажав Божої допомоги в цій нелегкій, але надзвичайно необхідній справі та подякував усім учасникам конференції за небайдужість до насущних християнсько-моральних проблем нашого суспільства.

Прийнята на конференції резолюція зазначає, що просвітницької та виховної роботи, яка ведеться в окремих школах і парафіях області в напрямку впровадження нового предмету, ще недостатньо для подолання негативних явищ серед дітей і молоді, а також для збереження та розвитку національних традицій в освіті. Тому необхідне повсюдне впровадження в освітній процес християнських духовних цінностей через викладання предмету «Християнська етика» або інших курсів духовно-морального напрямку. Конференція закликає усіх педагогів, духовенство єпархії в союзі з органами управління освіти й методичними центрами активніше працювати над поставленим завданням. Духовенству необхідно сприяти впровадженню курсу «Християнська етика» у прилеглих до парафіях школах, створювати парафіяльні бібліотеки на підтримку викладання нового предмету, утвердити склад науково-методичної групи для створення нових методичних посібників і рецензування програм недільних шкіл, регулярно проводити курси для вчителів християнської етики і викладачів недільних шкіл. Педагогам потрібно активізувати роботу з батьками, утверджуючи їхнє конституційне право виховувати дітей відповідно до власних переконань, сприяти впровадженню в освітній процес традиційних духовних цінностей держави, підтримувати постійний зв'язок з відділом освіти, катехізації та місіонерства, методичним кабінетом Дніпропетровського єпархіального управління та методистами з органів управління освіти.

Диякон Георгій Скубак, Дніпропетровськ