ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Відбулися педагогічні читання «Святоотецька педагогічна спадщина у світлі традицій української школи й педагогіки» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і молодь  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 94 відвідувачів

Теги
українська християнська культура краєзнавство Церква і політика молодь забобони Доброчинність церква і суспільство церковна журналістика Церква і влада УГКЦ постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну розкол в Україні Священний Синод УПЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор секти Вселенський Патріархат конфлікти монастирі та храми України вибори Києво-Печерська Лавра іконопис Церква і медицина шляхи єднання УПЦ КП Ющенко педагогіка Президент Віктор Ющенко милосердя Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі комуністи та Церква діаспора церква та політика Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Патріарх Алексій II автокефалія Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Відбулися педагогічні читання «Святоотецька педагогічна спадщина у світлі традицій української школи й педагогіки»

  02 квітня 2007Конференція була організована й проводилася 27 березня за підтримки Відділу освіти, катехізації та місіонерства Дніпропетровського єпархіального управління, а також Методичного кабінету єпархії з благословення митрополита Дніпропетровського й Павлоградського Іринея в адміністративному центрі єпархіального управління.

В обговоренні питань сучасної духовної освіти прийняли участь священнослужителі Дніпропетровської та Криворізької єпархій, директори світських учбових закладів, методисти, викладачі загальноосвітніх і недільно-парафіяльних шкіл області, представники управління освіти й батьки.

Колеги всебічно підійшли до рішення проблем, пов'язаних із введенням предмета «Християнська етика». Які перепони долає школа на шляху до православних традицій, і як збирається Церква допомогти світським педагогам? Якими ми хочемо бачити своїх дітей, і яким буде їх майбутнє? - Ці та інші проблеми сучасного суспільства обговорювалися на черговому педагогічному форумі.

У привітальному слові митрополит Іриней закликав учителів бути діяльнішими у вихованні дітей згідно із принципами християнської моралі. Потім до викладачів звернулися ректор Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Михайло Романенко й методист з християнської етики ДОІППО Людмила Базилевська. У своїх доповідях вони розповіли про актуальні питання виховання в сучасному суспільстві, про законодавчу базу нового предмета і його значення для формування особистості школяра.

На форумі зі своїми доповідями також виступили: секретар єпархії протоієрей Валентин Цешковський «Єпархіальне управління: успіхи й труднощі духовної освіти»; завідувач відділом освіти, катехізації та місіонерства Дніпропетровського єпархіального управління протоієрей Сергій Рєзніков «Зі скарбниці духовної освіти нашої держави»; протоієрей Георгій Вольховський «Традиції та сучасність. З досвіду духовної освіти у парафії»; завідувач методичним кабінетом, викладач християнської етики СШ № 37 Олена Георгіївна Рогова «Із глибин педагогічної думки. Деякі роздуми православного вчителя»; викладач основ риторики й лінгвостилістики НШ «Ліствиця» Наталя Скакун «Використання методів комунікативної педагогіки при викладанні курсу "Основи риторики"».

Особливу увагу учасники читань приділили досвіду святоотецької педагогіки. Наприкінці конференції учасники обмінялися думками й підвели підсумки роботи форуму, а також оглянули виставку-продаж учбово-методичної літератури.

Згідно з останніми соціологічними дослідженнями, число прихильників введення предмета «Основи православної культури» у Росії становить 51%, а в Україні ця цифра менша. Проблема духовної безграмотності молоді обговорювалася неодноразово. Уже існують програми курсу, проте предмет у школах не викладається. А в цей час на Кубі православні діти вільно вивчають «основи християнської культури». Таке право давно отримала російська діаспора.

Диякон Георгій Скубак