ДНІПРОПЕТРОВСЬК. Міжнародна Академія Наук екології та безпеки життєдіяльності відзначила свій 10-річний ювілей в Україні
25 листопада 2008
У 1993 році в Санкт-Петербурзі вчені різних країн об'єдналися в Міжнародну Академію Наук екології та безпеки життєдіяльності (МАНЕБ), щоб спільно вирішувати проблеми виживання людства в умовах катастрофічного стану навколишнього середовища. Цей рік для Академії - ювілейний. Їй виповнилося 15 років. Також свій 10-річний ювілей відзначив Академічний центр МАНЕБ, який розташований у Дніпропетровську.
21 листопада зустріти ювілей і привітати вчену еліту до обласного центру прибули передові вчені з усієї України та гості з-за кордону. Гостем свята також став митрополит Дніпропетровський і Павлоградський Іриней. Владика привітав співдружність учених зі знаменним ювілеєм і подякував за ті зусилля, яких Академія докладає в справі убезпечення нашої планети від глобальної катастрофи. Керівництво МАНЕБ, у свою чергу, також подякувало правлячому архієрею за співробітництво та на підставі уставу Академії привласнило митрополитові Іринею почесне звання Академіка Академії у секції екологія. Диплом був урочисто вручений президентом Академічного центру МАНЕБ Володимиром Беліковим.
Девізом Академії є латинський вислів Vita est suprema lex, що в перекладі означає: Життя - це основний закон. На сьогоднішній день МАНЕБ нараховує 80 відділень у країнах по усьому світу. На жаль, цивілізація пішла шляхом технологічного розвитку, що загрожує спричинитися до серйозних екологічних наслідків. Тому вирішення проблем у питаннях екології, надзвичайних ситуацій, безпеки населення та охорони праці - основні цілі, заради яких об'єдналися більше 4 тисяч учених і фахівців.
А поки свій ювілей МАНЕБ відзначає з такими цифрами: 9 мільярдів тон промислових відходів назбирала Дніпропетровська область на сьогоднішній день; 60 мільйонів тон радіаційних відходів; щорічно промислові гіганти викидають в атмосферу більше 1 мільйона тон пилу й газу та щорічно тільки в нашу акваторію Дніпра попадає більше 850 кубометрів забруднених стічних вод. І як наслідок, людство за своєю чисельністю зменшується: згідно з офіційною статистикою на 8 народжених осіб припадає 14 осіб померлих.