УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 84 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України Голодомор Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика Католицька Церква Доброчинність Мазепа педагогіка українська християнська культура шляхи єднання автокефалія комуністи та Церква краєзнавство діаспора Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Києво-Печерська Лавра милосердя конфлікти УПЦ КП УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні Ющенко церква та політика Вселенський Патріархат Церква і політика Президент Віктор Ющенко секти постать у Церкві Патріарх Алексій II Археологія та реставрація молодь церква і суспільство 1020-річчя Хрещення Русі іконопис забобони Церква і медицина вибори


Рейтинг@Mail.ru


ДОНЕЦЬК. Без участі православного духовенства не приймаються рішення щодо впровадження в шкільні програми «Етики віри» та «Релігієзнавства»У понеділок, 3 квітня, у Донецькому еколого-натуралістичному центрі відбулося засідання Школи педагогічної майстерності, в якому взяли участь педагоги-методисти з навчальних закладів Донецька, Красноармійська, Авдіївки, Старобешева, а також клірик Донецької єпархії отець Євгеній Пейков. Зустріч була присвячена проблемі морально-етичного виховання дітей і молоді в навчальних закладах.

Це питання вже розглядалося на більш високому рівні, у результаті чого були запропоновані рекомендації з упровадження в шкільні й вузівські програми нових факультативних курсів «Етика віри» й «Релігієзнавство». Учителі, методисти й вихователі усвідомили, що необхідно змінювати стиль роботи, не лише давати дітям певні знання, але й формувати їхній світогляд, адже від учителів багато в чому залежить, якими людьми стануть їхні вихованці. Відгукнувшись на нововведення Міністерства освіти й науки, педагоги вирішили обговорити цю пропозицію, запросивши на свою зустріч православних священнослужителів, щоб почути їхню думку з цього питання.

На семінар педагоги прибули зі своїми наробітками. Фахівці Донецького еколого-натуралістичного центру поділилися першими кроками в цьому напрямку, представивши літературу й періодичні видання, з яких черпають необхідну інформацію. Вони обговорили досвід інших країн, а також деяких областей України в справі підвищення морально-етичного рівня підростаючого покоління. Священик Євгеній Пейков розповів про позитивні моменти й «перегини» у цій сфері. Він зазначив, що віруюча молодь охоче збирається для того, щоб допомогти сиротам або людям похилого віку. Тому потрібно саме зі здійснення добрих справ розпочинати залучення молоді до православ'я. На думку священика, важливо показати молодим людям, що авторитети, на які вони «рівняються» (іноземні актори, співаки), - хибні. Причому робити це отець Євгеній порадив ненав'язливо й тактовно.

Всі ці моменти викликали дискусію; викладачі міркували про те, чому сучасна молодь так далека від православ'я, чим і як затягують сектанти юні душі. Священик зазначив, що в кожної молодої людини мають бути надійні помічники: розуміючі батьки, священики, наставники - хресні батьки й учителі. Від цих людей залежить майбутнє дитини. Тому проблема духовного виховання сьогодні стоїть дуже гостро, з урахуванням убогих знань старшого покоління про православну етику. Розглядалося на семінарі питання про здобуття додаткової кваліфікації на відділенні духовної культури Донецького національного університету.

На занятті педагоги обговорили багато актуальних тем і прийшли до думки, що у вихованні підростаючого покоління необхідно орієнтуватися на традиційні принципи православ'я. І робити це потрібно вже сьогодні.

«Донбас Православний»