УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Соціальне служіння  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 140 відвідувачів

Теги
краєзнавство Церква і влада комуністи та Церква автокефалія Патріарх Алексій II церковна журналістика розкол в Україні УПЦ КП Церква і політика церква і суспільство молодь Києво-Печерська Лавра Церква і медицина українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика педагогіка Католицька Церква постать у Церкві Священний Синод УПЦ шляхи єднання Мазепа Доброчинність монастирі та храми України діаспора іконопис Археологія та реставрація УГКЦ Голодомор забобони Вселенський Патріархат милосердя секти Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков Ющенко вибори конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


ДОНЕЦЬК. Без участі православного духовенства не приймаються рішення щодо впровадження в шкільні програми «Етики віри» та «Релігієзнавства»У понеділок, 3 квітня, у Донецькому еколого-натуралістичному центрі відбулося засідання Школи педагогічної майстерності, в якому взяли участь педагоги-методисти з навчальних закладів Донецька, Красноармійська, Авдіївки, Старобешева, а також клірик Донецької єпархії отець Євгеній Пейков. Зустріч була присвячена проблемі морально-етичного виховання дітей і молоді в навчальних закладах.

Це питання вже розглядалося на більш високому рівні, у результаті чого були запропоновані рекомендації з упровадження в шкільні й вузівські програми нових факультативних курсів «Етика віри» й «Релігієзнавство». Учителі, методисти й вихователі усвідомили, що необхідно змінювати стиль роботи, не лише давати дітям певні знання, але й формувати їхній світогляд, адже від учителів багато в чому залежить, якими людьми стануть їхні вихованці. Відгукнувшись на нововведення Міністерства освіти й науки, педагоги вирішили обговорити цю пропозицію, запросивши на свою зустріч православних священнослужителів, щоб почути їхню думку з цього питання.

На семінар педагоги прибули зі своїми наробітками. Фахівці Донецького еколого-натуралістичного центру поділилися першими кроками в цьому напрямку, представивши літературу й періодичні видання, з яких черпають необхідну інформацію. Вони обговорили досвід інших країн, а також деяких областей України в справі підвищення морально-етичного рівня підростаючого покоління. Священик Євгеній Пейков розповів про позитивні моменти й «перегини» у цій сфері. Він зазначив, що віруюча молодь охоче збирається для того, щоб допомогти сиротам або людям похилого віку. Тому потрібно саме зі здійснення добрих справ розпочинати залучення молоді до православ'я. На думку священика, важливо показати молодим людям, що авторитети, на які вони «рівняються» (іноземні актори, співаки), - хибні. Причому робити це отець Євгеній порадив ненав'язливо й тактовно.

Всі ці моменти викликали дискусію; викладачі міркували про те, чому сучасна молодь так далека від православ'я, чим і як затягують сектанти юні душі. Священик зазначив, що в кожної молодої людини мають бути надійні помічники: розуміючі батьки, священики, наставники - хресні батьки й учителі. Від цих людей залежить майбутнє дитини. Тому проблема духовного виховання сьогодні стоїть дуже гостро, з урахуванням убогих знань старшого покоління про православну етику. Розглядалося на семінарі питання про здобуття додаткової кваліфікації на відділенні духовної культури Донецького національного університету.

На занятті педагоги обговорили багато актуальних тем і прийшли до думки, що у вихованні підростаючого покоління необхідно орієнтуватися на традиційні принципи православ'я. І робити це потрібно вже сьогодні.

«Донбас Православний»