У неділю, 9 липня, в Горлівці відбулися урочистості з нагоди святкування дня пам'яті Тихвинської ікони Божої Матері. Для горлівчан цей день має особливе значення. У 1917 році під час епідемії холери за молитвами священиків і віруючих перед образом Божої Матері в Свято-Миколаївському кафедральному соборі Цариця Небесна створила диво - хвороба відступила. Переказ про дивовижне позбавлення городян від епідемії зберігається в народі й донині.
На згадку про цю подію в Свято-Миколаївському кафедральному соборі після Божественної літургії відбувся хресний хід і молебень перед Тихвинською іконою Божої Матері.
Цього ж дня в Будинку дитячої та юнацької творчості відбувся вечір, присвячений знаменній події. Гість вечора - ігумен Тихон (Кондрашов) розповів присутнім про заступництво Божої Матері за жителів Горлівки. Юні представники добродійного фонду «Витязь», які працювали над програмою «Православні слідопити», зняли фільм про історію православ'я в Горлівці.
У рамках акції відбулося презентація мультимедійного диска «Історія православної Горлівки», на якому зібрана історія шістнадцяти храмів Горлівського благочиння з фотографіями та історичними документами. У процесі підготовки диска була виконана велика робота. Для молодих православних слідопитів робота в музеях і архівах, спілкування з очевидцями гонінь на Церкву - це своєрідний духовний досвід, що дає змогу глибше пізнати історію своїх предків. Незабаром молоді ентузіасти планують відкрити Музей історії православ'я в Горлівці.
«Донбас православний»