УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 132 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація комуністи та Церква 1020-річчя Хрещення Русі Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України церква та політика Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II УГКЦ вибори Священний Синод УПЦ конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика секти Церква і влада автокефалія церква і суспільство краєзнавство Мазепа іконопис шляхи єднання постать у Церкві Доброчинність Києво-Печерська Лавра Голодомор УПЦ КП Вселенський Патріархат розкол в Україні милосердя забобони Церква і медицина українська християнська культура молодь педагогіка Ющенко Церква і політика Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. «Церква молиться за всіх жертв репресій»

З благословення архієпископа Хмельницького і Шепетівського Антонія секретар Хмельницької єпархії протоієрей Олександр Дацюк взяв участь у Всеукраїнській науково-теоретичній конференції  «Знищення опозиції в 20-30-х роках ХХ ст. як засіб формування тоталітарної системи в Україні». На заході, що відбувся 14 квітня у Хмельницькому інституті МАУП ім. Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, отець Олександр виступив з доповіддю «Тероризм - моральний колапс суспільства».

Звертаючись до учасників конференції, він вказав на високий науковий рівень представлених доповідей, а також зауважив, що з християнської точки зору ідеалом взаємодії народу та уряду у сфері геополітичних відносин є так зване "золоте правило", висловлене в Євангелії від Матфія: "У всьому, як бажаєте, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними" (Мф. 7, 12).

Святий апостол Павло говорить, навчаючи нас: «Якщо можливо, будьте у мирі з усіма людьми», тож Церква завжди закликала владу вирішувати всі конфлікти шляхом компромісу, а використання військової сили сприймала лише як крайній засіб захисту від військової агресії з боку інших держав».

Одна з секцій конференції була присвячена розгляду питання активізації тероризму у ХХІ ст. На думку Церкви, нинішнє століття змушує кожну людину замислитися над фактом викривлення духовної свідомості, що призвело до загального падіння моралі й розповсюдження такого явища як тероризм.

Лише з позицій віри ми можемо правильно оцінювати те, що відбувається. Насамперед мусимо з'ясувати внутрішню причину виникнення тероризму, усвідомити, чому саме у наш час він набув такого катастрофічного розмаху.

Архієрейський Собор Української Православної Церкви дійшов висновку, що тероризм і моральний колапс (з лат. - «падіння») суспільства в умовах сучасної секуляризованої цивілізації мають тісний зв'язок. Адже у моральному суспільстві не може бути тероризму. Коли найсвятіші, життєво-необхідні для нормального людського буття моральні цінності розмиваються, коли навкруги торжествує моральний релятивізм (відкидання обов'язкових  моральних норм і об'єктивного соціального критерію людської моралі), тоді стає можливим і таке питання:  чому, власне, й не підривати літаки, будинки і поїзди? Згадаймо відомий вислів Достоєвського: «Якщо Бога немає, то все дозволено». Відповідно, всьому знаходиться і виправдання.

На думку отця Олександра, «суспільство мусить дбати про те, щоб на теренах нашої держави не було живильного середовища для процвітання екстремізму, який нерідко паразитує на релігійних і національних почуттях народу, а ним стає нестача у широкого кола людей релігійних знань і духовної практики у дусі багатовікових віросповідних традицій.

Крім того, екстремізм, який прикривається релігійними або національними гаслами, нерідко експлуатує й такі традиційні цінності, як особиста і суспільна мораль, любов до свого народу. Злочинці, які декларують наміри захопити весь світ, намагаються обернути собі на користь природне прагнення людей захищати свою віру і культуру перед обличчям войовничої секулярної глобалізації».

Сьогодні Церква молиться за всіх жертв тероризму, які загинули у різних країнах. Як у минулі часи народного смутку і випробувань, так і сьогодні наш народ не має розділятися за ознаками політичних численних партій, а бути єдиним та згуртованим у боротьбі проти всесвітнього зла.

Прес-служба Хмельницької єпархії