УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Місіонерство  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 45 відвідувачів

Теги
Ющенко педагогіка Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і влада Католицька Церква молодь УГКЦ розкол в Україні автокефалія шляхи єднання УПЦ КП Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков Мазепа церква та політика церква і суспільство вибори секти Священний Синод УПЦ постать у Церкві милосердя українська християнська культура комуністи та Церква Археологія та реставрація іконопис конфлікти діаспора забобони Києво-Печерська Лавра краєзнавство Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика церковна журналістика Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Церква і медицина Голодомор Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. «Церква молиться за всіх жертв репресій»

З благословення архієпископа Хмельницького і Шепетівського Антонія секретар Хмельницької єпархії протоієрей Олександр Дацюк взяв участь у Всеукраїнській науково-теоретичній конференції  «Знищення опозиції в 20-30-х роках ХХ ст. як засіб формування тоталітарної системи в Україні». На заході, що відбувся 14 квітня у Хмельницькому інституті МАУП ім. Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, отець Олександр виступив з доповіддю «Тероризм - моральний колапс суспільства».

Звертаючись до учасників конференції, він вказав на високий науковий рівень представлених доповідей, а також зауважив, що з християнської точки зору ідеалом взаємодії народу та уряду у сфері геополітичних відносин є так зване "золоте правило", висловлене в Євангелії від Матфія: "У всьому, як бажаєте, щоб з вами чинили люди, так і ви чиніть з ними" (Мф. 7, 12).

Святий апостол Павло говорить, навчаючи нас: «Якщо можливо, будьте у мирі з усіма людьми», тож Церква завжди закликала владу вирішувати всі конфлікти шляхом компромісу, а використання військової сили сприймала лише як крайній засіб захисту від військової агресії з боку інших держав».

Одна з секцій конференції була присвячена розгляду питання активізації тероризму у ХХІ ст. На думку Церкви, нинішнє століття змушує кожну людину замислитися над фактом викривлення духовної свідомості, що призвело до загального падіння моралі й розповсюдження такого явища як тероризм.

Лише з позицій віри ми можемо правильно оцінювати те, що відбувається. Насамперед мусимо з'ясувати внутрішню причину виникнення тероризму, усвідомити, чому саме у наш час він набув такого катастрофічного розмаху.

Архієрейський Собор Української Православної Церкви дійшов висновку, що тероризм і моральний колапс (з лат. - «падіння») суспільства в умовах сучасної секуляризованої цивілізації мають тісний зв'язок. Адже у моральному суспільстві не може бути тероризму. Коли найсвятіші, життєво-необхідні для нормального людського буття моральні цінності розмиваються, коли навкруги торжествує моральний релятивізм (відкидання обов'язкових  моральних норм і об'єктивного соціального критерію людської моралі), тоді стає можливим і таке питання:  чому, власне, й не підривати літаки, будинки і поїзди? Згадаймо відомий вислів Достоєвського: «Якщо Бога немає, то все дозволено». Відповідно, всьому знаходиться і виправдання.

На думку отця Олександра, «суспільство мусить дбати про те, щоб на теренах нашої держави не було живильного середовища для процвітання екстремізму, який нерідко паразитує на релігійних і національних почуттях народу, а ним стає нестача у широкого кола людей релігійних знань і духовної практики у дусі багатовікових віросповідних традицій.

Крім того, екстремізм, який прикривається релігійними або національними гаслами, нерідко експлуатує й такі традиційні цінності, як особиста і суспільна мораль, любов до свого народу. Злочинці, які декларують наміри захопити весь світ, намагаються обернути собі на користь природне прагнення людей захищати свою віру і культуру перед обличчям войовничої секулярної глобалізації».

Сьогодні Церква молиться за всіх жертв тероризму, які загинули у різних країнах. Як у минулі часи народного смутку і випробувань, так і сьогодні наш народ не має розділятися за ознаками політичних численних партій, а бути єдиним та згуртованим у боротьбі проти всесвітнього зла.

Прес-служба Хмельницької єпархії