УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Церква і культура  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 271 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України УГКЦ Ющенко церква і суспільство Церква і політика краєзнавство Католицька Церква Президент Віктор Ющенко секти діаспора конфлікти Археологія та реставрація Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі автокефалія Церква і медицина іконопис комуністи та Церква Вселенський Патріархат УПЦ КП українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Голодомор Предстоятелі Помісних Церков вибори молодь церковна журналістика постать у Церкві забобони педагогіка Священний Синод УПЦ Доброчинність Митрополит Володимир (Сабодан) милосердя шляхи єднання Патріарх Алексій II Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Архієпископ Антоній привітав учасників регіональної виставки художніх робіт декоративно-прикладного мистецтва

У залі Обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбулася виставка творів мистецтва «Єдина, вільна, кольорова!», виготовлених руками в'язнів виправних колоній Хмельницької області.

«Сьогодні Держдепартамент з виконання покарань бачить своє призначення не тільки в організації передбаченого кримінальним законодавством відбування покарання за скоєний злочин, але й у моральному вихованні, духовному відродженні громадян, які порушили закон і тимчасово ізольовані від суспільства, - сказав начальник управління Держдепартаменту України з питань виконання покарань в Хмельницькій області, генерал-майор Тимофій Якимчук. - У місцях позбавлення волі створюються всі умови, щоб засуджені могли отримати середню освіту, якщо вони не отримали її на волі, могли в умовах обмеження волі розкрити свої творчі здібності, в своїх творах виразити красу видимого світу і внутрішній стан своєї душі».

Серед творів було багато картин релігійного змісту, адже нерідко ув'язнений приходить до Бога після обмеження волі. Саме тому релігійні організації, зокрема УПЦ, завжди ідуть назустріч ув'язненому, підтримуючи його не тільки духовно, але й допомагаючи знайти своє місце в житті, сприяючи реабілітації після повернення з місць позбавлення волі. В установах виступають майстри мистецтв, відбуваються театральні вистави та концерти самодіяльності засуджених. Одночасно для задоволення духовних потреб засуджених у виправних установах побудовано храми та обладнано молитовні кімнати, де проводяться спілкування і богослужіння з представниками різних віросповідань. Така співпраця яскраво свідчить про демократизацію і гуманізацію процесу виконання покарань.

Тому одним із результатів цієї співпраці є регіональні виставки художніх робіт декоративно-прикладного мистецтва засуджених, проведення яких напередодні великих державних та релігійних свят стало доброю традицією. Нинішня виставка є підсумком етапу конкурсу «Єдина, вільна, кольорова!» і присвячена 15-й річниці незалежності України.

Благословення від архієпископа Хмельницького і Шепетівського Антонія виставці та її учасникам передав клірик Хмельницької єпархії протоієрей Сергій Причишин. У своєму слові він нагадав учасникам виставки про цінність людської душі за вченням Слова Божого і Церкви, проаналізував співробітництво Держдепартаменту та УПЦ за 11 років. Він також розповів про місце священика у нинішній душпастирській роботі в місцях позбавлення волі. Протоієрей Сергій Причишин вказав на позитивні зрушення, які відбулися після підписання меморандуму про співробітництво Держдепартаменту та УПЦ (від 22.04. 2003), згідно з яким у всіх виправних установах України були створені умови для духовної просвіти ув'язнених. «Нерідко після бесід зі священнослужителями та прийняття Святих Таїнств ув'язнені стають на шлях духовного життя, що сприяє їхній реабілітації у суспільстві після звільнення, - сказав протоієрей. - Образотворче мистецтво у виправних установах дає змогу священику бачити духовний світогляд ув'язненого, вносити у нього корисні корективи й розвивати його».

Ігор Каньковський - завідувач кафедрою теорії та методики трудового і професійного навчання Хмельницького національного університету - вказав на позитивні моменти від отримання ув'язненими професійних навиків, корисних не лише у виробничому процесі під час перебування в колонії, але й у постійній роботі за обраною спеціальністю після звільнення. Це, в свою чергу, сприятиме реабілітації засуджених і пристосуванню їх до нормального робочого громадського життя.

Представлені на виставці твори засуджених не є межею творчих здібностей і можливостей їхніх авторів, а тому увага та зацікавленість, відгуки глядачів стануть добрим стимулом для вдосконалення майстерності та самореалізації на цьому поприщі у майбутньому.

Прес-служба Хмельницької єпархії