УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 119 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Академік Шалімов не закінчив свій життєвий шлях, а продовжив його у вічності»

У вівторок, 28 лютого, на 89-му році пішов з життя вітчизняний хірург зі світовим ім'ям Олександр Шалімов. Вчора, 1 березня, тіло покійного привезли до Трапезного храму Києво-Печерської Лаври, де сьогодні вікарій Київської Митрополії архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан звершив заупокійне богослужіння. Представники органів місцевої влади, визначні лікарі, викладачі та студенти медичних вузів, керівники лікарень з інших регіонів України - всі ці люди прийшли до Києво-Печерської Лаври, щоб провести в останній путь не просто колегу.

За роки своєї невтомної праці академік Шалімов провів 50 тисяч операцій; його по праву називають засновником української хірургічної школи. Більш того, він став першим в історії медицини лікарем, який зробив вдалу пересадку підшлункової залози хворим діабетом, розробив і впровадив нові методи операцій при онкологічних захворюваннях. Саме завдяки цьому Олександр Олексійович став членом Міжнародної спілки хірургів, Асоціацій хірургів Німеччини, Австрії, Росії, а також почесним директором Інституту клінічної та експериментальної хірургії НАН України.

До того ж він є дійсним членом Академій медичних наук України та Нью-Йоркської академії наук. У Києві його стараннями був збудований інститут, який в народі називають «Інститут Шалімова». За даними ЮНЕСКО, у 1998 році вченого було визнано Людиною планети.   

20 липня минулого року Президент України Віктор Ющенко присвоїв академіку Шалімову звання «Герой України».

Перелічувати заслуги Олександра Шалімова перед людством можна ще довго, але, як під час богослужіння відзначив архієпископ Митрофан, зараз цій людині найбільше потрібні молитві рідних і близьких. А співслужили владиці священики, які здійснюють своє пастирське служіння в лікарнях столиці та насельники Києво-Печерської Лаври. Після закінчення богослужіння він звернувся до присутніх, але говорив не про численні заслуги Шалімова, як вченого та лікаря. Владика торкнувся духовного аспекту життя академіка. «Завдяки старанням матері, він вийшов у самостійне життя віруючою людиною, - відзначив архієпископ Митрофан. - Не відмовився від неї і за часи радянської влади. Більш того, Олександр Олексійович шанував святителя Луку Кримського; він говорив мені, що завжди перед складними операціями просив про молитовну допомогу святителя-хірурга перед його чесним образом». Цікаво, що академіку Шалімову доводилося працювати в багатьох медичних закладах, де у різні часи свою лікарську практику здійснював професор архієпископ Лука (Войно-Ясенецький).

Як і професор Войно-Ясенецький, Олександр Олексійович був новатором у вітчизняній медицині. Під його керівництвом була проведена перша в Україні операція з пересадки серця. До сьогоднішнього дня таких операцій у Київському інституті клінічної та експериментальної медицини імені Олександра Шалімова було проведено вже чотири.

Після закінчення богослужіння рідні, близькі та колеги академіка зібралися у Національному будинку вчених, щоб вшанувати пам'ять про легендарного хірурга. Поховають Олександра Олексійовича на Байковому кладовищі столиці.

Олександр Андрущенко

Фото Віталія Сидоркіна