УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 96 відвідувачів

Теги
іконопис молодь 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і політика Мазепа Католицька Церква Археологія та реставрація педагогіка Президент Віктор Ющенко секти церква та політика автокефалія Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура розкол в Україні монастирі та храми України Церква і медицина Доброчинність Голодомор Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра конфлікти церковна журналістика краєзнавство забобони Предстоятелі Помісних Церков Ющенко шляхи єднання церква і суспільство діаспора УПЦ КП постать у Церкві милосердя Священний Синод УПЦ вибори Церква і влада УГКЦ комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Історія церкви» стала одним із улюблених предметів студентів Київського університету імені Тараса Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вважається одним із найкращих вузів не лише в Україні, але й у світі. Його історія і традиції сягають давнини, а головне багатство - це викладацький склад вузу, до якого входять провідні фахівці з різних галузей науки.

З 90-х років минулого століття в університеті на історичному факультеті професор Василь Іринархович Ульяновський започаткував викладання спецкурсу з історії Православної Церкви. Від початку ця ініціатива виглядала особливо прогресивно. Багато хто думав, що професор новим предметом не зможе зацікавити студентську аудиторію. Проте результати виявилися абсолютно протилежними.

Кафедра давньої та нової історії України, де працює професор, кожного року має стабільну кількість бажаючих розпочати свою наукову діяльність саме з проблематики цього періоду. Не останню роль у виборі студентами напрямку наукових досліджень відіграють лекції В. Ульяновського з історії церкви. Під його керівництвом вивченням історії церкви займаються багато студентів, об'єднані бажанням осмислити розвиток церкви на українських землях, зрозуміти її вчення та оцінити значення релігії для суспільства і держави.

Особливістю спецкурсу професора В.І. Ульяновського є те, що розвиток Православної Церкви вчений прив'язує до конкретних історичних умов не лише світового масштабу, а й місцевого, вітчизняного. Тому, якщо інформацію про загальний розвиток християнства Східного обряду можна знайти практично будь-де, то про історію Православної Церкви на українських землях написано мало.

Однією з головних особливостей спецкурсу з історії Православної Церкви є представлення, що його дає вчений, про те, як сприймали та усвідомлювали наші предки церкву і Бога. Професор В.Ульяновський пропонує до уваги студентів цікаву інформацію про те, за яким принципом і чому в різні періоди історії наші предки віддавали перевагу тим чи іншим святам під час освячення храмів. Не менш важливим питанням, яке висвітлює професор, є святі таїнства Православної Церкви та їх значення для людей. З лекцій можна почерпнути досить цікаву інформацію відносно написання і вшанування нашими предками святих ікон, розвитку чернечого життя в Україні та історії монастирів. І, мабуть, традиційною для предмету «історія церкви» є тематика, що стосується діяльності на українських землях видатних релігійних діячів. У цьому контексті значна увага приділяється життєвому і творчому шляху Київського митрополита Петра Могили. Реформи, які провів цей святий, є настільки значущими, що і зараз їх важко переоцінити.

Віталій Разіцький