УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 49 відвідувачів

Теги
церковна журналістика Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві церква та політика УГКЦ Доброчинність автокефалія Церква і влада забобони Мазепа церква і суспільство краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора Предстоятелі Помісних Церков Голодомор Католицька Церква іконопис Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат комуністи та Церква Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ розкол в Україні шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко конфлікти педагогіка вибори милосердя Церква і політика УПЦ КП молодь монастирі та храми України українська християнська культура секти Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. На спільному форумі представники Церкви, освіти та науки обговорюють методи християнського виховання молоді

У середу, 24 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира в актовому залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрився форум Всеукраїнського православного педагогічного товариства. На початку заходу до учасників з'їзду звернувся керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, зачитавши присутнім привітання та архіпастирське благословення від Предстоятеля УПЦ. У привітанні було зазначено: «...Саме завдяки християнській просвіті Україна сформувалася як держава. Ми не маємо права нехтувати багатовіковими надбаннями нашого народу, і тому майбутнє системи просвіти неможливе без глибокого її укорінення в традиціях української педагогіки, проникнутої ідеями християнського виховання і просвіти. Це необхідно для збереження національної ідентичності в умовах, коли яскраве і різнобарвне поле європейської культури все більше перетворюється на сірий асфальтовий пласт. Тому так важливо не просто навчити дітей і молодь християнських чеснот, але й надати їм можливість бачити розмаїття поглядів на світ, привчити до толерантності й виваженості... Вважаємо, що за допомогою християнської просвіти можна виховати гідного громадянина України і європейця».

Організаторами конференції, що вже стала традиційною, виступили Синодальний відділ релігійної освіти, місіонерства та катехізації УПЦ й Всеукраїнське православне педагогічне товариство. Участь у заході беруть українські архієреї, священики та православні педагоги майже з усіх регіонів України. Були тут також викладачі світських вузів і представники Міністерства освіти й науки нашої держави. Засідання відбуваються під керівництвом голови Синодального відділу релігійної освіти катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа.

Строкатість аудиторії пояснюється також тим, що всі ці люди є учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Національна система освіти та виховання в Україні: історія, теорія, практика».

У четвер, 25 травня, дня учасників форуму двері відкрив Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова. Подальші засідання відбуватимуться в Інституті проблем виховання, Інституті педагогіки та психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Г.Сковороди. Побувають учасники заходу в Київській духовній академії.

Конференція триватиме до 26 травня. Будуть діяти 8 секцій.

Секція 1. Проблеми дошкільного і початкового християнського виховання.

Секція 2. Проблеми християнської освіти у середній і старшій школі.

Секція 3. Вища школа: православні духовні цінності в освітніх курсах.

Секція 4. Історія і теорія національного виховання в Україні.

Секція 5. Історія і теорія виховання та система професійної вищої освіти.

Секція 6. Етнопедагогіка і сімейне виховання.

Секція 7. Мистецька освіта і виховання засобами духовного мистецтва та народної творчості.

Секція 8. Проблеми та перспективи позашкільного виховання. Роль недільних шкіл у позакласному вихованні дітей.

Організатори заходу мали на меті дати можливість науковцям і педагогам України та інших країн Європи обмінятися практичним досвідом впровадження християнських цінностей у систему освіти. Програма-максимум, яку мають виконати учасники конференції, - ретельно підготуватися до введення з 1 вересня поточного року в навчальні програми загальноосвітніх шкіл предмету «Основи християнської етики».

Всі бажаючі зможуть приєднатися до запрошених на форум науковців і педагогів з України та Європи, які поділяться досвідом впровадження християнських цінностей в систему освіти.

Православіє в Україні

Фото Віталія Сидоркіна