УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 77 відвідувачів

Теги
вибори Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ Церква і влада Церква і медицина УПЦ КП Католицька Церква секти молодь милосердя Голодомор Патріарх Алексій II церква та політика забобони Президент Віктор Ющенко монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) Вселенський Патріархат УГКЦ комуністи та Церква Доброчинність шляхи єднання іконопис українська християнська культура Мазепа Ющенко Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі церковна журналістика діаспора Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика конфлікти краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві педагогіка церква і суспільство автокефалія розкол в Україні


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. На спільному форумі представники Церкви, освіти та науки обговорюють методи християнського виховання молоді

У середу, 24 травня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира в актовому залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрився форум Всеукраїнського православного педагогічного товариства. На початку заходу до учасників з'їзду звернувся керуючий справами Української Православної Церкви архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, зачитавши присутнім привітання та архіпастирське благословення від Предстоятеля УПЦ. У привітанні було зазначено: «...Саме завдяки християнській просвіті Україна сформувалася як держава. Ми не маємо права нехтувати багатовіковими надбаннями нашого народу, і тому майбутнє системи просвіти неможливе без глибокого її укорінення в традиціях української педагогіки, проникнутої ідеями християнського виховання і просвіти. Це необхідно для збереження національної ідентичності в умовах, коли яскраве і різнобарвне поле європейської культури все більше перетворюється на сірий асфальтовий пласт. Тому так важливо не просто навчити дітей і молодь християнських чеснот, але й надати їм можливість бачити розмаїття поглядів на світ, привчити до толерантності й виваженості... Вважаємо, що за допомогою християнської просвіти можна виховати гідного громадянина України і європейця».

Організаторами конференції, що вже стала традиційною, виступили Синодальний відділ релігійної освіти, місіонерства та катехізації УПЦ й Всеукраїнське православне педагогічне товариство. Участь у заході беруть українські архієреї, священики та православні педагоги майже з усіх регіонів України. Були тут також викладачі світських вузів і представники Міністерства освіти й науки нашої держави. Засідання відбуваються під керівництвом голови Синодального відділу релігійної освіти катехізації та місіонерства Української Православної Церкви, єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа.

Строкатість аудиторії пояснюється також тим, що всі ці люди є учасниками Міжнародної науково-практичної конференції «Національна система освіти та виховання в Україні: історія, теорія, практика».

У четвер, 25 травня, дня учасників форуму двері відкрив Національний педагогічний університет імені М.Драгоманова. Подальші засідання відбуватимуться в Інституті проблем виховання, Інституті педагогіки та психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, у Переяслав-Хмельницькому педагогічному університеті імені Г.Сковороди. Побувають учасники заходу в Київській духовній академії.

Конференція триватиме до 26 травня. Будуть діяти 8 секцій.

Секція 1. Проблеми дошкільного і початкового християнського виховання.

Секція 2. Проблеми християнської освіти у середній і старшій школі.

Секція 3. Вища школа: православні духовні цінності в освітніх курсах.

Секція 4. Історія і теорія національного виховання в Україні.

Секція 5. Історія і теорія виховання та система професійної вищої освіти.

Секція 6. Етнопедагогіка і сімейне виховання.

Секція 7. Мистецька освіта і виховання засобами духовного мистецтва та народної творчості.

Секція 8. Проблеми та перспективи позашкільного виховання. Роль недільних шкіл у позакласному вихованні дітей.

Організатори заходу мали на меті дати можливість науковцям і педагогам України та інших країн Європи обмінятися практичним досвідом впровадження християнських цінностей у систему освіти. Програма-максимум, яку мають виконати учасники конференції, - ретельно підготуватися до введення з 1 вересня поточного року в навчальні програми загальноосвітніх шкіл предмету «Основи християнської етики».

Всі бажаючі зможуть приєднатися до запрошених на форум науковців і педагогів з України та Європи, які поділяться досвідом впровадження християнських цінностей в систему освіти.

Православіє в Україні

Фото Віталія Сидоркіна