УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 88 відвідувачів

Теги
діаспора Католицька Церква Археологія та реставрація церковна журналістика молодь постать у Церкві автокефалія секти милосердя Церква і медицина українська християнська культура Вселенський Патріархат Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) вибори забобони розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Церква і влада комуністи та Церква Церква і політика педагогіка Ющенко Предстоятелі Помісних Церков Голодомор іконопис шляхи єднання УПЦ КП церква та політика Мазепа Патріарх Алексій II краєзнавство конфлікти Доброчинність монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ УГКЦ Президент Віктор Ющенко церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбулося друге семінарське засідання з упровадження в школах проекту «Християнська етика в українській культурі: дорога добра»У четвер, 31 серпня, у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Бориса Грінченка відбулося друге семінарське засідання з упровадження проекту «Християнська етика в українській культурі: дорога добра» для 1-х класів загальноосвітніх навчальних закладів міста Києва.

Серед виступаючих були організатори і керівники міського експериментального курсу «Християнська етика в українській культурі»: від університету - К.Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи; ігумен Лонгін (Чернуха) - керівник інформаційно-видавничого відділу Києво-Печерської Лаври, один з редакторів підручника «Дорога добра», вчителі предмету «Етика: духовні засади» Українського колежу імені В.Сухомлинського Л.Євсюкова та Л.Кресальна, представники міських шкіл та Всеукраїнського православного педагогічного товариства.

Присутні (приблизно 120 педагогів з різних шкіл Києва) прослухали виступ отця Лонгіна про загальні підходи у викладанні курсу. Особливостями викладання є особистісно-орієнтований підхід учителя до дитини, її духовного світу та розкриття християнських цінностей, які є підґрунтям нашої національної культури. Священик вказав на виховання передусім загальної культури спілкування у дусі християнської традиції українців: повага до Батьківщини та її історії, виховання любові й поваги між членами родини, дбайливе й любляче ставлення до близьких, опікування немічними тощо. Тільки через такі поступові кроки можна говорити про любов до Бога, яка у дітей поки що не потребує доказів. У дітей простежується певне релігійне ставлення до навколишнього світу, але їхня релігійність на цьому етапі недостатньої інформованості у духовних питаннях несе на собі відбиток язичницького сприйняття. Тому педагоги мають, насамперед, пояснити дитині на прикладах з її життя внутрішні душевні й духовні процеси, які переживає маленька людина, спробувати спільно знайти шляхи їхньої гармонізації.

У виступах педагогів Українського колежу імені В.Сухомлинського Лариси Кресальної та Людмили Євсюкової прозвучали роздуми з приводу творчого підходу вчителя до викладання запропонованого курсу. Так, доповідачі звернули увагу на стан душі педагога, на власний пережитий досвід та певний подвижницький приклад з боку вчителя у вирішенні різних життєвих ситуацій. Вони запропонували напрацьований досвід викладання курсу «Етика: духовні засади», який відтворений у хрестоматії для 1-4 класів та в розробках уроків з цього курсу.

Від Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви до присутніх з пропозицією про методичну допомогу звернулася секретар відділу І.Ковальчук. Відділ має узагальнений досвід викладання християнських навчальних курсів в різних регіонах України. Саме з приводу надання допомоги, придбання  різних  посібників,  розробок  виховних заходів та різноманітних дитячих  періодичних  видань  доповідач  запросив  звертатися  до Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ за телефоном-факсом (044) 255-12-34, 280-48-59 (Ірина Ковальчук, секретар), телефон для контактів з КМПУ імені Б.Грінченка - 553-97-84 (Елла Бєлкіна, заступник ректора з наукової роботи).

Наступний семінар заплановано провести 21 вересня о 15-й годині у приміщенні Київського міського педагогічного університету імені Б.Грінченка.

Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ