УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 39 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко розкол в Україні УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков Мазепа краєзнавство Ющенко церква і суспільство церква та політика Патріарх Алексій II забобони іконопис Католицька Церква Голодомор діаспора 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра Церква і політика автокефалія монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація комуністи та Церква українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Церква і медицина УПЦ КП постать у Церкві молодь милосердя конфлікти Доброчинність Церква і влада вибори секти педагогіка шляхи єднання Вселенський Патріархат


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся круглий стіл «Зближення духовної та світської освіти: досвід, здобутки, проблеми»30 листопада у Києві відбувся круглий стіл «Зближення духовної та світської освіти: досвід, здобутки, проблеми», організований Міністерством юстиції України, Державним департаментом у справах релігій та Національним педагогічним університетом ім. М.П.Драгоманова. Йшлося про акредитацію духовних навчальних закладів, шляхи реєстрації загальноосвітніх закладів, створених релігійними організаціями, про підготовку викладачів та методологічне забезпечення.

Оскільки вже затверджено концепцію викладання етики, християнської етики і навіть розіслано програми відповідних курсів та надано про них інформацію у фахових виданнях, то питання щодо релігійного компоненту вже не просто актуалізуються в українському суспільстві, а потребують вирішення практичних питань, які виникають у зв'язку із введенням зазначених курсів у навчальні програми державних закладів освіти. Саме для їх обговорення і було зібрано круглий стіл, на якому були присутні представники як наукової, так і релігійної спільноти різних конфесій, громадські діячі та студентство.

У виступах торкалися проблем наповненості курсів, зокрема, особлива увага приділялася «Християнській етиці», питанням викладання. Також практично в кожній доповіді поставало питання щодо акредитації духовних навчальних закладів та права релігійних організацій на заснування загальноосвітніх закладів.

Протоієрей Андрій Ткачов, співробітник Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ основний акцент зробив на тому, що теологія є інтегративною гуманітарною дисципліною, а її слухачі мають «корпоративні знання для внутрішнього вжитку», адже без акредитації це є неможливим, хоча священик має бути грамотним і у світських дисциплінах, тобто можливим є навчання у духовних та світських закладах паралельно.

Професор М.Закович, заступник завідувача кафедри культурології Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, виділив дві основні проблеми - узгодження змісту курсів та правові аспекти. Це виникає через те, що прийнята комісією Міністерства освіти концепція йде в розбіжності з практикою, в тому числі й через погане методичне забезпечення.

С.Ставицька, доцент Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова, наголосила на людському факторі у механізмі впровадження релігійного компоненту в школах, саме тому, на її думку, починати реформи треба з вищої школи, готуючи викладачів, і також вказала на необхідність навіть для випускників духовних закладів освіти прослухати курси зі світської педагогіки та психології.

Можна говорити, що круглий стіл висвітлив основні проблеми, які постають на даний момент: це питання про акредитацію духовних навчальних закладів, шляхи реєстрації загальноосвітніх закладів, організованих релігійними організаціями, питання щодо підготовки викладачів та методологічного забезпечення. Було зроблено висновок, що конституційний принцип відділення Церкви від держави і школи від Церкви передбачає лише невтручання у справи одна одної, а не відмову від участі у соціальному житті, яке є однаково важливим для обох сторін.

Учасники круглого столу розглянули резолюцію, основні пункти якої зводяться до:

- необхідності внесення змін у чинне законодавство у сфері освіти;

- розробки та затвердження порядку ліцензування та акредитації духовних навчальних закладів та використання ними держстандартів;

- упорядкування законодавства для рівноправності освітніх закладів незалежно від того, хто є засновником, у сфері соціального захисту, фінансово-господарського та матеріально-технічного забезпечення;

- визначення порядку використання нерухомості релігійними організаціями для ведення наукової та освітньої діяльності (у тому числі для підготовки богословів).

РІСУ