УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 83 відвідувачів

Теги
Києво-Печерська Лавра педагогіка Церква і влада автокефалія Мазепа конфлікти церква і суспільство Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко Ющенко Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві церква та політика Церква і медицина секти молодь краєзнавство милосердя іконопис розкол в Україні Католицька Церква комуністи та Церква монастирі та храми України УГКЦ вибори Предстоятелі Помісних Церков забобони Священний Синод УПЦ українська християнська культура Доброчинність діаспора церковна журналістика УПЦ КП шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор Церква і політика Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Представники музею і Церкви обговорили питання збереження Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври

 

17 січня в рамках циклу «Пам'яткознавчі дискусії» відбулося засідання товариства охорони пам'яток історії та культури. Делегацію від монастиря Києво-Печерської Лаври представляли архімандрит Варсонофій (Столяр), архімандрит Варлаам (Озимок), ігумен Лонгин (Чернуха), архітектор М.Мазур.

На зустрічі були присутні генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника С.Кролевець, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська» Н.Куковальська, перший заступник голови Українського товариства охорони пам'яток М.Пархоменко, а також наукові діячі, журналісти і представники громадськості.

Учасники обговорили питання співпраці музею і монастиря. Зокрема, йшлося про те, що розбіжності й окремі труднощі у взаємовідносинах Києво-Печерської Лаври і музею-заповідника стають прекрасним грунтом для пліток у засобах масової інформації.

На думку С.Кролевця, останні події в Лаврі не є протистоянням музею і Церкви, як про це пишуть ЗМІ. Сьогодні і музей, і монастир вирішують загальну проблему - борються з часом, який руйнує об'єкти історико-культурної спадщини нашої нації.

Скарбник Києво-Печерської Лаври архімандрит Варсонофій погодився з цим і додав, що спірні питання повинні розв'язуватися на підставі існуючих договорів і ранніше схвалених рішень між музеєм і монастирем.

Н.Куковальська відзначила, що пам'ятки архітектури, які знаходяться в експлуатації церковних общин, не завжди зберігаються належним чином. В музею ж є все необхідне, щоб займатися цими питаннями.

Керівник Інформаційно-просвітницького центру Києво-Печерської Лаври ігумен Лонгин закликав всіх до співпраці, оскільки Києво-Печерська Лавра є невід'ємною частиною духовного життя всього народу. «Але при цьому не можна забувати, заради чого вона будувалася - для молитви і служіння Господу», - підкреслив він.

Ірина Жиленко, співробітниця Києво-Печерського заповідника, в свою чергу, розповіла, що 9 січня нинішнього року ніякого конфлікту в корпусі №55 Києво-Печерської Лаври не було. А інформація, що з'явилася в пресі, була явним перебільшенням.

Наприкінці бесіди всі присутні висловили готовність до взаєморозуміння і подальших зустрічей для обговорення і вирішення проблем Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Сайт Києво-Печерської Лаври