КИЇВ. Софіївський собор та Києво-Печерська Лавра знаходяться під загрозою виключення зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 172 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) церква і суспільство Вселенський Патріархат іконопис Мазепа Президент Віктор Ющенко Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України Патріарх Алексій II УГКЦ українська християнська культура педагогіка Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква розкол в Україні Церква і влада Голодомор Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков конфлікти шляхи єднання Католицька Церква Археологія та реставрація постать у Церкві молодь автокефалія Священний Синод УПЦ Доброчинність церква та політика краєзнавство УПЦ КП милосердя церковна журналістика Церква і медицина вибори секти діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Софіївський собор та Києво-Печерська Лавра знаходяться під загрозою виключення зі списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

  06 July 2007Як стверджують в Спілці архітекторів України, архітектурні пам'ятки в Україні знаходяться під загрозою. Особливе занепокоєння викликає стан таких сакральних споруд, як Софія Київська та Києво-Печерська Лавра, які на сьогодні входять у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
У ЮНЕСКО вже неодноразово попереджали про можливість виключення цих пам'яток зі списку з огляду на нищення первинного пласту історичної забудови. На цьому, зокрема, наголошує і віце-президент київської організації ЮНЕСКО Георгій Духовичний. Новобудови останніх років, за його словами, дискредитують стан Лаври та Софії, тепер їх сприймають зовсім по-іншому. «Ці будівлі знаходяться на межі допустимого стану, який дозволяє їм бути об'єктами культурної спадщини ЮНЕСКО. Те, що зараз відбувається, - прямий поступ до того, аби Київ остаточно виключили зі списку. В першу чергу у зв'язку зі знищенням історичного середовища як такого», - зазначив Г.Духовичний.
Кілька років тому Київ відвідав комісар ЮНЕСКО, який ультимативно заборонив надбудову двох поверхів у одному з будинків поблизу Софіївського собору. Вимогу виконали, але невдовзі там звели чотири поверхи. Окрім цього, занедбаним є і стан самих сакральних пам'яток. Нещодавно Президент Віктор Ющенко заборонив зводити висотні будинки в центрі Києва. Проте будівництво триває і далі.
У списку світової культурної спадщини Організації Об'єднаних Націй на сьогодні знаходиться 851 природний та рукотворний об'єкт зі 184 країн світу. З українських серед них - історичний центр Львова, Софія Київська та комплекс монастирів Києво-Печерської Лаври. Два роки тому до переліку потрапила Геодезична дуга Струве. Цього року до списку додали карпатські прадавні букові ліси.

ЮНЕСКО (UNESCO; United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) - Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки й культури - була створена 16 листопада 1945 р. Основна мета ЮНЕСКО - сприяти зміцненню миру й безпеки шляхом розширення співробітництва народів у сфері освіти, науки й культури в інтересах забезпечення загальної поваги справедливості, законності й прав людини, а також основних свобод, проголошених в уставі організації, для всіх народів без врахування раси, статі, vjdb або релігії. Офіційний сайт: www.unesco.org.
Bbc.co.uk/РІСУ