КИЇВ. Відбувся ІІІ Національний конгрес з біоетики | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 93 відвідувачів

Теги
Мазепа Доброчинність молодь українська християнська культура Ющенко милосердя вибори УГКЦ іконопис церква та політика Археологія та реставрація Голодомор Церква і медицина Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти діаспора Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква забобони церковна журналістика шляхи єднання постать у Церкві автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат краєзнавство УПЦ КП Патріарх Алексій II Католицька Церква Священний Синод УПЦ розкол в Україні монастирі та храми України Києво-Печерська Лавра Церква і політика конфлікти церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков Церква і влада педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся ІІІ Національний конгрес з біоетики

  15 жовтня 2007На цьогорічній зустрічі у столиці, що відбувалася під гаслом «Наука без совісті спустошує душу», науковці з двадцяти країн світу обговорювали етичні питання, пов'язані з дослідженнями у медицині. Застосування багатьох новітніх біотехнологій, зокрема клонування, генної інженерії, використання стовбурних клітин тощо, а також непередбачуваність їхніх наслідків, біобезпека та біотероризм - ось ключові теми з'їзду. «Наше прагнення - піднести мораль, духовність суспільства», - зазначив голова оргкомітету Юрій Кундієв. «Біоетика - це захист прав конкретної людини, один з елементів того, що називають цивільним суспільством, - сказав Дмитро Тищенко, учасник конгресу (Росія). - І причому цей елемент стосується найголовніших прав людини».

Світове наукове співтовариство та міжнародні організації все більше уваги приділяють етичній стороні досліджень. Нещодавно ЮНЕСКО прийняла «Загальну декларацію про біоетику та права людини». Головною метою документа є узагальнення існуючих законодавчих актів у сфері медицини та науки. Окреслені в декларації етичні норми мають стати орієнтиром під час створення законопроектів у всіх країнах світу.

Двохтисячного року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви ухвалив «Соціальну концепцію», окремий розділ якої присвячено біоетиці. У документі наголошується на ставленні до людини як до образу Божого та засуджується розцінювання її як об'єкта генетичних досліджень.

Головним досягненням цьогорічного конгресу стало рішення ввести дисципліну «біоетика» в українських школах.

Ольга Сердюк