УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 259 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка Католицька Церква краєзнавство УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура Ющенко конфлікти церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві монастирі та храми України секти молодь автокефалія Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра милосердя Церква і медицина Археологія та реставрація церква і суспільство Церква і політика комуністи та Церква Патріарх Алексій II Доброчинність церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор діаспора Мазепа вибори Церква і влада Священний Синод УПЦ забобони Президент Віктор Ющенко розкол в Україні шляхи єднання УПЦ КП іконопис


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Представники Церков, освітяни та політики обговорили забезпечення свободи вибору релігійної освіти в Україні

  31 жовтня 2007Круглий стіл на тему «Забезпечення свободи вибору освіти в Україні» відбувся 30 жовтня у Києві. Йому передувала прес-конференція аналогічної тематики, яка відбулася в Українському національному інформаційному агентстві (Укрінформ), повідомляє РІСУ.
Круглий стіл організували: Міністерство освіти і науки України, Державний комітет України у справах національностей та релігій, Центр релігійної інформації і свободи Української асоціації релігієзнавців, Міжнародна асоціація християнських шкіл, Українське відділення «Центру просвітницьких програм», Українська Патріарша адміністрація Греко-Католицької Церкви та Фундація «Socires» Всеукраїнського фонду «Соборність».
Від Української Православної Церкви у заході взяв участь ігумен Лонгін (Чернуха). Були також представники Української Лютеранської Церкви (пастор Вадим Зінченко) та УПЦ КП (архімандрит Євстратій Зоря).
Українських політиків репрезентував депутат Верховної Ради Володимир Марущенко, радник Адміністрації Президента Олександр Саган, представники органів виконавчої влади.
Представник Державного комітету України у справах національностей і релігій Володимир Бойчук надав інформацію про статистику органів церковної освіти та її динаміку. В 1991 році Церкви України мали 23 навчальних заклади, а в 2006 - вже 192. Також повідомив про те, що Державний комітет, який він репрезентує, не заперечує, щоб Церквам було надано право засновувати навчальні заклади.
Представники Церков повідомили власне бачення шляхів вирішення проблеми заснування шкіл, суть якого полягала в тому, що фінансово Церквам надзвичайно важко самостійно, навіть із допомогою батьків учнів, утримувати навчальні заклади. Потрібна допомога держави.
Депутат Верховної Ради Володимир Марущенко зазначив, що хоча Церкви мають можливість засновувати загальноосвітні заклади, проте механізм відсутній. Студенти церковних закладів – дискриміновані: дипломи не визнаються державою, не надаються проїзні квитки, заочників не відпускають на сесії, а їхнім батькам доводиться платити податки на державну освіту, а потім ще раз – за навчання власних дітей. Ці проблеми потрібно вирішувати у Верховній Раді. На думку Володимира Марущенка, потрібно інформувати голів фракцій ВР про позиції Церков з приводу даних питань, організувати робочу групу депутатів для зняття проблем дискримінації.
Неодноразово в ході дискусії торкались проблем викладання християнської етики. Позитивним досвідом 104-ох київських шкіл поділилася начальник головного управління освіти і науки КМДА Лілія Гриневич. Своїм бачення вирішення питання висловив Олександр Саган.
Іноземні учасники ознайомили опонентів круглого столу зі способами співіснування Церков і держав у царині загальнообов‘язкової освіти у Нідерландах, Австрії, Бельгії. Анкети, які організатори зібрали наприкінці заходу в учасників свідчать про те, що такі зустрічі проводитимуться й надалі та врешті-решт матимуть свій вплив на вирішення проблем духовності українського суспільства.