УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 260 відвідувачів

Теги
Доброчинність милосердя Патріарх Алексій II комуністи та Церква іконопис автокефалія 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Церква і влада Католицька Церква церква та політика молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Президент Віктор Ющенко Мазепа українська християнська культура Предстоятелі Помісних Церков секти Церква і політика церковна журналістика розкол в Україні Голодомор Археологія та реставрація монастирі та храми України вибори УПЦ КП шляхи єднання постать у Церкві церква і суспільство УГКЦ педагогіка Церква і медицина конфлікти Вселенський Патріархат забобони Ющенко краєзнавство діаспора


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Представники християнських Церков України обговорили досвід у побудові громадянського суспільства

  14 лютого 200813 лютого в столичному «Українському домі» на нараду зібрались представники християнських Церков України. Темою наради став досвід християнських Церков у побудові громадянського суспільства, ініціатором зустрічі виступив Фонд Конрада Аденауера.

Зустріч розпочав представник Фону Конрада Аденауера Ніко Ланґе, який у своїй промові, котру він виголосив бездоганною українською мовою, зауважив, що громадянське суспільство досі відсутнє в Україні, але з'явилось розуміння його побудови. Крім того, він відзначив, що на цьому шляху необхідно плекати повагу до тих проміжних інституцій, котрі представляють інтереси конкретних людей перед обличчям спільноти. Присутній на зустрічі голова Державного комітету у справах національностей та релігій Олександр Саган побажав, щоб такі зустрічі продовжувалися й надалі, адже вони допомагають розвитку релігійної толерантності та конструктивного діалогу між різними конфесіями.

Далі звучали промови речника УПЦ КП Євстратія (Зорі); священика Миколая Данилевича з Відділу зовнішніх церковних зв'язків Української Православної Церкви; Михайла Черенкова, представника Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн-баптистів; Зиновія Свереди, представника Української Греко-Католицької Церкви. Окремо слід відзначити доповіді священика Миколая Данилевича та Михайла Черенкова. О. Миколай Данилевич говорив про те, що релігія - це річ особиста, в яку держава не повинна втручатись. Він визнав, що Православна Церква є менш соціально активною, ніж інші Церкви, але пояснив, що для цього є об'єктивні причини. Врешті, о.Миколай відзначив роль братств як мирянських рухів та зауважив про необхідність політичної миротворчості, що може бути найкращим наслідком впливу Церкви на політику. Михайло Черенков у своїй промові підкреслив, що Євангельська Церква прагне поєднати духовне, політичне, культурне та соціальне, щоб тим самим допомогти у формуванні здорового середовища для громадських ініціатив.

Після цього до учасників наради звернулись присутні архієреї - верховний архієпископ УГКЦ Любомир (Гузар) та єпископ Римо-Католицької Церкви Станіслав (Широкорадюк). Кардинал Гузар зауважив, що демократія є тією формою урядування, котра найбільше відповідає людській гідності, але вона може бути тільки там, де є зрілі люди, свідомі своєї відповідальності. «Ми не хочемо теократичних моделей, де релігійні чинники всім розпоряджаються, ані не хочемо державних Церков, тобто таких, які є на службі держави», - підкреслив Предстоятель УГКЦ. Єпископ Станіслав (Широкорадюк) звернув увагу присутніх на особистість Конрада Аденауера, адже саме фонд його імені ініціював дану зустріч. «Аденауер прагнув побудувати об'єднану Європу, яка б мала своєю конституцією Євангеліє. Зверніть увагу, що такого політика виховала Церква!» - говорив Широкорадюк.

Далі відбулась дискусія, в якій крім вже зазначених осіб приймали участь голова Всеукраїнської скаутської організації «Пласт» Богдан Гаврилишин (м. Женева, Швейцарія); Андрій Костюк, представник Львівського академічного католицького товариства «Обнова»; Андрій Ткачук із Секретаріату Президента України; професор Києво-Могилянської Академії, директор науково-видавничого об'єднання «Дух і літера» Костянтин Сігов; Віра Хмелик, представниця міжнародного руху «Матері в молитві»; депутат Оболонської районної ради м.Києва Юрій Королюк; народний депутат Михайло Косів, член партії «Реформи і порядок» з Блоку Юлії Тимошенко; народний депутат Володимир Стретович, голова партії «Народно-демократичний союз» з блоку «Наша Україна - Народна Самооборона»; священик УГКЦ Олекса Петрів. Варто зауважити виступ народного депутата Михайла Косіва, який закликав Церкву не відмовлятись від реальної політики, а діяти в ній тими методами, котрі вона має.

Серед учасників наради, модератором якої був Юрій Підлісний (голова Комісії УГКЦ у справах мирян), було розповсюджено Звернення Предстоятелів християнських Церков, присвячене церковному досвіду в побудові громадянського суспільства.

Іван Верстюк

Автор: Іван Верстюк